ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.10.2009
ÎNSCRIS: 05.04.09
STATUS: CHIBIȚ
JAN-2009

Impresii personale Tenerife 2009

Am fost cazati in Regency Country Club. Conditiile sint f. bune f. curat f. utilat cu bun gust si de calitate. Piscina imensa jacuzi, bar in piscina interior hotel imens pe doua nivele putin spus luxos cu program muzical seara cu diferite sali de relaxare. Intr-un cuvint superb.

Apartamentele sint f. frumoase. Dormitorul pat cu baldachin sufrageria si bucataria super cu televizor si dvd. televizor si in dormitor. Trebue sa fii tare circotas sa ai ceva rau de spus de aceste conditii. Terasa este f. mare si ai privelistea superba. Curtea interioara este opera de arta in modul de amenajare.

Problema nu este cazarea ci faptul ca 950 euro cit am platit pentru 2 persoane este imens. Pentru 4 ar mai fi, dar la un calcul total este f. mult. Avion 800 euro. Masina 200 euro 500 mincare si 2 intrari la loro parc si... altceva. Aproximativ 2500 euro pentru 7 zile e mult. Daca mergeti pe oferte las minutes gasiti 7 zile cam cu 700euro/pers. avion charter, cazare demipensiune eu zic mai avantajos. Asta in sezon, acum ofertele sunt mult mai ieftine 400-500 euro. Nu este teapa ma refer la firma din timisoara first choice dar este nerentabil la pret in cei 950 este inclus inca o saptamina in Lanzarote.

Daca va faceti rezervarea din timp puteti merge fara frica dupa ce primiti confirmarea de la firma. aveti camera rezervata. de la hotel daca nu inchiriati masina sint autobuze gen autocar cu care puteti merge in multe directii si sunt gratuite. Incercati sa aterizati pe Tenerife sud. Este autobuz si de acolo s-au puteti cere sa fiti astepta-ti este convenabil la pret, taxi este 25 euro -4 pers. Nu ascultati toate parerile, multi care au scris nici nu au fost am dedus dupa ce au dat diferite amanunte. La prezentare sa fiti atenti dupa toate calculele facute nu merita sa achizionati nimic. Va fac tot feluri de posibilitati de plata dar nu merita. Parerea mea este sa nu cumparati eu am cumparat dar nu este rentabil depinzi prea mult de ei de perioada de diferite conditiii.

Daca ati platit aceasta vacanta mergeti fara frica. Noi am vazut inca 4 locatii. Beach mi-a placut cel mai mult este aproape de mare si este alb, iubesc aceasta culoare unde am fost noi cazati este mai englezesc, elegant. daca doriti sa ma contactati va dau cu multa placere toate detaliile. Ma repet daca ati platit mergeti linistiti. daca cautati pe net gasiti bilete avion f. ieftine noi ne-am grabit tocmai ca am facut prostia de a lua in seama toate parerile negative. Cei mai multi care au scris nu au fost nu am regasit acolo ce am citit aici. Va doresc concediu placut ca frumos este ANAELI.

Trimis de ciuci in 15.10.09 22:18:20
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 3216 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciuci); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -250 PMA (din 5 voturi)

ciuciAUTOR REVIEW
[15.10.09 22:27:00]

Revin cu o mica adaugare. Inca nu am pozele pregatite dar promit sa le postez cit de curind.

Pozele postate pe laterala mesajului meu nu sint puse de mine. Ceea ce voi pune eu sint reprezentative, frumoase prin ce reprezinta adica este redarea a ceea ce am scris.

O seara buna.

anaeli

Roxelle*
[17.10.09 02:22:00]

Prin ce agemtie ai fost acolo?

ciuciAUTOR REVIEW
[17.10.09 23:49:19]

prin firstchoice marketing timisoara in urma achizitionarii dupa prezentare

anaeli

andreutza
[05.05.10 18:56:11]

buna ciuci,

poti sa-mi lasi o adresa unde sa putem vb...m-ar interesa si pe mine sa merg la regency.

ms

andreutza, ciuci, Roxelle*