ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2013
PREȚ SEJUR 53 euro ?
REGIM MASĂ fara masa

Vila Bona3

Ieftin si bun

In Dubrovnik am stat doar o zi pt. vizitare (veneam de la Bol si mergeam in Muntenegru) si am cautat o cazare aproape de cetate si cu parcare.

Am gasit pe internet vila Bona cu 1 dormitor si un living cu chicineta (am fost 2 familii) la pretul de 106 euro / noapte. Locatia este buna intrucat vila are parcarea proprie pe Jadranska Cesta (soseaua care tranziteaza Dubravnicul). De la parcare se intra in gradina proprietatii (sunt 3 cladiri apartinand familiei gazdei).

Daca alegeti aceasta locatie trebuie la contactati proprietarul sa va astepte si sa va indice parcarea; noi am facut asta dupa ce ne-am ratacit (adresa de pe sit este o alee inaccesibila masinilor).

Locatia este aproape de cetate - mers pe jos 15 minute (la vale!!) dar este cea mai buna alegere pt. ca eviti problemele cu parcarea si poti sa bei o bere vizitand cetatea.

Vila are aer conditionat in living dar seara e racoare si se doarme foarte bine. Curat, mobila noua, loc de stat afara in curte. Baia cam mica, dar pt. tanzitie este OK.

Trimis de jeni in 20.08.13 07:58:34
Validat / Publicat: 20.08.13 08:53:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CROAȚIA. A mai fost în/la: Slunj, Korenica, Bol
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Turcia, Egipt, Spania, Germania, Franta, Italia, Ungaria

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (jeni); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review

webmaster [20.08.13 08:40:53] »

jeni [20.08.13 09:33:53] »

@webmaster: Pozitionarea este perfecta! Proprietatea este de la semn in plan vetrical pana la sosea (Jadranska cesta), vila in care ne-am cazat este cladirea din mijloc in forma de L iar parcarea se vede sus (spatiu alb) sub cuvantul "cesta"

jeni

pagină generată în 0.0574820041656 sec