ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2013
ÎNSCRIS: 04.08.13
JUN-2013

Către satisfăcător

Akti Olous - in mijlocul minunatei statiuni Elounda

Pe scurt plusurile ar fi: privelistea, pozitia in statiune, plaja proprie, restaurantul terasa pe ponton, camera curata si placuta, frigiderul din camera, curatenia din jurul hotelului, posibilitatea de relaxare la piscina si barul de pe acoperis cu privelistea marii din trei laturi, flexibilitatea si amabilitatea personalului, faptul ca sunt si angajati romani, posibilitatea de a lua micul dejun pe malul marii si de hrani pestii, internetul gratuit, mic dejun destul de bun.

Minusuri: vederea din camera spre o gradina interioara, aerul conditionat contra cost, piscina micuta, lipsa seifului, lipsa diversitatii la micul dejun pe parcursul celor 7 zile.

Un alt aspect important pentru noi a fost ca tot ce am avut nevoie se afla la 3-5 minute de mers pe jos: centrul de inchiriat masini, statia de autobuz, supermarketul, renumitele taverne traditionale, magazinele de suveniruri iar insula Spinanlonga se vedea in toata splendoarea ei chiar in fata hotelului.

De asemenea mi s-a parut interesant ca baiatul care lucra acolo s-a bucurat ca ne-a vazut pentru ca spunea ca nu vin romani in acea zona, dar turistii nemti si englezi erau nelipsiti si isi rezervau vacante in zona si la acest hotel ani la rand; asta spune multe despre tipurile de vacante pe care le prefera ei in spiritul traditional cu vizitarea tuturor splendorilor naturale ale insulei si vacantele tip leneveala si imbuibare cu mancare intr-un lant hotelier cu totul inclus... preferate de romani...

Ar mai fi multe de spus dar ma limitez la a va recomanda din toata inima statiunea Elounda (este cu totul diferita de celalte statiuni mult mai cunoscute si de ideea de mare pe care o avem de la noi din tara).

Si daca vreti sa stati la un hotel curat si primitor de unde sa puteti porni in diferite excursii si sa puteti sa va bucurati de frumusetea statiunii puteti alege Akti Olous (dar fara a avea asteptarile de la un resort cu totul inclus).

O experienta placuta la acest hotel in general si o vacanta extraordinara in Creta in care am descoperit din plin spiritul cretan traditional; dar despre asta in alt review.

Trimis de Xla in 04.08.13 17:38:43
Validat / Publicat: 04.08.13 20:14:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Corfu Akrotiti Beach Hotel

VIZUALIZĂRI: 1560 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Xla); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Pe terasa hotelului

[04.08.13 21:10:06]

@Xla: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[04.08.13 23:04:36]

XlaAUTOR REVIEW
    [04.08.13 23:31:16]

@webmaster: Da, am vazut pozitionarea pe harta si este ok. Vroiam sa va intreb totusi daca este in regula sa fie postat in zona Lasithi? Eu am cautat sa il adaug in Elounda sau Agios Nikolaos, dar am vazut ca nu exista posibilitatea.

De asemena vroiam sa povestesc mai mult despre aceasta zona dar nu stiu unde sa o incadrez, pentru ca nu este chiar in zona Lasithi. Multumesc frumos.

[04.08.13 23:39:00]

@Xla: nu toate stațiunile au (încă) secțiune proprie pe AFA (acest lucru este valabil nu doar pentru Creta, ci pentru orice destinație). Pe măsură ce se adaugă mai multe impresii din zona Elounda, de exemplu, vom crea o secțiune distinctă și pentru această stațiune. Până atunci, recomandările pot fi găzduite fără probleme în secțiunea dedicată *regiunii* LASITHI

Despre zona Elounda - ne poți scrie impresii în rubrica nou-creată de mine - "Descoperă Elounda".

Sau, dacă subiectul este altul (de ex: vrei să ne povesteși și despre Agios Nikolaos) - poți crea oricând tu o rubrică potrivită subiectului respectiv

Xla
    Alte impresii din această RUBRICĂAkti Olous Hotel [Elounda]: