ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2013
ÎNSCRIS: 20.07.12
AUG-2013

Experienta placuta la Iakinthos Resort / Tsilivi

Decizia de a merge in Zakinthos am luat-o de acum doi ani, dar din pacate am putut să o materializez abia anul acesta. Inițial am vrut să mergem la hotel Zante Callinica, mai apoi am vrut un hotel pe plajă și în final am ales Iakinthos în dauna Al Mare. Nu regret decizia, am avut un sejur de 8 nopti excelent la acest hotel.

Este situat direct pe plajă, într-o zonă foarte bună a plajei din Tsilivi. Între corpul hotelului și plajă este o terasă cu piscină si un spațiu verde cu șezlonguri, astfel încât poți fi în același timp la mare pe iarbă verde, cu o bere sau cafea servite direct la șezlong! Excelent pentru cei care vor să lenevească, dar totodată foarte bine stuat și pentru cei care vor acces rapid la alte terase sau zona comercială, sau cățătorii pe insulă.

Lângă hotel am identificat o tavernă extraordinară Trenta Nove, personal o consider cea mai buna din Tsilivi. La hotel pe terasă se poate servi masa, iar seara este o plăcere să stai la mai puțin de 10 m de mare și să ai o cină romantică.

Tot personalul hotelului este extrem de amabil și vorbitor de limbă engleză. Curățenie zilnică, prosoape și lenjerie de pat schimbate la două zile, aer condiționat. Nicăieri nu este totul perfect, dar aici totul a fost peste așteptări având în vedere și prețul de circa 70euro/zi/2 persoane mic dejun inclus (nu foarte variat, dar suficient și gustos, cu fructe proaspete și suc natural), în vârf de sezon, dar cu rezervare cu circa 3 luni mai devreme. Recomand hotelul fără ezitări!

Despre călătoria până acolo voi scrie un review detaliat. Am fost cu masina, prin Larisa la dus, cu o noapte de cazare si vizită la Delphi și prin Ioannina la întors, fără oprire. Cost total 400 Euro, inclusiv cazarea în Larisa.

Trimis de ionel64 in 12.08.13 10:41:30
Validat / Publicat: 12.08.13 11:47:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 3073 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ionel64); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[12.08.13 11:29:08]

@ionel64: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂIakinthos Resort Hotel: