ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2013
ÎNSCRIS: 19.08.13
AUG-2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 ani

Placut si relaxant - Ideal pentru copii

Bazandu-ma pe review-urile bune pe care le are pe alte site-uri, am facut o rezervare pentru mine, partenera mea si baietelul ei de sase ani in perioada 12 - 18 august 2013. Pot spune ca a fost un sejur foarte reusit!

Am fost cazati in regim All Inclusive intr-un apartament cu 2 camere (sufragerie cu chicineta + dormitor) spatioase, foarte curate, ambele camere fiind dotate cu aer conditionat, televizor si modern mobilate. Televizoarele au fost modele mai vechi (cel din dormitor avand diagonala destul de mica, dar sufucienta), iar programele receptionate erau cu precadere bulgaresti, dar prindeam si Animal Planet, Discovery, History Chanel, etc.

Mancarea era gustoasa, nicidecum reciclata de la o masa la alta. Aveai de ales intre 4 - 5 tipuri de mancare, plus 2 feluri de ciorba/supa, dulciuri de mai multe feluri (foarte gustoase toate) si fructe.

La fiecare 2 seri au fost organizate show-uri care constau intr-un numar de circ cu cercuri si unul de magie (pentru adulti sau copii), antrentante si interactive.

Personalul (toti vorbitori de limba engleza) a fost foarte placut, zambitor si saritor, facandu-ne sejurul mai placut.

Am avut totusi o mica problema, fiind cazati in ultima cladire din complex, care se afla in apropierea unui camp, avand parte din aceasta cauza de multe viespi in jurul aprtamentului, motiv pentru care am tinut usile de la balcon deschise doar in cursul diminetilor.

Tot la capitolul minusuri se poate numara si distanta de aproximativ 7 km de plaja din Sunny Beach, desi noua ne-a placut linistea pe care o oferea complexul tocmai datorita acestei distante.

In plus, piscinele erau curate (curatate de frunze aproximativ o data la 3 - 4 ore si dezinfectate cu clor o data pe zi) iar temperatura apei foarte placuta. Erau 4 piscine mai mici - fiecare compusa din 2 parti, una pentru adulti, cu adancime intre 1,10m si 1,60m si una pentru copii cu adancime de 0,60m - si una mai mare, compusa tot din 2 parti, cea pentru adulti cu adancime de pana la 1,80m, iar cea pantru copii tot de 0,60m.

Noi am intentionat sa petrecem un sejur linistit si relaxant impreuna cu baietelul si a fost exact ceea ce ne asteptam, iar raportul calitate/pret este excelent!

Trimis de rcostica in 19.08.13 12:15:49
Validat / Publicat: 19.08.13 13:39:55
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1096 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rcostica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.08.13 13:38:55]

@rcostica: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Ai putea confirma, te rog, daca asta este pagina complexului: sunsetkosharitsa.com? Multumesc.

rcosticaAUTOR REVIEW
    [19.08.13 15:49:19]

@webmaster: Bine v-am gasit! Aceea este pagina principala a site-ului. Pentru conditiile de inchiriere (cazare) trebuie accesata partea de rent, adica sunsetkosharitsa.com/rent

Krisko CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [20.08.13 02:33:17]

Distanta pana in Sunny Beach (si inapoi) poate fi parcursa cu un autobuz pus la dispozitie de complex, presupunand ca l-ai folosit as fi tare curios sa imi spui daca cursele sunt taxabile (sau incluse gratuit in servicii) cat si orarul de functionare (inclusiv intervalul intre doua curse).

Multam.

rcosticaAUTOR REVIEW
    [20.08.13 06:26:56]

@Krisko: Intr-adevar, exista microbuze, dar eu nu l-am folosit. In pliantul pe care l-am primit la check-in este mentioant ca plecarile inspre Sunny Beach erau la 10:15,12:15,15:15,17:15,21:15,22:15, returul cu 15 minute mai tarziu, iarretul mentionat este de 3 leva/persoana/directie. Pana in Nessebar este un singur microbuz care pleaca la 10:15, intoarcerea este la 17:40, iar pretul este de 6 leva/persoana/directie.

rcostica
    Alte impresii din această RUBRICĂSunset Complex [Kosharitsa]: