ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2009
ÎNSCRIS: 23.06.09
AUG-2009
[?] AD. + 1 COPII

Ireproşabil

Cu parcarea a fost bine, am gasit loc in fata hotelului.

Camerele sunt cu vedere la mare, din lateral si frontal, apartamentele.

Cazarea, nu este un hotel de 4 stele, intre 3* si 4*, spun asta fiindca se afla pe plaja, fiind umezeala multa, neancalzit iarna, normal ca mai vezi un colt de lambriu umflat, dar curatenie, schimbat prosoape, zi de zi. Televizor in camera, uscator de par in baie, pe balcon doua scaune si uscator de haine.

Mancarea apropiata 95% de a noastra, friptura fara condimente specifice, cu mici exceptii la unele sortimente de carnati, chiftelute. Friptura de porc la tava, de pui, peste sunt gatite ca la noi. Anul trecut am fost la Nisipuri (Hotel Excelsior), unde bucatarii au cam exagerat cu acest condiment, nu stiu cum ii zice.

Glume pe seama condimentului... ''... iar au bagat astia transpiratie in carnati... ''. Fructe, inghetata, cafea si bauturi la greu. Pentru bautorii de bere, o bere excelenta, Kamenita, dar si vinul, cel rosu era marfa.

De la 10 -18 pe plaja la discretie bauturi, sandwich-uri, cartofi pai, crochete, toate la barul din poze de la piscina, dar trebuia sa ceri, o stare de normalitate... La capitolul prajituri mai slabut, la masa aceleasi sortimente in fiecare zi.

Este un complex linistit, pentru familisti, odihna si relaxare.

Trimis de usulit in 01.09.09 15:41:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipuri 2008, hotel Excelsior

VIZUALIZĂRI: 3159 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (usulit); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 ...piscina, pool bar

[01.09.09 18:53:30]

Salut usulit , prin statiune ai ce sa faci seara?

usulitAUTOR REVIEW
[01.09.09 20:48:58]

Salut Andox, seara plimbari prin statiune, multa verdeata, curatenie, terase, spectacole pentru copii, pravalii cu suveniruri, un mini parc de joaca pentru copii, cu topogan gonflabil 4 lv. 15 min; mini ATV pt. adult/copil, 15 lv. 15min.

Clipe de liniste in curtea Manastirii Konstantin & Elena.

Viata de noapte nu cred ca este, poate nu cunosc eu, copilul are 5 ani si era complicat. Sincer imi place linistea. Anul trecut am fost la Nisipuri, acolo da, viata de noapte, umblau pustanii nemti ''muci'', dadeau la boboci pe strada la 3: 00 dimineata. Sa fie la ei, fiecare face ce doreste.

Ziua te poti plimba cu vaporasul, intra in pret pranzul, peste proaspat, bere, suc, apa, la un pret de 33 lv. Traseul Konstantin-Varna / Konstantin-Nisipuri

In hotel era o masa de biliard si una de ping-pong. E bine sa ai palete si minge, copii rusnacii sparg intentionat mingiile.

[01.09.09 21:39:09]

Multumesc pentru precizari usulit.

Si eu caut ceva linistit, dar totusi nu as sta doar la hotel, asa ca e foarte interesanta informatia cu vaporasul. Poti detalia putin? De unde se cumpara excursia, de unde se pleaca, cum e vaporasul, subred sau nu etc.

Este vreun bancomat in statiune sau trebuie sa opresc la Varna?

Restaurantele a la carte din complex le-ai incercat?

usulitAUTOR REVIEW
[02.09.09 11:02:12]

Ok, vaporasul pleaca din fata hotelului Dolphin Marina; o sa aplic o poza cu ele;biletele se cumpara la fata locului.

Bancomat nu am vazut, poate n-am fost atent, dar sigur in Grand hotel Varna sunt, la doi pasi de Rubin.

Restaurantele a la carte din complex le-am incercat.

Am fost la ‘’Dolphin Show’’, adulti 20 lv, copii 15 lv. Se afla la intrarea in Varna, pe partea stanga intalniti un parc,la 5 minute de mers in interiorul parcului se afla delfinariul.(O sa aplic poze.)In parcul respectiv am inteles ca se afla si un muzeu al marionetelor, cu 8000 de figurine, ne-am grabit sa plecam si nu l-am mai cautat. Intrarea la spectacol pentru adulti :20 lv., copii 15 lv. N-am mai luat masina, am mers cu autobuzul care are statie la intrarea in statiune, nr. 8 si costa 1,60 lv/pers. Tichetul se cumpara din autobuz, tot acolo intrebati si unde coborati,sunt 4-5 statii. Spectacolele sunt de la orele : 10 00; 12 00;15 00.

[02.09.09 16:57:38]

Multumesc pentru informatii si poze.

O zi buna

webmasterXY*
[08.03.10 18:35:57]

usulit, am sters fotografiile postate in dublura (asa cum ai solicitat pe miniforum si atatea cate am vazut eu.

De asemenea, am anulat manual si bonusul la mare parte din ele deoarece textul consta in "... ". Facilitatea de a edita un text sub fotografii a fost creata pentru a explica ceea ce reprezinta fotografia, nu ca o obligatie de a scrie ceva, in acest caz aceste puncte fara sens!

Andox, usulit
Alte impresii din această RUBRICĂRubin (Roubin) Hotel: