ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2009
    ÎNSCRIS: 08.11.08
    AUG-2009

ARTICOL ARHIVAT

Relaxare de nota 10

Hotel Emerald, Skala Panagia. Asezare super, in fiecare dimineata vedeai din balcon rasaritul soarelui. Marea ti se asternea la picioare, clara si de culoarea smaraldului.

Am avut o camera in care se intra dintr-un coridor extern, plin de flori. Camera avea un pat dublu mare, tv, chicineta cu cele necesare (frigider mare cu congelator, plita electrica, oale si tigaie, ibric, vesela) Totul foarte curat, se schimba lenjeria de pat si prosoapele la 2 zile. In balcon aveam o masa cu 2 scaune si umbrela de soare. A costat 50 euro pe zi si a meritat fiecare banut.

Plaja superba, cu nisip fin, apa mica pana departe (excelenta pentru copii). Se inchiriau 2 sezlonguri cu masuta si umbrela cu 5 euro pe zi

Trimis de deliaemilia* in 05.09.09 18:12:08
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki, hotel Kasandra Mare

VIZUALIZĂRI: 11965 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (deliaemilia*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.09.09 18:21:17]

creat rubrica distincta pentru hotel si mutat aici review-ul

Am intuit corect (nu am gasit niciunde pe net) clasificarea la 3 stele?

[27.10.09 10:38:49]

Buna! Pe site la Emerald, in poze sau in turul virtual, nu stiu de ce, dar imi par cladiri diferite. Sant doua tipuri de camere, dar forma balcoanelor, culoarea obloanelor, sint diferite de celelalte tipuri de camere, desi au acelasi peisaj. Te rog frumos daca ai poze sa postezi si sa-mi confirmi daca sant doua corpuri de cladiri sau nu. Caci nu inteleg de ce arata diferit. Multumesc mult!

[27.10.09 10:53:09]

Emerald e un complex care cuprinde mai multe vile, la fel de frumoase

[27.10.09 10:59:54]

Multumesc mult, pare a fi intr-adevar un loc de vis.

[27.10.09 11:06:03]

sa te duci, nu vei regreta

[27.10.09 11:10:03]

Te mai deranjez cu o intrebare. Indiferent in ce corp se sta, toate camerele au vedere la mare?

[27.10.09 11:50:56]

Cred ca da, iti dai seama ca n-am fost in toate. Are si piscina, dar lumea statea la mare, pe plaja. Daca comanzi, intrebi daca are vedere la mare. Patronul e foarte amabil, iti da toate explicatiile.

Daca comanzi, trebuie sa achiti 100 euro avans, ca sa-ti retina camera. E destul de solicitat. Pa

[27.10.09 11:54:07]

Multumesc mult,o zi buna.

[09.01.10 22:13:25]

Buna! As vrea sa imi spui daca 50Euro a costat camera sau de persoana si daca a fost micul dejun inclus. Vreau sa ma duc si eu anul asta in septembrie. Multumesc!

[09.01.10 22:26:38]

Buna! 50 de euro e camera cu tot confortul. Mic dejun nu, dar o mica bucatarie cu plita, cafetiera, vesela, chiuveta (in afara de camera de dus) si ce-ti mai trebuie la preparatul mesei erau.

[09.01.10 22:37:28]

Multumesc, nici nu ma asteptam sa-mi raspundeti asa repede. Totusi mai am o intrebare; ati luat bilete de la agentie sau de ati negociat pe internet cu cei de la hotel? Multumesc mult.

[10.01.10 00:47:06]

Am rezervat direct prin internet. Patronul e foarte cumsecade

[10.01.10 11:22:11]

Buna! La agentia * * * au avut oferta anul trecut la Emerald. Vor aparea ofertele pe acest an, incepand de maine. Anul trecut pentru un sejur de 7 nopti la sf. lui iunie costa 159 euro de persoana, autocar si cazare. Nu mai retin restul tarifelor, deoarece noi vom lua bilete pentru sf. lui iunie si asta ne-a interesat.

[10.01.10 21:48:32]

Multumesc pentru informatii.

[12.01.10 16:24:03]

Au afisat cei de la Vilextur oferta la Emerald pe acest an. Acum au pentru sf. lui iunie 145 euro de persoana, nu se mai plateste cazarea pentru copil pana-n 11 ani, iar in cazul platii sejurului pana-n 31 ianuarie, se face o reducere de 20 la suta.

[11.02.10 14:22:04]

Am luat la Emerald in iunie si as dori sa stiu in afara de Fedra sau Golden Sands ca taverne, unde am putea lua masa. Sant recomandate de majoritatea romanilor, Krambousa si Korali, dar sant destul de departe, aproape de Skala Potamia si mergem impreuna cu un cuplu si-un copil de opt ani . De alte taverne in Golden Beach nu prea am auzit, decat de terasa Vigli, dar majoritatea merg acolo pentru poze, nu a recomandat-o nimeni si pentru mancare. Ne interesa pentru masa de seara, noua ne place sa ne plimbam pana la Krambousa, dar nici nu dorim ca celalalt cuplu sa chinuie copilul pana acolo sau sa mearga cu masina la masa. Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.

[11.02.10 15:40:37]

Sunt taverne chiar pe plaja, in statiune, unde se mananca foarte bine. In plimbarile voastre in orasul Tsassos, (care nu e departe), mergeti la restaurantul romanesc, la dna. Gina, care e foarte serviabila.

maria12
    [23.02.10 09:05:42]

Buna

Am fost in acest hotel in septembrie 2009 merg si anul acesta 2010 in iunie. Este o locatie superba pentru cei care iubesc natura. Eu am tratat direct cu patronul Costas si a fost foarte dragut. Este vestit pentru amabilitatea lui. Insula este foarte frumoasa dar nu o recomand pentru cei care iubesc Mamaia nu este comerciala.

tobilica
    [21.02.14 09:50:36]

A mai fost cineva la acest hotel anul trecut (2013) sa ne spuna cum mai sunt conditiile.

Vrem si noi sa mergem la Emerald in vara aceasta cu un copil de 3 ani si suntem putin ingrijorati de camera.

Ar fi util sa postati toti cei care ati stat la Emerald numarul camerei si cladirea din care face parte.

Numai bine

cs
    [25.08.16 11:59:42]

Am fost noi la Emerald 1, camerele sunt murdare, tocaria roasă de la umezeala, găuri în pereți, pe unde intră și ies șopârle, care mișună prin camere. Am văzut camera 206 din Emerald 2 - extrem de curată (tocmai veniseră niste români individual, telefon direct la Kostas, patronul)

I as sugera agenției care vinde aceste sejururi sa nu mai accepte minunatele camere si sa impună condiții umane, nu animalele de companie incluse în preț!!!

[25.08.16 12:05:50]

@cs: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Bilden, cs, deliaemilia*, maria12, tobilica
    Alte impresii din această RUBRICĂEmerald Hotel: