ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2013

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Risc de imbolnavire/Servicii execrabile

In 2009 am fost la acest hotel jegos care avea atunci 3 stele (acum vad ca are 4 :)) si dupa aceasta experienta sinistra m-am hotarat sa caut impresii si review-uri despre orice alt hotel unde ne vom petrece vacanta. Scriu de-abia dupa 4 ani pentru ca acum am descoperit acest site.

Subscriu in totalitate la reviewul userului @Catasto, in plus mai jos am sa scriu minusurile si plusurile pe care mi le amintesc dupa 4 ani de zile:

1. Hotelul este situat in al 3-lea sau al 4-lea rand de hoteluri de la plaja, pe un deal, deci este total nerecomandat familiilor cu copii mici, care trebuie sa urce de la plaja catre hotel circa 500 de metrii in panta, fie pe sosea, fie pe scari, printr-o mica padure, probabil cu copii in brate!

2. Parcare foarte mica in fata hotelului astfel ca trebuie sa parcati mai jos catre plaja intr-o parcare privata contra cost.

3. Servire la bar, in pahare de plastic de unica folosinta, pana la ora 23 pentru AI (am inteles ca cei cu UAI erau serviti toata noaptea)

4. Grilajul de la balconul camerei destul de larg permitea fetitei noastre in varsta de 2 ani (cu constitutie subtire) sa strecoare prin acesta.

5. Restaurantul si bucataria erau sub orice critica.

Mancarea este catastrofala. Toate preparatele au un gust ciudat al unui condiment omniprezent in tocanite si toate celelalte rahaturi de mancaruri pe care ni le serveau.

Zaharul pentru cafea era servit in pliculete cumparate de la METRO din acelea de 5g cu sigla Metro!!!

Am stat la coada peste tot: la mancare, la bauturi si la bar.

Fix la ora cand se termina programul de masa, dadeau navala bucatarii si luau toate tavile cu mancaruri din fata turistilor care se serveau!!!

Atentie foarte mare la prajituri. Eu presupun ca de la o prajitura fetita mea a facut enerocolita dupa 2 zile!!! Din acel moment am mancat si noi ce mancau si turistii bulgari cazati in acest hotel: Cartofi prajiti cu carne prajita!!! si fructe la desert (pepene si portocale foarte delicioase).

Am intalnit si alti copii cu enterocolita in holul hotelului, chiar o adolescenta de varsta liceului.

6. La restaurantul cu specific bulgaresc (amplasat la demisol) ne-au refuzat rezervarea pentru ca organizau nunti :)

7. Piscina este pozitionata la umbra pana la amiaza astfel ca apa era rece chiar si pentru mine, deci este contraindicata pentru copii. Prin urmare inainte de masa singura optiune pentru scaldat este marea. Erau turisti cu AI care nu aveau buget pentru a plati plaja (sezlongurile si umbrelele erau destul de scumpe), astfel ca erau nevoiti sa astepte aparitia soarelui pana la 11-12 la amiaza ca sa poata face baie la piscina.

Pentru 3 tineri bauti, cretinii aia de bulgari organizau discoteca la piscina pana noaptea tarziu (daca tot nu dormeam am mers si eu la piscina si i-am numarat: erau exact 3 persoane la "discoteca"), astfel ca noi incercam sa dormim cu usa inchisa in camera cu vedere la mare/la piscina pe care am cerut-o de la agentie :). Am vizitat si o camere cu vedere inspre padure a unor conationali si pot sa confirm ca muzica nu se auzea asa de tare.

Eu si alti turisti nemultumiti am reclamat disconfortul sonor la receptie/management asa ca ne-au dat satisfactie si incepand cu urmatoarea noapte inchideau " discoteca" la ora 1 noaptea.

Plusuri:

1. O salata de legume cu branza servita la micul dejun. Pepenele si portocalele erau foarte bune.

2. Camera in care am fost cazati era mare

3. Schimbarea lenjeriei pe care varsa fiica-mea noaptea se facea zilnic de catre aceeasi camerista careia i-am dat un bacsis gras.

4. Dupa masa de seara, animatorii organizau petreceri pentru copii la piscina timp de 1 ora.

Dupa aceasta experienta, eu si sotia mea am concluzionat ca suntem prosti gramada pentru ca am platit peste 1.000 de euro (hotelul cu AI plus sezlongurile, umbrelele si bauturile de pe plaja). Puteam foarte bine sa mai platim inca 200 -300 de euro (deci in toal 1.200-1.300 de euro) pentru un hotel bun cu AI si sa avem parte de un sejur la mare in Bulgaria cel putin decent!

Recomand familiilor cu copii sa evite acest hotel, in special datorita mancarii execrabile care poate cauza enterocolite copiilor si datorita distantei mari de parcurs (in panta mare) de la plaja. Noi am hotarat ca in viitor sa cautam hoteluri amplasate la 50-100 de metrii de plaja si sa nu se uitam la bani pentru ca fiecare euro platit in plus merita pentru sanatate si pentru confort!

Trimis de sorinsay in 26.08.13 12:32:04
Validat / Publicat: 26.08.13 13:56:50
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 733 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sorinsay); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.08.13 12:52:08]

@sorinsay: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂElena Hotel: