ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2013
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    DIN: Piatra Neamt
    ÎNSCRIS: 27.05.11
    AUG-2012

Slavey, un hotel la care vom reveni!

Citind unele impresii negative despre acest hotel, m-am hotarat sa imi scriu si eu parerea.

Precizez ca am fost la hoteluri de 4 stele si in Romania si in Italia, deci un termen de comparatie, totusi, am.

Eu chiar dau hotelului 4 stele, din punctul meu de vedere, le merita.

Am fost cazati aici 2 ani la rand, in 2011 si in 2012, iar anul asta, in urma experientei din Romania, mi-a parut rau ca nu am mers tot la Slavey.

Singurele minusuri pe care le-ar putea primi hotelul din partea mea sunt cele legate de sezlongurile de la piscina, insa, in mare parte, turistii sunt vinovati - dupa 8-9 dimineata, nu mai gasesti niciunul liber, insa vina e a turistilor prost-crescuti care isi lasa prosoapele de la 5-6 dimineata pe sezlong si "uita" sa le mai ia, desi nu coboara la piscina decat dupa-amiaza ori deloc. Dar asa e romanul... mai bine sa fie in plus, decat sa lipseasca.

Un alt minus ar fi distanta mare fata de plaja - ca sa scurtezi distanta, ai de urcat/coborat multe scari, iar daca ai si copii mici, asta e chiar un impediment. Insa asta se reflecta in pretul scazut al sejurului, fata de un hotel pozitionat pe plaja.

In rest, nu am absolut nimic de reprosat hotelului Slavey si, mai ales, personalului. Poate nu-s cei mai calzi oameni din lume, dar nu se amesteca in treburile turistului, nu-si fac simtita prezenta atunci cand nu e cazul, iar daca ai o problema, gasesti intelegere. Noi ne-am descurcat f. bine in limba engleza si romana cu ei.

Camerele sunt foarte mari, mobilierul modern, dotate cu absolut orice e necesar. Baia mare, curata, moderna, prosoape curate, schimbate zilnic, uscator... noi nu am simtit vreo lipsa cat am stat acolo. Curatenie se facea zilnic, avand copii am avut ocazia sa aruncam o privire si sub paturi, cautand jucarii cazute acolo si nu am vazut mizerie. Chiar as ruga persoanele care spun ca nu a fost curat sa dovedeasca asta cu poze. Lenjerii foarte curate, albe, nu mai retin de cate ori au fost schimbate, dar cred ca de 2 ori.

Restaurantul a fost ok, mancarea buna... depinde si ce alegi. Ce-i drept, supele/ciorbele nu erau ca acasa si nici nu le-am dat copiilor, insa zilnic aveam gratar/orez/piure/cartofi natur ori copti, legume fierte, salate, peste... aveai de unde alege. De asemenea, fructele erau din abundenta. Noi nu am avut probleme cu mancarea, desi am mancat cam de toate. Si nu, nu am mers acolo doar ca sa mancam bine si mult, cum spun altii.

Piscinele sunt, de asemenea, in regula, apa curata, nu au fost probleme.

Animatorii, daca sunt aceiasi ca in anii trecuti, merita nota 10+. Stiu sa faca atmosfera, copiii au fost foarte incantati de ei si, de asemenea, au dat niste spectacole deosebite. Si zambesc mereu. :)

Clar, daca ar fi sa mai aleg Nisipurile de Aur, nu as risca si as alege tot Slavey. Nasii nostri au mers si anul acesta si au fost foarte multumiti.

Eu zic ca daca nu aveti pretentii sa fiti tratati ca la 5 stele cu plus, sa mergeti cu incredere la Slavey.

Trimis de LoraG76* in 11.07.13 13:22:06
    Validat / Publicat: 11.07.13 14:05:25
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 1281 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (LoraG76*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Camera dubla family

• Alte impresii din această RUBRICĂSlavey Hotel: