ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.05.2013

Foarte nemulțumit
    Foarte nemulțumit

O experienta neplacuta!

Tocmai ne-am intors din sejurul de la Annabella Diamond - Alania

Nu am gasit prea multe detalii despre hotel pe net dar oricum nu imi doream de la aceasta vacanta decat sa ma odihnesc, sa ma plimb pe aleile resortului si eventual sa fac plaja/baie daca vremea o permite, asa ca am plecat in vacanta relaxata si fara mari pretentii.

Dupa un transfer de aproape o ora de la aeroportul din Antalya, am ajuns la hotelul nostru care de fapt este situat in Incekum, la aprox. 23 km de Alania, pe o autostrada intens circulata!!

La receptie a mers totul foarte repede, am fost condusi imediat in camera noastra cu vedere spre autostrada... am zis asta e, pana la urma am rezervat camera standard si nu ma intereseaza ce vedere are, important este sa fie liniste, sa pot dormi. Ma intind in pat si il rog pe sotul meu sa inchida usa de la balcon, sa nu mai fie zgomot. Ce sa vezi, usa era inchisa! Coboram la receptie unde ne intampina o domnisoara blonda cu un zambet larg. Ii spunem ce problema avem, ca e zgomot ca afara, ca nu putem dormi, iar ea continua sa zambeasca in timp ce ne spune ca stie de aceasta problema dar nu ne poate ajuta! Dupa 2 nopti nedormite si multe insistente la personalul hotelului, s-a gasit o camera cu vedere la mare pentru care a trebuit sa platim diferenta de tarif :).

Pot spune ca dupa ce am reusit sa dormim o noapte ne-am revenit si am inceput sa ne relaxam... doar eram in vacanta.

Pe scurt...

* cazarea* camerele sunt mari, curate, mobilier nou. Din pacate in camerele cu vedere la autostrada este foarte mult zgomot, balconul nu poate fi folosit din cauza prafului/zgomotului, nu poti aerisi camera.

*mancarea* mancarea este in mare parte gatita, nu foarte variata, multe mancaruri cu sos si foarte picante unele, un singur fel de gratar la fiecare masa. In doua zile din 7 au facut organe la gratar si atat. Prajiturile nu foarte variate, in mare parte diverse aluaturi imbibate intr-un sirop dulce, fara gust. Fructe doar mere, portocale pepene rosu cam necopt si cam atat. Cafeau avea un gust oribil, din cauza apei probabil.

La micul dejun aveau suc proaspat de portocale contra cost (3 eur paharul).

*resortul* nu exista alei unde sa te plimbi, practic dupa ce iesi din hotel treci pe langa piscina, apoi printr-o terasa si ai ajuns la plaja. Aici 5 randuri de sezlonguri si un teren de volei pe aproape jumatate din plaja. Intrarea in mare in dreptul hotelului este cu pietre dar daca mergi doi pasi mai in dreapta la vecini este nisip.

*divertismentul* si aici sunt praf! intr-o seara au organizat "Mister Annabella" adica ne-am distrat pe seama a 3 domni din public aprox. o ora si gata. In alta seara Miss Annabella si in alta seara Bingo (doar hotelul era plin de nemti de varsta a treia).

Personalul vorbeste germana si rusa, foarte putin engleza.

Ca sa inchei, am fost absolut dezamagiti de locatie si serviciile pe care le ofera, nu stiu pe ce criterii se acorda stelele in Turcia dar acest hotel se poate compara cu unul de 3-4 stele din Bulgaria.

Dupa 2 ani in care am fost la Duni (in Bulgaria) unde totul este la superlativ pot sa spun ca nu merita sa platesti biletul de avion, sa treci prin stresul unui zbor si al unui transfer de 100 km ca sa mergi in Turcia intr-un astfel de hotel. De fapt nici gratis nu m-am mai intoarce aici!

Trimis de AnamariaP* in 16.05.13 21:24:33
    Validat / Publicat: 16.05.13 22:33:52

VIZUALIZĂRI: 5036 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AnamariaP*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[16.05.13 22:32:43]

@AnamariaP: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Ca părere personală: nu e bine totuși să generalizezi atât de drastic după o primă & singură experiență în Turcia - asta apropo de finalul revs. O informare mai bună ți-ar fi garantat (te asigur) o alegere mai potrivită cu așteptările tale.

Te sfătuiesc să apelezi cu încredere la consilierii AFA și la ceilalți utilizatori care "aufostacolo", pe viitor, înainte de a face alte alegeri

mirmicu
    [17.05.13 11:52:56]

Ne poti spune, te rog, cat a costat sejurul?

Alexiarom
    [17.05.13 14:54:38]

Dezamagire totala... avem rezervare platita la acest hotel pt. iulie... dar totusi poate vor avea loc imbunatatiri... sintem cit de cit optimisti... multumim pt articol oricum

Alexiarom, mirmicu
    Alte impresii din această RUBRICĂAnnabella Diamond Hotel [Incekum]: