ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.06.2013
DE poll
ÎNSCRIS: 06.08.09
JUN-2013

Multumitor!

Un hotel de 3 stele ok, pentru nepretentiosi, cu servicii de cazare si masa bune din punctul nostru de vedere. Hotelul fiind recent renovat, camerele arata foarte bine, cu parchet, televizor LCD, dar la care din pacate nu prinzi decat TVR international, restul programelor sunt bulgaresti si nemtesti. Atat camerele de tip studio, cum am avut noi, cat si apartamentele au si o chicineta dotata cu plita, cafetiera, vesela etc.

Baia este destul de mare, dar din pacate nu exista cadita de dus, locul de dus este delimitat de o margine de 10 cm inaltime care binenteles nu protejeaza prea bine restul baii atunci cand faci dus. Ar fi fost utila si o etajera ceva la baie, pe care sa poti sa pui produsele personale de dus. Este posibil ca baile sa difere, cele de la apartamente sa fie altfel, nu stiu exact. Curatenia se facea zilnic iar prosoapele se schimbau si acestea tot zilnic.

Mancarea era buna, chiar daca nu erau asa multe feluri de mancare ca la 4 stele, totusi aveai de unde sa alegi si era destul de diversificata si ceea ce a contat de fapt a fost ca mancarea era proaspata. La fiecare masa erau 2-3 feluri de carne +peste(macrou, pangasius, somon) si aveam si preparate la gratar, o data se faceau aripioare la gratar, sau pulpe de pui dezosate, mici, a fost si miel si iepure, cam 2-3 feluri de garnitura, paste etc. In rest salate, am avut si legume la gratar, supe de 2 feluri etc. La desert tort, care imediat cum se termina era inlocuit cu altul. Am mai avut minisavarine, clasicele miniprajiturele cu creme de tot felul, iar ca fructe, pepene rosu, piersici, banane, portocale si kiwi. Chiar daca nu au fost atat de multe feluri de mancare ca la un hotel de 4 stele, noi am fost multumiti de masa, avand in vedere ca am avut de fiecare data altceva si era proaspat totul.

Era si un bufet special pentru copii, chiar langa intrarea in restaurant, o masa mai joasa,aranjata cu mancare pentru copii, astfel incat acestia sa poata sa se serveasca singurei, cei mai maricei binenteles. Erau foarte incantati sa poata alege singuri de pe masa destinata lor ce doreau sa manance.

Aglomeratie nu a fost la masa, nu s-a intamplat sa stam la coada, poate si pentru faptul ca la inceput de Iunie nu este asa aglomerat.

Piscina era mare, bine intretinuta, avand 2 sectiuni pentru copii si una pentru adulti, era si un salvamar care statea la piscina de la ora 9.00 pana seara la 19.00

Pot spune ca noi am fost multumiti de conditiile din hotel si de masa, un raport ok din punct de vedere calitate/ pret

Trimis de poll in 23.06.13 14:46:28
Validat / Publicat: 23.06.13 16:35:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3809 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (poll); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 Camera
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

mathilda
    [11.07.13 18:00:07]

Va rog mult sa-mi spuneti cum sta hotelul la capitolul internet.

Are wi-fi, nu? Daca are unde mai exact?

In camere exista acesta?

Are semnal bun?

[20.07.13 12:36:10]

Am fost si eu anul trecut acolo si am fost multumita de servicii. Au un loc special amenajat cu calculatoare si unde exista si wi-fi. De asemenea poti sta si la bar pe internet. In camere nu era internet dar cred ca se poate contra cost.

[20.07.13 12:48:28]

@geor90: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

[22.07.13 02:09:55]

@poll: Va multumesc pentru review. Va rog sa-mi spuneti cate ceva si despre ce-a mai apropiata plaja de acest hotel. Cam la cate minute de mers pe jos e? Multumesc.

[25.07.13 16:31:15]

@mathilda: wi-fi este doar in lobby bar, din cate stiu.

[25.07.13 16:37:41]

@DanaM30: Distanta pana la plaja este de 5 minute, se ajunge cel mai usor pe langa hotel Melia Hermitage. Aveti 2 posibilitati, sa coborati aleea din partea stg a hotelului Melia (acesta este drumul cel mai scurt) sau pe partea dreapta a hotelului Melia si in acest caz iesiti undeva pe langa hotelul Admiral. Plaja cea mai apropiata este cea din fata de la hotel Melia, este si o portiune de plaja free, dar aveti si plaja din dreptul hotelului Kaliakra care este mai ingrijita un pic.

[25.07.13 22:36:42]

Mersi de raspuns! Intrarea in apa cum e? Se intra lin sau apa devine adanca destul de repede? Care e cea mai potrivita zona pentru copii?

[26.07.13 17:23:41]

[26.07.13 17:38:17]

@DanaM30: Cea mai buna zona de stat la plaja este langa corabia de lemn (un restaurant in firma de corabie). Plaja e ingrijita, nisipul fin, iar intrarea se face lin, nu sunt stanci in apa. Deoarece apa mai are si portiuni cu stanci. Aceste zone sunt ideale pentru cei care fac scufundari deoarece sunt pline de pesti si se observa foarte frumos. Daca mai aveti intrebari va raspund cu placere.

[01.08.13 14:15:54]

@poll: F util review-ul, multumim! As mai vrea sa stiu daca uscator de par ati avut acolo?

[01.08.13 14:39:38]

Ah si inca o intrebare, aerul conditionat trebuie platit separat?

[01.08.13 14:55:36]

@AndreeaVarga: Nu exista uscator de par. Aerul conditionat nu se plateste din cate stiu, noi nici nu l-am folosit avand in vedere ca la jumatatea lunii iunie cand am fost nu a fost foarte cald.

[01.08.13 15:09:17]

@poll: Mersi!

[01.08.13 16:32:23]

@poll: Chicineta e dotata cu filtru de cafea?

[01.08.13 17:16:27]

@DanaM30: Eu cred ca da, apare intr-o poza.

[01.08.13 18:45:36]

@AndreeaVarga: Aerul conditionat nu se plateste. Il poti lolosi 24/24 daca doresti. Si este instalat (in cazul apartamentelor) atat in dormitor cat si in living.

[01.08.13 18:48:58]

@DanaM30: Da are filtru de cafea. Noi il foloseam sa facem ceai.

[01.08.13 22:03:20]

@geor90: Multumesc geor90. Ai fost de curand la acest hotel? Cum v-ati descurcat cu parcarea? Noi mergem din 18 august si mi-e frica ca o sa cam avem probleme cu parcarea, hotelul fiind mai aglomerat in acea perioada. Pe aleia de langa hotel e ok sa parchezi? Sunt in siguranta acolo masinile acolo?

[02.08.13 00:24:44]

@DanaM30: Parcarea e un pic problematica. Hotelul are in fata putine locuri cam 12-18 dar se poate parca fara probleme pe spatiul verde din jurul hotelului. Dupa ce gasesti parcare nu mai pleci ca pierzi locul. Nu cred ca o sa aveti probleme cu parcarea. Nu parcati in locuri nepermise ca va ridica masina. Masinile bulgare nu prezinta interes dar daca te vad din ro sau alta tara o ridica. In cel mai rau caz parcati la parcarea privata. Costa intre 8 si 10 leva pe zi si masina e in siguranta si la 2 pasi de hotel. Eu am fost vara trecuta in august si am fost multumita

[02.08.13 00:26:45]

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

[02.08.13 00:34:14]

@DanaM30: Iti recomanda sa vizitezi Manastirea Aladja. E aproape de statiune daca te duci cu masina si e superba. E o manastire in stanca destul de mare, e undeva pe deal si se vede marea superb de la inaltime. Daca iti plac drumetiile poti merge la pas pana acolo. Drumul este accesibil si placut, doar ca e de 1 ora din cate imi aduc aminte, dar merita. Nu te du in Varna. Am ramas neplacut impresionata. Era o priveliste dezolanta si seringi de droguri pe strada nu departe de centru pe strafa mare.

[02.08.13 12:47:35]

@DanaM30: Are filtru de cafea, sunt si pahare si cani, tacamuri, 3 sau 4 craticioare, chiar si detergent de vase si burete exista.

[03.08.13 18:29:57]

@DanaM30: Din pacate, se pare ca in plin sezon serviciile au inceput sa lase de dorit. Mi s-a confirmat acest lucru de o familie de prieteni ce s-au intors de acolo.

Probabil in plin sezon, fiind mult mai aglomerat hotelul, curatenia in camere nu se mai face atat de bine cum se facea la inceput de sezon, camerele aratau de parca nici nu se facuse curat in ele.

Din pacate, se mai intampla si asa ceva, se porneste bine la inceput de sezon ca mai apoi serviciile sa inceapa sa se degradeze.

Mi s-a parut normal ca afland aceste lucruri sa le expun si eu mai departe, sa se poata face si o comparatie intre perioadele de cazare.

ABCul
    [13.08.13 15:45:55]

@poll: Buna, spuneti-mi va rog, unde e mai bine sa ne cazam, cu vedere spre bazin sau spre parcare. Plaja e cu sezlonguri sau sunt portiuni si fara, unde plaja e mai buna? Am inteles ca au sala se sport, teren de tenis de cimp e gratis sau cu plata. Multumesc.

[15.08.13 17:25:47]

@ABCul: Noi am avut vedere spre piscina, unde e soare permanent dar e si un pic mai galagie mai ales daca vrei sa dormi dupa amiaza. Pentru noi nu a fost un inconvenient intrucat eram toata ziua ori la piscina ori plecati la plimbare prin statiune. Daca vederea este spre parcare si pomi acolo e un pic mai umbra. Pe plaja, din loc in loc mai sunt si zone unde poti sa stai pe prosop, dar predomina zonele cu sezlonguri. Sala de fitness este cu plata, parca 5 lv/ora daca nu ma insel.

ABCul, AndreeaVarga, DanaM30, geor90, mathilda, poll
    Alte impresii din această RUBRICĂGreen Park Hotel: