ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2013
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 24.07.12
AUG-2013

Lebed Hotel4

Lebed - O experienta minunata.

In urma unei experiente extrem de neplacute la sirius beach vezi impresii, dupa ce am facut reclamatie la agentia de unde am facut rezervarea din romania, am fost mutati in Complexul Grand Hotel Varna. Imaginati-va un parc imens cu gazon, copaci, piscine si 5 hoteluri. patru cu 4 stele si unul de 5 stele, imaginati-va o plaja imensa cu sezlonguri si baruri, bbq si piscina imensa, cat vezi cu ochii baldachine si sezlonguri, si o mare curata si o atmosfera de vacanta cu muzica si lume vesela. Parca treceam din iad in rai!

Am fost luati de la Sirius Beach de o doamna draguta si personal ne-a condus la Lebed, sa ocupat personal de noi, ne-a aratat resortul, pliantele eau scrise in limba romana, ne -a explicat ca avem acces la toate restaurantele a la carte 4 la numar din complex cu o rezervare in prealabil, parcarea imensa, sezlonguri pe alese!

Desi nu era gata camera, ne-au pus bratarile la ora 12.30 si ne-au dat voie sa facem ce vrem: sa luam masa sau sa servim ceva la bar. Ne-am cazat la ora 14 intr-o camera draguta, curata si cu vedere la mare!

Am fost sa mancam: fructele erau spalate, proaspete! mancare diversificata, prajituri de 7 feluri, baclava si eclere iummy: -)) am mancat cu incredere si chiar cu placere!! Am observat ca managera era peste tot/imbracata impecabil, ca toti angajatii de altfel, era prezenta si la receptie cand ne-am facut chek-in si la sala de mese, si la bar! Muncea cot la cot cu angajatii, cinste ei! Toti vorbeau putin romaneste: -)) chiar si paznicul de la poarta!

Am plecat pe plaja cu inima stransa ca nu o sa gasim la acea ora sezlonguri libere dar mare mi-a fost surpriza cand am gasit intr-o atmosfera de vacanta plina de veselie si distractie, o plaja plina de sezlonguri pe alese, la discretie! Un bar rotund bine amplasat, un bbq si piscina pe plaja spre deliciul copiilor cu topogane si salvamar! Bauturile erau reci si bine facute.

Seara am avut rezervare la restaurantul Dolce Vitta unde am servit o cina buna si gustoasa! Personalul sa purtat ireprosabil! Apoi am vazut un spectacolpe plaja, un spectacol adevarat, facut de profesionisti, pe o scena amplasata pe plaja

A doua zi a fost de vis, am luat cina la Albatos, un restaurant cu specific pescaresc unde am servit somon la gratar si pastrav, am fost intampinati cu sampanie intr-o locatie ce -ti aducea aminte de grecia antica, in aer liber!

Noi am fost cazati la lebed dar aveam acces la toate restaurantele in afara de Grand Varna.

Camera era curata si la baie erau amplasate doua dozatoare de sapun lichid si gel de dush, era frigider si balcon, era nu foarte mare dar indajuns pentru 3 persoane, saltelele erau bune, se doarme bine iar aerul conditionat chiar isi face treaba! Noi am fost multumiti, de tot ce am vazut si trait acolo, acum chiar am facut o pasiune pentru acest imens parc, bine organizat si inteligent pus in valoare! Aveau o gradinita cu program de la 10 dimineata la ora 22pentru cuplurile cu copii care veneau sa se distreze, erau servicii pentru toate varstele!

Pe plaja se organizau petreceri de toata frumusetea: te invatau sa dansezi diverse genuri: turceste, greceste, bulgareste: -)) iar barurile erau deschise non-stop, pana la ora 2 se puneau gustari .

* mancare buna, proaspata, diversificata

* plaja superba

* servicii de calitate

* toti angajatii stiau engleza si ca bonus, vorbeau romaneste: -))

* spectacole reale pentru copii apoi erau pentru adulti (concerte si fire show + dansuri acrobatice realizate de un grup de gimnaste din rusia, cantarete, numere de magie etc

* aveai la dispozitie un parc imens unde puteai sa te relaxezi la umbra unui brad sau la piscina, sau pe plaja la baldachine, sezlonguri, piscina la mare cu topogane

* bbq unde am mancat cel mai bun peste, hamburgher sau gratar de carne si carnaciori

* distractie pentru toate varstele

si asa ca o gluma: am intrebat sotul daca are ceva de reprosat si a spus da! nu au aer conditionat pe plaja si nici scari rulante din camera pe plaja: -))))) asadar dragi romani: va recomand cu placere hotelul Lebed sau oricare din aceste hoteluri care fac parte din GHV/Marina, Dolphin Marina/Rubin/Varna/Lebed.

Ai acees la toate distractiile oriunde ai fii cazat:

- au casa de inghetata

- bbq si pe plaja si in parc

- 4 restaurant a la carte

-5 hoteluri

- plaja la discretie

- baruri peste tot, pe plaja si piscine

cat ai fii de carcotas, tot ai ce sa mananci, bun si proaspat.

De la anul, daca hotaram sa ne petrecem vacanta in Bulgaria, o sa alegem GHV!!!

Trimis de silenna in 11.08.13 13:29:26
Validat / Publicat: 11.08.13 14:34:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: am fost la KALINA GARDEN UNDE A FOST OK AM FOST LA SIRIUS BEACH UNDE A FOST DEZASTRU
  • Alte destinații turistice prin care a fost: SUDUL FRANTEI: LA SAINT MALO, SAINT TROPEZ, ARCHACON, TUNISIA D'JERBA etc

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (silenna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster [11.08.13 13:33:53] »

te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Textul în cauză a fost ajustat de noi, mai sus.

silenna [11.08.13 14:38:12] »

@webmaster: Imi cer scuze, nu sunt familiarizata cu acest gen de conversatii! Scuze, sper insa sa pot ajuta cu ceva pe toti cei care au nevoie de impresiile mele! Felicitari voua celor care a-ti deschis acest site! Bravo!

silenna