ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2013
    ÎNSCRIS: 15.05.10
    AUG-2013

Extrem de nemulțumit
    Extrem de nemulțumit

Nu recomand sub nicio forma

In perioada 19-27 august am rezervat printr-o agentie din Bucuresti inca din luma martie un sejur de 7 nopti la Budva-Vila Mare.

Am plecat din Bucuresti la ora 15.00 si asm parcurs pe parcursul nopti Serbia iar tot peisajul care iti taie respiratie si de un faremec deosebit al Muntenegru, l-am parcurs incvepand de la primele ore ale diminetii pana in jurul orelor 12.00.

Cazarea asa cum am spus amfacut-o la Vila Mare la o camera single pentru care am dat in plus 95 euro.

Aici dezamagire cu mult peste orice asteptare: am primit camera nr. 4 de la etajul 1. O camera extrem de mica de circa 12 m. p. cu un pat dublu acoperit cu o cuvertura albastra ponosita si doua perne cu fetele putin invechite, (de precizat cav Vila Mare, nu are camere single (cu toate ca am platit o astfel de camera), . In camera era o masuta din plastic cu doua scaune tot din plastic, fara balcon, cu un televizor foarte vechi cu doar doua programe, un dulap cazon si o oglinda. Baia extrem de mica avand un dus cu jgheab prin care apa nu se scurgea decat foarte greu, boilerul avea mai mult apa calduta, geamul de la baie era despalat de luni de zile cred, iar usa de la intrare scartaia de puteai trezim toata vila.

Mica fereastra dadea intr-un perete al altei vile deci, fara a avea vreo imagine spre strada, curte etc. Ba, mai mult dinstre bucataria Hotelului Kangoroo afl; at la doar 5-6 metri venea tot timpul un miros amestecat de preparate gastronomice si deci, trebuia sa stau mai mult cu geamul inchis atunci cand veneam de la plaja.

Camera era atat de neancapatoare incat ttebuia sa ma deplaswz cu mare grija printre cei cativa centimetri dintre pat, masa, dulap si pereti.

In schim, am uitat de toate aceste mari neajunsuri datorita statiunii care este minunata, datorita plajelor Slovenska, Mogren I, Mogren II dar si a orasului vechi Stari Grad, a minunatelor insule si a Golfului Kotor unde m-am deplasat cu un vapor.

Deci, recomand aceasta bijuterie care se numeste Muntenegru si Budva, dar in niciun caz nu recomand cosmarul cazarii la Vila Mare.

Trimis de mirceapelea* in 28.08.13 21:51:11
    Validat / Publicat: 28.08.13 23:10:42
    • A fost prima sa vizită/vacanță în MUNTENEGRU

VIZUALIZĂRI: 1632 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mirceapelea*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

mirceapelea*AUTOR REVIEW
    [14.12.13 19:00:49]

Vila Mare, un dezastru. Nu recomand in niciun caz

VILA MARE, este o locatie care ar merita catalogata la doar... 1 stea si NU 3 cat se spune ca are.

Este sub orice critica din toate punctele de vedere. Camerele extrem de mici, neaerisite, lenjeria uzata si urat mirositoare, paturile vechi si cu saltele ponosite, cadita urat mirositoare si mereu infundata, cosul de gunoi infect, scaunele de plastic rupte si cu picioarele strambe, fara balcon, fereastra foarte mica ce dadea in peretele vilei alaturate.

Personalul (sot-sotie) foarte arogant, lipsit de politete si care refuza sa stea de vorba cu turistii cand acestia reclamau anumite aspecte neplacute.

Cat priveste limba de conversatie, norocul meu a fost ca stiu destul de bine limba rusa in care am reusit sa-mi spun pasul cu toata raceala cu care a raspuns gazda.

Singurul gest frumos facut de domnul-gazda a fost acela ca mi-au imprumutat pentru 5 minute o umbrela, deoarece intro-o zi ploua torential, umbrela cu care m-am deplasat pana la un minimarket din apropiere pentru a cumpara ceva de mancare.

In rest, Budva, este statiune extraordinara. Recomand Muntenegru, recomand Budva din toata inima, dar evitati cazarea la Vila Mare.

Notă webmaster: text trimis ca al doilea articol despre același sejur; nu a fost acceptat sprepublicare ca articol distinct (ar fi fost al doilea set de note despre același sejur, din partea aceluiași autor)

• Alte impresii din această RUBRICĂVila Mare: