ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.10.2013
REGIM MASĂ Fara Masa
2 AD. + 2 COPII -- v: 5-7

Ottoman Palace Hotel (ex Aydin Aparthotel)3

Escala la Edirne

Ca cineva care a dormit de mai multe ori in Canakkale, in camere mici de hotel cu pereti decarton, la 50-60 euro pe noapte, cu vazut cal si mancat pe strada… am cautat alta varianta de cazare in drum spre casa, venind din Turcia.

Am ales Edirne, Aydin Apart. Atentie, prima oara e neplacut de ajuns, apoi te obisnuiesti si te orientezi altfel :)

Destul de greu cu parcarea, dar nu imposibil.

Gazdele amabile, platiti de seara ca dimineata nu sunt pe acolo. Cheia poate ramane in usa.

Apartament cu 2 camere, fiecare cu cate 2 paturi single, plus un fel de living cu chicineta. La ultimul etaj. Foarte curat, la baie ok, in schimb bucataria slab utilata si mobile cam darapanata. Acum, poate am nimerit noi un apt mai prost, dar ne-am facut treaba.

Am fost din larg, am mancat micul dejun in liniste si am plecat la drum odihniti. Ceai, cafea, fierbator, exista. Vesela desperecheata si putina.

Seara am mancat in oras.

Recomand pentru tranzit, a fost 55 euro si nu ne-am inghesuit, a fost f liniste. In centru, aproape de moscheia celor 1000 de ferestre.

Trimis de adighh in 17.10.13 16:29:35
Validat / Publicat: 17.10.13 21:00:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Toata Europa, Egipt, Nepal...

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adighh); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 Camera fara balcon, un pic mai mare decat cea cu balcon

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 27.00 EUR pe cameră