ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2013
JUL-2013

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Hotel Perunika JALNIC... un esec de concediu

Am fost in Bulgaria- Nisipurile de aur si nu o sa mai revin niciodata la mare aici deoarece am avut o mare dezamagire.

Hotel Perunika la receptie daca vroiai camera mai repede 20 leva, seif 30 leva, in camera lenjeria parca era de la razboi sifonata si scamoasa buna de aruncat, mobila murdara de urme de degete peste tot stropita, mocheta pe jos care nu era aspirata decat la plecare tot sejurul nu au facut curatenie decat la baie si au luat cosul de gunoi, un tv mic care nu prindea decat 4 posturi si alea cu multi purici, aer conditionat centralizat, deci functioneaza cand vor cei de la hotel...

la baie in plina noapte umbla un gandac mare si mai multi mici care se ascundeau cand aprindeam lumina in gaurile dintre faianta... hororrrrr

La receptie nu stiu fetele alea engleza si nici nu vor sa vorbeasca decat scurt si in doi peri fara mare inteles.

Masa un esec total, dimineata produse de cea mai proasta calitate, pranz semipreparate in putine zile am gasit friptura, deserul o caricatura de prajitura care era mai multa paine cu zahar si frisca, bautura apa chioara... si chelnarii niste obositi care mereu comentau de roamanii... specific ca erau 80% romani in hotel si asta e o problema ca nu suporta romanii le da camere rele si comenteaza in limba lor de romani.

La o famile de basarabeni care au vorbit ruseste la receptie l-a dat camera in care se facea zi de zi curatenie cu aspiratorul, tv cu 32 canale si fara alte comentarii.

Deci evitati acest hotel... eu nu as mai merge in veci la Bulgari prima si ultima data in viata mea mai bine in tara si nu te discrimineaza nimeni plus ca dam banii la alta tara fata sa ni se ofere minimul de decenta.

Pericol pentru familiile cu copii pentru mancarea infecta si mizeia din camere... noi am avut lenjerie pentru patul copilului ca nu as fi avut curajul sa il culc pe lenjeria lor, locul de joaca este format din 3 leagane si un topogan pentru copii foarte mici...

In rest mare mare dezamagire. Hotelul nu face mai mult de 2 stele cu indulgenta ca daca as duce sanepidul pe ai le-ar inchide hotelul pentru jegul de acolo

Trimis de elen_a in 09.07.13 09:44:42
Validat / Publicat: 09.07.13 11:08:46
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2150 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elen_a); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

fanespoitorul
[10.07.13 19:30:05]

Ai mila de noi si ne spune cat a costat sejurul fara transport. Poate altii sunt curiosi si vor sa incerce. Multumesc.

diogene
[13.07.13 16:11:35]

Am fost in aceiasi perioada... si da are dreptate... o piscina jalnica... nici la noi nu a facut curat o saptamina... iar daca la bar cereai de doua ori o bautura se uitau foarte urat la tine

Iuliana C
[14.07.13 23:34:49]

@fanespoitorul: Am fost anul trecut in luna august acolo 2 familii a cate 3 adulti si doi copii fiecare familie cu varste intre 2 si 10 ani, am platit cate 830 de euro de familie si am avut 3 camere, fara trasnport, motorina pana acolo ne-a costat cam 150 de euro de masina cu tot cu bacul de la Calarasi-Silistra. Puteti incerca, nu e chiar atat de rau, noi am fost multumiti.

[14.07.13 23:48:49]

@Iuliana C, @diogene: ne-am bucura să putem citi impresiile voastre de acolo scrise ca articol (review) nou.

Procedând astfel, aveți ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribuiți la o medie mai reprezentativă a acestei destinaţii.

Puteţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

diogene, fanespoitorul, Iuliana C
Alte impresii din această RUBRICĂPerunika Hotel: