ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.03.2014
PREȚ SEJUR 483 euro ?
REGIM MASĂ uai

.COM Hotel3

Odihnitor, relaxant

Am fost in perioada 12-21 iunie 2013. Statiunea o cunosteam, dar ne era putin teama de distanta pana la plaja. Cu toate ca era un mijloc de transport, ce te putea lua de la hotel si te duce pe plaja, nu l-am folosit niciodata, deoarece era o adevarata relaxare sa mergi pe jos si sa te intorci tot pe jos, de la plaja. Drumul nu dura mai mult de 15-20 minute, in mers agale, erau multi copaci pe marginea trotuarului, nu te batea soarele.

La plaja, sezlonguri libere si saltele, gaseam mereu, iar umbrelele erau gata amplasate. Nu tu muzica tare, nu galagie, doar daca mai nimeream langa rusi si polonezi (dar nici cu romanii, nu-mi e "rusine"!), acestia vorbeau tare intre grupuri.

In ceea ce priveste mancarea, noi nu suntem pretentiosi, dar mereu am gasit ceva de mancare (cam erau multe cu sos), care sa ne placa. La dulciuri (sunt o mare amatoare), se gaseau mai mult fructe, nu prea diversificare (mere, cirese, caise, foarte rar pepene) si mai mult piscoturi, gen biscuiti. Loc de luat masa, berechet: in sala de mese, pe terase.

Despre animatie, nu pot spune multe, deoarece fug ca "dracu de tamaie", din cauza zgomotului (prea multi decibeli). dar am mai stat de vorba cu ei (erau studenti, cunosteau engleza bine) si erau de treaba. Nu am putut folosi sala de sport (masa de tenis "cica" era stricata), dar, seara, am vazut cate un tanar, lucrand cu aparatele de forta. Nu am mai insistat! Am facut plimbari, am stat la barul din interior, ne mutam la cel de la piscina si trecea timpul! Bauturile bune, chiar si cocteilurile. Servire prompta si rapida!

La receptie, mai putina amabilitate, dar nici noi nu "ceream" sa ne zambeasca tot timpul!

Per total, noi mergand de inca 8 ori in Bulgaria, suntem obisnuiti, ca romanii sa nu fie cei mai apreciati, fata de germani, ne-am simtit bine, multumiti.

Ca si altii si noi suntem de acord, ca in tara, pentru cele 10 zile de concediu, cu uai la Bulgari, plateam poate dublu, in aceleasi conditii.

Trimis de doinagherasim in 03.03.14 20:13:02
Validat / Publicat: 03.03.14 21:33:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Obzor, Nisipurile de Aur, Sveti Vlas, Albena

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (doinagherasim); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

pagină generată în 0.0458209514618 sec