ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.10.2009
ÎNSCRIS: 01.05.09
AUG-2009
6 AD. + 2 COPII

Cu adevarat o vacanta reusita ****

Hotelul face parte din lantul RIU, personal sunt incantata de conditiile pe care le ofera (am mai fost la Viva din Nisipuri acum vreo 2 ani)

Drumul este f. bun, la plecare am facut aprox. 4 ore jumate.

1. Cazare:

- Camera f. mare, am avut si un patut pt. copil (2 ani),

- curatenie in camera zilnic,

- personal - fara repros (dupa ce ne-am cazat ne-au sunat de la receptie sa ne intrebe daca totul este ok, daca avem nevoie de ceva). Cei de la receptie in fiecare dimineata ne intampinau cu zambetul pe buze "Buna dimineata! ". Nu am simtit frustrarea ca suntem romani.

2. Masa:

- Restaurantul: spatios, terasa mare, mancare variata si f. gustoasa; seri tematice (seara spaniola, seara bulgareasca, etc). In fiecare seara eram primiti de intreaga echipa de chelneri in frunte cu seful de sala. Seara aveam masa rezervata inca de la inceputul sejurului. Aveai de ales sa iei masa intre orele 18-20 sau 20-22.

- Mai exista inca un restaurant chiar langa piscina pt. cei care vor sa serveasca masa intre orele 11-16 (parca asa era)

- Bar -se serveau bauturi racoritoare, bere si alte vinuri locale

3. Distractie

- piscina pt. adulti

- piscina pt. copii

- piscina interioara

- sala de fitness (gratuit)

- teren fotbal/tenis

- plaja (privata) - la o aruncatura de bat, nu este aglomerata, f. curata, apa super, intrarea in apa este lina. Umbrele si sezlonguri cate vrei si gratuite.

- in fiecare seara animatorii aveau pregatit cate un spectacol (chiar au muncit bietii de ei, f. reusit spectacolul "Mama Mia"), te poti distra daca nu esti disperat dupa discoteci sau alte "activitati" asemanatoare.

- in cursul zilei nu pun muzica, este multa liniste

- tot soiul de concursuri la piscina

- copii au un club al lor, animatorii au programe specifice pe varste (2-3 ani, 4-6 ani, 7-14 ani). Chiar se ocupa de ei!

- Langa hotel este un parc de distractie pt. copii

- In jurul hotelului nu prea ai ce vedea, este un orasel in plina dezvoltare

- In zona comerciala poti gasi tot ce vrei (destul de amabili vanzatorii), au farmacie, supermarket, un parc public, case de schimb valutar, restaurante

- Vremea a fost superba, nici o zi de ploaie (15-24 aug).

Pe scurt: pt. cine vrea sa vina cu familia, sa se relaxeze, sa fuga de galagia orasului, este o locatie ideala.

Trimis de DanaT in 26.10.09 09:00:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nisipuri

VIZUALIZĂRI: 4316 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DanaT); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plaja

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[01.04.10 21:20:09]

Daca cineva isi doreste sa mearga de 1 mai la acest hotel pentru 2010 , preturile sunt mai mult decat bune efectiv la jumatate fata de anul trecut , verificati!

[15.04.10 20:51:20]

Patutul pentru copil se plateste la receptie? Toate camerele sunt cu scari in camera? Are cineva idee daca mai e in lantul RIU?

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[15.04.10 21:20:04]

Este Riu inca, ca sa verifici intri pe RIU si cauti la Bulgaria sa vezi care mai sunt si care nu. In rest nu stiu pt ca nu am stat aici, fiind mai vechi cu un an decat Miramar sfatul a fost catre acesta.

[15.04.10 21:33:08]

Multam ionescunic! Prompt, ca de obicei!

doctorul45
[16.04.10 21:31:56]

Este RIU dar se incadreaza la hoteluri si nu la clubhotel asa cum e de ex. RIU evrika (sunny beach) sau cum a fost Miramar de linga el (a facut parte la inceput din lantul riu).

Vara e aglomerat pt. ca multi din Obzor vin sa faca plaja in zona hotelului.

Eu consider ca Miramar are un amplasament mai bun iar la capitolul piscine e net superior. Nu pot face alte comparatii dar noi ne-am simtit f. bine la Miramar.

Intre timp a aparut si lantul SOL cu Sol Luna Bay deci atentie...

[16.04.10 22:35:25]

L-am ochit si pe Sol, sa vedem pana la urma...

irinaelena
[02.03.11 17:29:23]

Buna, ai spus ca sezlongurile de pe plaja au fost gratuite? Intreb pentru ca agentia pe care am contactat-o noi zice ca se platesc... 6 eur pe zi/sezlong

gattasalvaje
[18.05.11 11:06:45]

Camerele au toate vedere la mare sau trebuie sa platesti suplimentar pentru asta? Parcarea se plateste?

M-ar interesa cat v-a costat sejurul si cu ce agentie ati mers (pe PM, bineinteles). Vreau sa fac rezervari si eu pt sfarsitul lui august.

Multumesc anticipat!

doctorul45, gattasalvaje, ionescunic, irinaelena, magdalena