ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.11.2013
DIN: Constanţa
ÎNSCRIS: 30.09.12
OCT-2013

Putin dezamagita fata de prima oara...

Dupa cum am promis, revin cu impresiile si cu poze de data asta din acest city break.

Cand am facut rezervarea prin agentie mi s-a spus ca nu este libera camera unde statusem prima data, dar ca mai au una libera la acelasi etaj 5, unde au terasa, noi fiind fumatori, dar ca e mai mica, si culmea am platit mai mult pe ea - 220 euro, decat data trecuta cand ne-a costat 171 euro si cam. era imensa. In sfarsit, am plecat spre Varna gandindu-ma ca rezolv la receptie.

Ajunsi acolo pe la 13.00, ni s-a spus ca trebuie sa asteptam pana la ora 14.00, cand se face check-in. Cum nu voiam sa asteptam in hol si cum ne era foame, am plecat spre restaurantul Happy, unde mancam de fiecare data cand mergem in Bulgaria si chiar recomand celor care ajung la vecini, indiferent de oras sa incerce macar o data.

Ajunsi la hotel pe la 14.30-15.00 am fost cazati imediat in camera rezervata, cea mica si mai scumpa pentru ca celelalte de pe acelasi palier erau ocupate ni s-a spus. E, acum fie ce-o fi, nu poate sa fie rau, hai sa vedem!

Am urcat cu liftul pana la etajul 5, am tras cu ochiul la piscina si am ajuns in camera. Nu pot sa spun decat ca am fost oarecum socata, dezamagita si indignata, toate la un loc, mai apoi enervata, cand am vazut cat de mica era camera fata de celelalte si mai apoi si indignata pentru pretul mai mare, dar neavand ce face, ne-am pus costumele de baie si ne-am dus la piscina sa facem o baie, ca sa ma mai calmez, ceea ce s-a si intamplat.

O alta nota proasta o acord si pentru faptul ca nu am avut papuci in baie si a trebuit sa sun la receptie sa ne aduca, dar probabil ca fiind sub influenta nervilor am inceput sa caut nod in papura.

In rest, aceeasi atentie pentru detalii, curatenie, si o priveliste de nota 10 de la terasa noastra foarte mare.

Micul dejun la fel de saracacios ca si prima data, chiar daca am vazut mai multi turisti unii din Turcia si altii dintr-o tara araba.

S-a intamplat sa sparg un pahar din camera si chiar eram curioasa daca voi fi pusa la plata. Si, ce sa vezi, chiar l-am platit, si chiar un set, din moment ce a costat 17 leva = 38 lei aprox. si sa nu credeti ca era de cristal!

Insa una peste alta, am petrecut un weekend frumos si voi reveni la acest hotel dar sper sa am o camera mare, pe masura tarifului, si voi plati la receptie cazarea fiindca pretul era mai mic la ei, adica 185 lv, ceea ce nu mi se pare normal.

Trimis de ct64cas in 11.11.13 18:36:04
Validat / Publicat: 11.11.13 20:29:22

VIZUALIZĂRI: 2010 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ct64cas); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera vazuta din hol
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 72.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂGraffit Gallery Hotel: