ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.02.2014
PREȚ SEJUR 1800 euro ?
REGIM MASĂ ultra all inclusive

Barut Hemera Hotel [Kumkoy]5

O vacanta superba!

Prima vacanta in Turcia. Totul a fost superb. Turcii isi respecta foarte mult turistii, am fost tratati regeste. Ghidul ne-a preluat de la aeroport ne-a dat toate indicatiile inca din autocar, ne-a vorbit despre Turcia, ne-a condus pana la receptie, a stat cu noi pana ne-am cazat, s-au asigurat de tot.

Hotelul este frumos, elegant, nu este foarte mare, dar asta e un lucru bun, fiindca la alte hoteluri mai mari vorbeau turistii ca era aglomeratie la mase, sau chiar mai ramaneau flamanzi. Inca de la cazare ni s-a dat o cartela de spa doar mie, si am spus ca vreau sa merg impreuna sotul, si fara nici o ezitare ni s-a mai dat inca una. In camera comfort-pat matrimonial superb, canapea, fotolii arata super, foarte curat, zilnic se aduceau in camera-fructe, ciocolata, tava cu ceai si cafea.

Mancarea deosebitasi foarte multe sortimente nu stiai ce sa mai alegi. Chelnerii foarte atenti-fara sa dam bacsis, tratatu toti turistii la fel.

Turcii ospitalieri, dimineata te intreaba si cum ai dormit. Absolut totul inclus, cele 3 mese magnifice cu de toate, plus restaurante a-la carte, intre mese, dupa pranz pana la cina functiona o super-patiserie cu de toate, torturi etc super gustoase, si inca un bar unde de asemenea aveau si mancare. Totul pe plaja inclus nelimitat-bauturi inghetata s. a. m. d.

Daca vroiai sa mergi la cumparatuti venea soferul si te lua din fata hotelului-sofer nu in microbuz.

Plaja foarte curata, in fiecare seara o curatau, sezlongurile aveau saltele super confortabile, prosoape schimbate zilnic ti se ofereau la plaja, apa foarte curata, dusuri din metru in metru, in fiecare seara era program artistic pe scena din hotel-dansuri, spectacole.

Excursiile toate au fost reusite. Cei de la agentie si-au facut meseria impecabil. Chiar nu a fost absolut nimic nimic care sa ne displaca.

Cam scump dar a meritat!

Trimis de Gyna_bv in 02.02.14 23:07:44
Validat / Publicat: 03.02.14 16:40:35
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Croatia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Gyna_bv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster [03.02.14 07:16:28] »

ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat) - click pe numele utilizatorului, apoi, în fereastra nou-deschisă, pe linkul "Trimite mesaj pers".