ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2013
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 26.06.13
JUN-2013

Raport calitate-pret excelent

Incep prin a spune ca am asteptat cu nerabdare sa postez aici dupa concediul petrecut in statiunea Nisipurile de Aur la hotelul Elena. Dupa ce am achizitionat biletele si am vazut toate cometariile si parerile celor de mai jos am fost foarte sceptic in ceea ce priveste reusita concediului meu la hotelul Elena. Acum sa va spun si eu cum a fost:

1. Parcarea nu iti este asigurata de hotel pentru ca nu are decat vreo 15 locuri, dar stiam asta din mom in care am luat biletele, deci nu a fost nici o problema pt mine. am parcat la 300 m cu 10 leva pe zi. aprox 25 de lei.

2. M-am cazat la ora 12:30, chiar daca initial mi-au spus ca la 14:30 camera va fi pregatita, deci au fost draguti si cum s-a eliberat camera ne-au si cazat.

3. Am stat la etajul 5, camera f spatioasa, curata, aer conditionat perfect functional, baia arata f bn chiar daca bateria si dusul nu mai aveau stralucirea de alta data.

4. Mancarea a fost f buna, la micul dejun crenvursti, 3 feluri de mezeluri, omleta, oua fierte, fasole, rosii, castraveti, branza, 2 feluri de unt, clatite, etc

la pranz din nou foarte buna, peste, friptura de pui si porc, pui in sos, mici, sarmale, paste, prajituri, fructe si multe altele, la fel si la masa de seara.

5. Bautura destul de buna, bere, vin, suc si bauturi spirtoase la discretie.

6. Personalul se comporta f frumos atat la bar cat si la sala de mese.

7. Piscina f curata cu animatori destul de haiosi.

Cu alte cuvinte m-am simtit excelent atat eu cat si cei cu care am fost.

Probabil din aceasta cauza erau si foarte multi straini cazati la hotelul acesta, polonezi, rusi, germani, moldoveni care cred ca au vazut mai multe hoteluri la viata lor decat romanii care au postat mai jos si nu le-a convenit nimic, la banii pe care i-au platit eu zic ca hotelul si personalul s-au ridicat mult peste. Daca au bani sa mearga la hoteluri de 5 stele, de lux, dar eu cred ca de fapt au doar asteptari prea mari pentru valoarea lor.

Pentru oamenii de bun simt si care apartin clasei medii din Romania raportul calitate-pret este excelent.

Multumesc.

Trimis de andrei dan alex in 26.06.13 17:52:10
Validat / Publicat: 26.06.13 20:01:11
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3018 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andrei dan alex); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

adryana
    [27.06.13 10:22:49]

dar eu cred ca de fapt au doar asteptari prea mari pentru valoarea lor.

@andrei dan alex, sincer ma bucur ca v-ati simtit bine la hotelul Elena. Acum, ca ma simt si eu (ne) inclusa in clasa oamenilor de care ai amintit mai sus pot doar atat sa iti spun: la pretul pe care l-am dat aveam in Grecia conditii de 3 stele mult peste, fara mirosuri la baie, etc, si serviciile la fel, chiar daca sa zicem ca aveam doar demipensiune. Am ales pe ultima suta de metri hotelul si datorita pretului bun dar si pentru ca nu prea mai aveam din ce sa alegem. Mare greseala pe care nu o voi repeta, cazarea se alege din timp si cu mare atentie. La Nisipurile de Aur am fost pentru prima data dar cred ca este si ultima. Intr-adevar mancarea la hotel Elena mie mi-a placut, este buna, ai din ce alege, iar dimineata nu aveai 2 feluri de unt cum ai zis tu ci unul era unt si cealalta era margarina.Zilnic

aveai carne facuta la gratar de pui, de porc, de vita, peste, deci si eu am fost multumita de mancare.

Ceea ce m-a deranjat insa foarte tare a fost lipsa de respect la adresa turistilor, nu mi se pare normal ca la 4 stele sa nu intri in camera sa dai cu aspiratorul decat

in a 4-azi dupa ce te-ai cazat, dar si atunci doar daca eu am cautat femeia si efectiv am rugat-o sa intre sa aspire. Altfel, Dumnezeu cu mila. Am rugat-o sa spele in baie ca mirosea urat a urina, mirosul era si in camera si dupa ce s-a facut curat nu mi se pare normal sa miroase in continuare. Dar daca vad mai bine pozele tale cu baia, fata de baia mea tu vad ca ai avut cada, dar perdeaua din cate vad eu este infecta, la fel si capacul de wc pe care il prezinti in poza. Chiar ma gandesc daca nu ati avut si voi probleme cu mirosurile neplacute, la ce prezinti in poze. Daca pe tine conditiile acestea te-au multumit, eu ma bucur. Nu-mi ramane decat sa constat de cat de diferiti suntem si de cat de diferite sunt impresiile de la o persoana la alta. Iar daca stam si vorbim iar de civilizatie, nu stiu cum v-ati descurcat voi la piscina cu sezlongurile dar noi niciodata nu am gasit loc liber, pe toate sezlongurile erau puse de dimineata prosoape, chiar daca pe cele mai multe nu statea nimeni. Asa cum am mai spus, eu una voi alege alte destinatii mai civilizate-Grecia, Turcia- unde sa ma simt respectata si unde pentru banii dati sa ma bucur de conditiile oferite. Iti doresc vacante frumoase in continuare.

Lavinia Uta
    [27.06.13 18:45:43]

Buna ziua, la hotelul Shipka vecin cu Elena a ti fost? Cat de departe este plaja? Cat costa abonamentul pentru sezlongurile de pe plaja? Multumesc

Catalin Cosma
    [09.07.13 01:26:42]

Ce ne poti spune despre parcare, este contra cost?

adryana, Catalin Cosma, Lavinia Uta
    Alte impresii din această RUBRICĂElena Hotel: