ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2013

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Dezamagitor

Buna,

Tocmai m-am intors din sejurul petrecut la acest hotel, ales in mare parte pe baza recomandarilor anterioare. Se pare ca din 2011, data ultimului review, lucrurile s-au cam schimbat.

Pe scurt, am achitat 3800 eur, pretul pentru 3 camere plus transport avion. Calatoria a fost ok, cu Blue Air din Bacau. In aeroport am fost asteptati de cei de la Summer Tour si am fost condusi la hotel.

Aici au inceput problemele. Receptionerii ne-au cerut voucher-ele si pasapoartele, s-au uitat pe ele, au vazut ca suntem romani si... le-au pus deoparte pentru a se ocupa de multimea de rusi ajunsi dupa noi.

Dupa ce au terminat cu rusii, ne-au chemat, in sfarsit, la negociere!! Adica nu mai aveau camere disponibile pentru noi si daca vrem, ne pot oferi o camera mare pentru 2 familii si inca una mica pentru cea de a treia. Le-am spus ca noi am platit 3 camere sea view si nu 2. A raspuns ca "asta este" nu au camere.

Pana la urma am primit cele 3 camere dar la ultimul etaj, cu vedere spre campul din spatele hotelului.

Precizez ca la temperatura exteioara de peste 40 grade celsius, aerul conditionat de tip centralizat nu ajungea la acest nivel, iar geamurile nu puteau fi lasate deschise din cauza zgomotului asurzitor ce venea de la generatorul de curent al hotelului. Cu promisiunea ca ne vor schimba camerele in urmatoarea zi, am acceptat, dar nu a fost asa. Managerul hotelului nici nu a vrut sa stea de vorba cu noi.

In rest, hotelul a fost relativ ok.

Masa a fost gustoasa desi era aceeasi zilnic, doar ceva mai mult peste in seara pescareasca. Peste tot se vorbea numai limba rusa si germana. Astfel si etichetele cuprinzand felul mancarii era de multe ori doar in limbile turca, rusa si germana. Nu prea stiam ce mancam. Deh, daca n-am invatat rusa...

Animatia fata de nivelul resorturilor din Turcia a fost foarte slaba. Animatorii erau rari la vedere pe timpul zilei, iar spectacolele de seara, foarte slabe, erau facute exclusiv de acestia.

Exista si 2 restaurante a la carte dar trebuia facuta rezervare din prima zi cred, caci mai intai a intrebat numarul camerei si dupa ce avazut ca ultima zi din hotel e vineri, ne-a spus ca nu sunt locuri pana sambata...

Poate a fost doar o intamplare, dar noua ne-a lasat un gust amar dupa alte 3 concedii rusite in Turcia.

Trimis de rarman in 28.08.13 21:38:54
Validat / Publicat: 28.08.13 23:17:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: kusadashi, hotel Ephesia, Antalia, hotel Miracle, Kemer, hotel Green Wood.

VIZUALIZĂRI: 5279 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rarman); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [29.08.13 09:03:44] »

@rarman: in review spui ca ai platit 3800 euro pe 3 camere deci cam 1260 euro/camera iar in casuta tehnica ai trecut 1900 euro/2 adulti+ 1 copil (1 camera banuiesc).

Care este pretul real?

webmaster33 [29.08.13 09:21:58] »

@rarman: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

rarman [29.08.13 13:08:25] »

@Andox: 3800 EUR este pretul platit, cu toate taxele incluse. Ambele familii aveam cate 1 copil de 14 ani carora le-am platit camera separata. Deci am pllatit 3 camere pentru: 2 adl + 1 copil, inca 2 adl si 1 copil si inca una pt cei 2 copii. Sper ca am fost mai exact acum

rarman [29.08.13 13:14:22] »

@webmaster33: da, sunt bune.

SirAndrei [07.09.15 17:05:21] »

@rarman -

Salut,

am citit review-ul tau si ai scris la final ca ai fost in alte 3 concedii reusite in Turcia. Am cautat review-uri despre asa ceva scrise de tine, dar nu am gasit. Imi poti recomanda ceva asemator dintre 3 experiente in Turcia. Multumesc.

rarman [08.09.15 21:51:04] »

Sigur, Miracle Resort Lara, GreenWood Resort Goynuk, Ephesia Hotel Kusadasi.

SirAndrei [10.09.15 12:03:35] »

@rarman -

Multumesc pentru raspuns. Deoarece piata romaneasca este extrem de variata, adica multi incearca sa te pacaleasca, imi poti spune, te rog, aproximativ cat ai platit la Miracle Resort Lara si la GreenWood Resort Goynuk? AI si avion, nu?

rarman [10.09.15 14:05:28] »

Nu cred ca este relevant cat am platit eu. Vorbim despre trei alte concedii petrecute anterior anului 2013. Preturile au crescut simtitor de atunci. La unii mai mult, la altii mai putin. In plus se stie ca, la acelasi hotel, serviciile si personalul pot fi diferite de la un an la altul. Personal, m-as baza pe rewiurile anului curent.

SirAndrei [10.09.15 14:08:27] »

@rarman - Multumesc. De multe ori review-urile difera de la an, dar chiar si in aceleasi an, in functie de impresia de moment.

rarman, SirAndrei
Alte impresii din această RUBRICĂKirman Hotels Sidera Luxury & SPA [Okurcalar]: