ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.04.2013
PREȚ SEJUR 245 euro ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 6

Park & Suites Prestige Hotel [Val d'Europe]4

O cazare ptr Disneyland

Am rezervat 2 nopti la acest apart-hotel din mai multe motive: avea anulare gratuita pana la 1 zi inainte de check-in, pretul era aproximativ ok, transferul gratuit la parcurile DL.

Apartamentul format dintr-un dormitor si un living cu bucatie incorporata si utilata ok, curat. In hotel liniste desi erau destul de multi turisti si majoritatea cu copii. Apartamentul era ptr 4 persoane cu paturi confortabile. Baia avea atat cabina de dus cat si cada. toaleta pozitionata separat. Transportul programat cam la jumatate de ora ptr DL ok si civilizat cu un autocar. Am intrebat de spa-piscina ni s-a recomandat intrarea la hotelul alaturat unde intrarea era 27 euro/adult si 25 (parca) ptr copil. Am renuntat pt ca era si seara si era racoare ptr iesit pe afara seara!

Wireless exista in holul hotelului iar in camera internet pe cablu.

Singura bulina neagra a fost ca nu ni s-a explicat cum se ajunge de la gara Val DÉurope la hotel. Am pornit pe jos in loc sa asteptam busul care avea statie chiar langa gara... E destul de departe de gara dar "ne-a pescuit" un francez amabil si ne-a dus pana in fata hotelului.

Recomand apart-hotelul pt o cazare scurta ptr Disneyland. Biletele de intrare la DL le-am luat de pe site-ul lor.

Revin cu poze .

Trimis de danita in 24.04.13 10:27:15
Validat / Publicat: 24.04.13 11:28:47

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 59.90 EUR pe cameră

webmasterX [10.05.15 15:08:43] »

@danita - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

danita [11.05.15 09:07:48] »

@webmasterX - da, este ok!

danita