ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2009

Azalia (Azaleea) Hotel & Spa4

Recomandabil

Am petrecut 6 zile, detaliez:

-servicii: totul ok, check in 30 sec. , check out 10 sec. , parcare asigurata

-cazare: camera spatioasa, pregatita la sosire; baie curata, dotata cu tot ce trebuie, prosoape schimbate la nevoie, lenjeria la 3 zile; tv cu zeci de canale, pentru noi protvintl, cartoonnetwork, mtv, vh1; minibar; un vin rosu si o apa de bun venit

-mancare si bautura: mancare suficienta, fara cozi, nu prea variata, dar aveai ce alege, diverse gustari intre mese, multe fructe, si la mese si pe la baruri; bauturi racoritoare ok la dozator dar bune, acidulate (gama coca-cola) si neacidulate (gama no name, dar chiar bune), alcoolice locale, vin la butoias alb/rosu (n-am incercat), diverse spirtoase, vermut, bere destul de buna

-plaja: un pic in panta, destul de curata, putine alge, intrare cam abrupta in mare, dar la 30m are max. 1 metru adancime; sezlonguri cu saltelute, gratuite, NU sunt suficiente pentru cati turisti sunt cazati;

-piscine out&in, diverse adancimi; animatie ziua asa si asa, o fata se ocupa de copii cu diverse activitati/jocuri, un baiat cu gimnastica, diverse jocuri; seara diverse chestii, spectacole, jocuri, circ, bingo, slabute, dar... erau!

Turisti: 1/5 rusi, 1/5 nemti, 1/5 romani, 1/5 bulgari, 1/5 moldoveni (din republica), mai erau cativa rataciti din Polonia, Olanda, poate si altii.

O chestie neplacuta, intr-o zi am plecat la masa de pranz si cand ne-am intors, prosoapele de plaja se evaporasera... Nu banii (10 euro bucata, la plecare) au contat, deranjanta a fost situatia...

Per ansamblu, recomand, eu cel putin, voi merge cu familia si la anul.

Trimis de crima in 30.08.09 18:51:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Grecia, Egipt

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crima); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 35.79 EUR pe cameră

crima [30.08.09 19:23:55] »

webmaster, denumirea completa si corecta este: Azalia Hotel & SPA

Admin [30.08.09 20:06:42] »

ajustat denumirea, multumesc crima

crima [30.08.09 23:27:19] »

Am uitat sa mentionez ca, dupa parerea mea, raportul calitate/cantitate/pret este foarte bun.

crima