ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2013
DIN: Resita
ÎNSCRIS: 09.02.09
JUN-2013

Un sejur ok - raport calitate / pret foarte bun

Am petrecut in perioada 20-28 iunie 2013 un sejur reusit fara probleme la acest hotel; sa incepem cu inceputul:

Drumul clasic prin Ruse - Varna - byala - obzor - sunny beach stanga la semafor si mers pe coasta aprox. 5-6 km pana la iesirea din sveti vlas spre elenite (hotelul este ultimul spre elenite

Am ajuns la 11.20 si in 20 min am fost cazati intr-o camera tripla, curata, mare mirosind frumos la etajul 4 cu vedere la mare in ultimul corp inspre hotelul vecin Caesar Palace - camera 1404 - camerele cu numere pare au vedere la mare

Corpurile au lrgatura intre ele si pentru a merge la cladirea principala mergeam pe culoare fara a iesi din cladiri sau a urca si cobori nu stiu cate etaje, spre receptie, restaurant de unde foloseam lifturile

Atentiune. cladirile de cazare nu au lifturi! pe culoare gaseai patuturi pentru copii din loc in loc pentru a le putea folosi; baile curate cu prosoape mari. mici si de picioare, cabina de dus gel de dus, sapun lichid, betisoare, servetele demachiante. uscator de par iar in camera minifrigider, seif, tv mic de 37 cm la care se prindea Protv international; camera m-a multumit pe deplin iar pe balcon 2 scaune, masuta si uscator de rufe

Hotelul are un restaurant principal cu terasa panoramica la care am gasit intotdeauna loc la orice ora, 2 spatii de servit mancare calda si cate unul pentru salate, prajituri, fructe, paine si panificatie, mirodenii si dressinguri

Mancare nu pentru pretentiosi, cu siguranta nu te ridici flamand de la masa. 4-5 feluri principale gatite, paste, spaghete cu diferite sosuri, pizza, patiserie plus cele insirate mai sus, salate, fructe prajituri si multe care nu mi le amintesc

Pe terasa era un colt unde dimineata se faceau clatita zilnic iar la pranz si seara diferite preparate (curcan, purcel la tava, ostropel vita, creveti, pui la cuptor si altele

Micul dejun bogat cu bacon prajit, branza, cascaval, sunca, salam, gemuri.compoturi, colt de cereale in locul unde la pranz se servea supa, foetaje, etc...

Cafeaua nici prea prea nici foarte foarte (dozator) iar al lobby bar se servea un expresso bun; barul din restaurant bine garnisit cu bauturi la discretie si cu self service la sucuri, apa, cafea, vin alb si rosu la butoiase rece, si bere la draft

Restaurantul are colturile lui de automate de cafea, sucuri (gama pepsi) apa plata, . nectaruri si multe scaunele pentru copii; in paranteza fie spus foarte multi copii mici

Hotelul mai are un bar pe plaja, unul la piscina si unul in lobby la care se servesc toate bauturile lor marca Savoy, bere, sucuri si 7 tipuri de cocktailuri pe care le puteai comanda pana la ora 23 noaptea; la beach bar se servea inghetata Nestle la caserole mari, tot self service, 5-6 sortimente fara restrictii de al ora 10 la 18

Barurile niciodata aglomerate, servire ireprosabila si rapida, barmanii zambitori si amabili iar bauturile toate reci cu gheata; multumit pe deplin

Plaja este lunga si aerisita, lata de 20-25m cu 3 randuri de sezlonguri si umbrele si loc gol suficient pana la apa marii; totul este gratuit inclusiv prosoape de plaja care se elibearau contra unui tichrt ce ti se dadea la cazare si pe care le puteai schimba zilnic intre orele 10-12 si 16-18; locuri suficiente pe plaja, cele din primele randuri le ocupam si la 7-8 dimineata iar daca lasam ceva pe ele (saltele, jucarii) la aveai si ziua urmatoare

Piscinele, 3 la numar, foarte curate si cu apa mai calda decat la mare si locuri suficiente la mese, sezlonguri; langa piscine se afla amfiteatru unde seara erau spectacole si concursuri pentru copii; animatori activi, te chemau la volei, darts, boccia si aerobic

Seara plimbari pe malul marii, inspre Elenite sau in Sveti Vlas care este extraordinar de curat si frumos cu o gramada de complexe care mai de care, noi si care arata impecabil cu spatii verzi, piscine si dotari care iti taie respiratia

Parcarea la hotel este gratuita si pazita; la sosire ni s-a ridicat bariera dupa ce am aratat vaucerele de cazare si ni s-au indicat 2 locuri de parcare libere chiar in fata receptiei

Per total un sejur foarte reusit cu o vreme extraordinar de frumoasa, temperaturi rezonabile, apa marii curata si calda

Raport calitate - pret excelent si recomand din toata inima

Trimis de AURICULUM in 03.07.13 14:59:03
Validat / Publicat: 03.07.13 16:05:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Aheloy-Midia grand resort

VIZUALIZĂRI: 3652 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AURICULUM); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ravenala22
[27.03.14 09:09:52]

Buna ziua... vreau o informatie daca se poate... pentru 2014 am luat si noi bilet... pe factura proforma rezervarea s-a facut pe camera tripla (avem copil 10 ani) dar cand am primit voucherele pe ele se specifica ca am cumparat camera dubla standard... la dvs... ce scria pe voucher... ? camera tripla a-ti primit-o pur si simplu sau asa era pe voucher???

AURICULUMAUTOR REVIEW
[02.04.14 20:08:23]

@ravenala22: Iarta-ma ca-ti raspund putin mai tarziu; pe voucere la noi era trecut clar camera tripla la rezervare din cate imi amintesc eu; cere agentiei sa-ti specifice pe vaucerul de cazare tipul de camera pe care l-ai solicitat, oricum ca si capacitati de cazare sunt extrem de multe camerele triple

Un concediu placut iti urez, noua ne-a placut mult la Paradise beach in Sveti Vlas

prichindica
[23.03.16 21:11:44]

@AURICULUM - Buna ziua! Imi puteti spune va rog cum se ajunge la plaja de la hotel? Sunt scari sau din acel "turn" se coboara cu liftul direct la plaja? Nu sunt foarte clare sau sugetive imaginile. Plaja se platea? La masa aveati si gratar sau friptura? Am un copil foarte pretentios la mancare si mai ma asigur ca macar o friptura poate manca. Divertisment au pentru copii si pt adulti? Multumesc!

AURICULUMAUTOR REVIEW
[23.03.16 21:32:50]

@prichindica: Buna, dela plaja la hotel se urca, sau se coboară, după caz cu 4 lifturi panoramice, foarte silentioase, oricum priveliștea este fantastica;

plaja nu se plătește, totul este gratuit;

La restaurant, aveau si colț pe terasa unde dimineață se făceau clătite iar la celelalte mese se făceau diferite fripturi, pui, curcan, pur el, o sa ai ce da si copilului;

divertisment mai mult pt. copii, la amfiteatru.

Oricum hotelul a fost o. k

AURICULUM, prichindica, ravenala22
Alte impresii din această RUBRICĂParadise Beach Hotel [Robinson]: