ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.05.2013
DIN: Chisinau
ÎNSCRIS: 20.08.11
MAY-2013

Kirman Belazur Resort & Spa

Ma bucur ca pot sa va povestesc despre hotel.

1) Ei bine, pe linga hotel se mai construieste ceva. Nu am avut posibilitatea sa aflu ce, insa nu se aude deloc galagie. Nu va faceti griji. E amplasat intr-o zona linistita, insa intrarea cu masina in hotel e cam aiurea. Soferului autocarului i-a trebuit ceva timp sa afle pe unde se intra.

2) Puteti sa fiti sigurI ca seara poti sa te plimbi din plin. Sunt plasate mai multe baruri unde puteti comanda bauturi alcoolice, sucuri, coctailuri sau puteti lua ceva de la aparate. De asemenea, seara, de la ora 21:30 se incepe animatia pentru maturi sau cum se mai numeste: shou-time. Puteti sa alegeti sa va plimbati pe plaja sau sa stati in loby.

3) Magazine sunt, insa nu prea am cumparat ceva deoarece preturile sunt putin exagerate. Daca doriti totusi sa luati suvenire, va sfatui sa luati cit mai multi bani.

4) Plaja nu este foarte mare, insa asta e bine. E curata fiindca sunt multe cosuri de gunoi. Pe teritoriul plajei este si un bar de unde poti lua ceva si apoi chelnerii vor lua paharele sau farfuriile murdare de pe plaja sau bar. La o ora anumita animatorii vin pe plaja pentru a propune unele jocuri, gimnastica, volei sau de exemplu-fotbal.

5) Intrarea in apa e cu pietris. Nu este lina ci putin abrupta, dar foarte curata. Te scalzi si ai o vedere frumoasa spre munti.

6) Animatia pentru copii e din plin. In timp ce va scaldati copii dvs. pot sa mearga la mini club si animatorii sa ocupe de ei. Seara se face mini-disco unde unii copii pot veni deodata in amfiteatru, iar altii pot fi luati in grija animatorilor de la restaurant cu un "trenut" imaginar, iar voi sa continuati sa mincati.

7) Distractiile le intilniti la fiecare pas. Animatorii fac spectacole seara, ziua, dimineata sau noaptea.

As dori sa mentionez ca este un aquaparc imens. Sunt 9 topogane pentru maturi, 3 pentru copii, un bazin mare si un bazin unde copii pot sa se stropeasca cu apa din pistoluri sau sa se ude cind o caldare mare de apa le cade in cap (numai apa). Intrarea acolo e in spatele unui bloc.

Daca mai aveti intrebari, puteti sa le puneti.

Trimis de Valentinjosan in 31.05.13 20:26:57
Validat / Publicat: 31.05.13 21:32:10

VIZUALIZĂRI: 6098 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Valentinjosan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[31.05.13 21:30:00]

Bun & foarte util review de debut.

@Valentinjosan: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

PS: Mulţumiri pentru că ne-ai îndeplinit rugămintea de a scrie info de mai sus ca articol distinct.

nelik
    [31.05.13 22:08:59]

Buna, ne poti spune cat a costat sejurul?

elena.nadia
    [01.06.13 08:36:19]

Multumesc pentru raspuns, ma asteptam sa fie ok. Singurul minus pe care l-as fi dat fara sa vad resortul, este ca mi s-a parut mic. Ne-am luat si noi in iunie 7 nopti.

Ce ne puteti spune despre personal si despre masa?

[04.06.13 09:11:37]

as vrea sa te intreb despre excursii, croaziere, sunt scumpe?

anicika*
    [13.06.13 18:34:19]

@Valentinjosan:

buna

sunt sezlonguri suficiente la pisicina sau plaja? sau tb sa le rezervi dimineata devreme

camera ce suprafata are? aerul conditionat a functionat bine?

bauturile cum ti s-au parut? au fost si din import incluse in pret? berea este effes? cafeaua cum este? la micul dejun se serveste fresh de fructe gratis? mancarea cum a fost? este variata? ce tip de mancare?

personalul de la hotel este vorbitor de limba engleza?

trebuie sa dai ceva pentru a primi o camera mai buna? se poate schimba camera?

in apa era nisip sau pietre (care sa incomodeze) ?

stiu ca sunt cam multe intrebari dar sunt interesata de acest hotel

multumesc

[14.06.13 10:01:17]

din data de 21 iunie voi fi la acest hotel, o sa revin cu impresii la intoarcere

george76
    [25.06.13 22:25:35]

@Valentinjosan: stiti cumva daca in cadrul hotelului exista internet wireless? in camere, pe la piscine, pe plaja? Multumesc.

Diana Lore
    [30.06.13 01:08:09]

@monikutza: Te-ai intors din Turcia? Cum a fost concediul la Kirman Belazur Resort? A scris cineva o parere ff proasta despre acest hotel, iar noi trebuie sa mergem in 5 iulie si vreau sa stiu la ce sa ne asteptam... Asteptam impresiile tale.

[30.06.13 22:55:56]

@george76: exista wireless in receptia hotelului

[30.06.13 22:59:00]

@Diana Lore: mie personal mi-a placut ff mult resortul, este imens, piscine, aquapark, copii nu s-au plictisit, spectacole in fiecare seara, mancare din belsug si la masa si intre mese, camere curate, mari, curatenia se face zilnic, sezlonguri suficiente si la plaja si la piscina

concediu placut si daca mai ai intrebari iti raspund cu mare drag

[30.06.13 23:01:17]

@monikutza: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

elena.nadia
    [01.07.13 07:24:09]

@monikutza: Nu imi dau seama cum ti s-a parut mare resotul. Iar apropo de sezlongurile de la plaja, noi am fost nevoiti sa stam pe sezlongurile de la vecinii Sherwood, deoarece ale hotelului erau "rezervate".

Spectacolele in mare parte erau de toate jena. Intr-o singura seara a fost o trupa de acrobati chinezi, in rest... Copiilor li se punea in fiecare seara aceasi muzica, acelasi dans (cica de la clubul lor), 7 seri la rand aceasi "placa". De curatenie, in mare parte era curat. Dar ca servicii nu poti spune ca e un resort UAI.

A, si mi-am adus aminte. La intrarea in restaurant era cate o fata "de paza" sa nu iesi cu ceva mancare, am vazut o fetita de 2 ani iesind cu un covrig iar tipa de la intrare a chemat-o la ea sa ii dea covrigul.

anicika*, Diana Lore, elena.nadia, Genny, george76, monikutza, nelik
    Alte impresii din această RUBRICĂKirman Belazur Resort & Spa [Bogazkent]: