ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.01.2014

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

MURDAR... Maxim 2 stele

Cand fetița noastră s-a apropiat de varsta de un an, ne-am propus sa plecam in călătorii, interne / externe. Stiti cum este, esti părinte ai grija ca e prea mic, e greu cu transportul, avionul, aeroport etc. Ne-am propus sa mergem in Antalya, am auzit ca e frumos si hai si noi.

Sincer inainte sa aleg un hotel citeam impresii pe amfostacolo sau tripadvisor, insa ma gândeam ca poate oamenii aceia sunt prea pretențioasi, greu de mulțumit etc. uite acum ma aflu eu in situația in care sa le spun oamenilor: FERIȚI-VĂ

Începând de la cazare si pana la masa, plaja samd a fost jalnic. Mobilierul hotelului era ca cel de pe vremea rapasatului, avem si noi câteva exemplare pe la mare, murdar in camera, la Restaurant erau vase murdare pentru bufet, scaunelele de copii nu erau șterse niciodată, de fiecare data trebuia sa-l ștergem noi, mâncarea era destula dar nu era fff diversificata, am găsit fire de par in mancare. Personalul la restaurant nu ştia engleză, noroc ca mi- am scos eu niște cuvinte in turca sa pot comunica.

Plaja era departe de hotel era un microbuz care te ducea din ora in ora. Noi am fost mai multe familii si umpleau microbuzul, insa șoferul nu pleca nici un minut mai devreme, deși vedea ca eram cu bebeluși si copii mici in brate. Se putea merge si pe jos dar nu cu copii.

Tot la cinci stele era clasificat hotelul, insa greu merita doua. oricum se pare ca am fost ghinioniști. Am ajuns acolo in jur de ora 14, dar am fost cazati in jur de 16, pentru ca receptionerii erau absorbiti de discuțiile cu rușii. Vb limba rusa ca pe turca, insa engleza o bâlbâiau.

Nu-l recomand sub nicio forma chiar dacă are un preț mai accesibil oarecum, mai bine faceți un efort si mergeți undeva mai bine.

Trimis de Floryjojo in 14.01.14 01:34:03
Validat / Publicat: 14.01.14 09:09:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Istanbul hotel bayaz saray

VIZUALIZĂRI: 2418 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Floryjojo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.01.14 09:12:54]

• SOCIALs