ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.03.2013
ÎNSCRIS: 06.02.11
SEP-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 15,13

Revenim

La recomandarea unor prieteni am ajuns in septembrie 2012 la aceasta locatie. Drumul ales pana in Thassos a fost prin Sofia. Am plecat din Bucuresti la ora 0.30 si la 10.30 eram in fata vilei. Drumul desi mai lung a fost usor si liber, soseaua buna, cu o portiune mai cu gropi dupa Sofia, fara radare.

Desi eram foarte obositi, bucuria a fost foarte mare atunci cand am vazut cat era de frumos.

Apartamentul inca nu era gata, asa ca Teresa ne-a rugat sa revenim peste o jumatate de ora.

Am revenit si totul era in ordine.

Teresa, proprietara vilei ne-a prezentat apartamentul format dintr-un dormitor cu un pat mare si foarte confortabil, o baie si un living cu o canapea extensibila si chicineta.

Pentru ca citisem ca cineva a gasit scorpioni in camera am inspectat camera amanuntit. Asa am constat ca se facuse curatenie temeinic (sub pat, pe dulap etc)

Erau doua balcoane destul de mari. Unul la dormitor cu vedere spre munte si unul din living spre mare unde aveai o masuta cu patru scaune.

Acesta mi-a placut cel mai mult. Petreceam destul de mult timp dimineata si seara privind marea, care este la 25 metri de vila, iar noaptea adormeai ascultand valurile.

Masina era parcata in fata vilei sub niste maslini.

Curatenie se facea zilnic, asternuturi schimbate o data.

Fotografii nu am facut pentru ca cele de pe site-ul oficial sunt reale: villateresa.gr

De aer conditionat nu a fost nevoie, camerele fiind racoroase.

Totul in jur era foarte bine intretinut si aranjat cu bun gust, multe flori.

Teresa trecea in fiecare zi si stateam de vorba de parca ne cunosteam de nu stiu cand, ne-a sfatuit ce locuri sa vizitam oferindu-ne harti.

Anul acesta tot acolo vom merge.

A fost un sentiment frumos cand am constatat ca nu trebuie sa incuiem camera, masina, iar la plaja aflata in fata vilei puteam lasa lucrurile fara nici o problema.

Despre plaja nu pot spune ca este foarte frumoasa, este ingusta, cu nisip si intrare lina. Exista o poteca de nisip, asa ca nu era neaparat nevoie de incaltaminte speciala. Am vazut pesti foarte frumos colorati si multi pesti spada.

De obicei dupa ce ne intorceam din plimbari seara, mai stateam o ora si acolo la plaja.

Cu mancarea nu era nici o problema. Era si un supermarket in oras, dar si multe magazine mai mici de unde puteai sa te aprovizionezi. Centrul orasului era la 5-10 minute de mers pe faleza si acolo gaseai multe taverne cu preturi bune (una chiar avea 10% reducere pentru romani).

Anul acesta am ramas surprinsa sa constat ca in martie vila era ocupata in intregime din iunie pana la jumatatea lui septembrie.

Am avut noroc ca ne-am miscat repede.

Rezervarea am facut-o direct cu Teresa, am achitat un avans de 100 euro si totul este in ordine.

Ne-a placut foarte mult acolo, cireasa de pe tort a venit a doua zi cand am ajuns acasa. Ne-a sunat Teresa sa ne spuna ca am uitat un telefon acolo si pentru ca o familie care era din Bucuresti urma sa plece la sfarsitul saptamanii, ne-a dat nr. de telefon sa-i contactam pentru a-l recupera.

Ce spuneti de asta?

Nu este un hotel de lux, este o vila primitoare, aranjata cu bun gust, curata, cu o vedere frumoasa, pentru noi tot ce ne putem dori de la un concediu super relaxant.

Cu siguranta o recomandam

Trimis de silvia2011 in 26.03.13 10:27:45
Validat / Publicat: 26.03.13 11:49:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: sithonia

VIZUALIZĂRI: 3879 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (silvia2011); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 11900 PMA (din 16 voturi)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[26.03.13 10:36:42]

nu ne-ai spus nimic despre localitatea în care e situată vila, însă presupun că este vorba despre Vila Teresa din Limenas - villateresa.gr - e corect?

[26.03.13 11:29:27]

@webmaster: da, este adevarat.

Limenas

Tavi68
    [18.07.13 14:58:46]

buna Silvia,

poti pune ceva poze facute de tine te rog? am rez un apartament in august ptr 4 pers la ultimul etaj cu vedere la munte. din cele scrise de tine am inteles ca sunt 2 balcoane, unul spre munte si unul spre mare

[18.07.13 21:00:44]

@Tavi68: Buna Tavi,

o sa incerc sa caut sa vad daca am ceva, dar nu cred.

fotografiile postate pe sait sunt reale.

Stiu ca la etajul doi sunt apartamente unul cu vedere la mare si celalalt cu vedere la munte.

Pentru cele de la parter si etajul unu exista doua balcoane.

Sper sa ai un concediu placut

Tavi68
    [19.07.13 09:25:35]

@silvia2011: buna Silvia,

sa inteleg ca et 2 are doar 2 apartamente? unul spre munte si celalat spre mare?

[19.07.13 12:18:20]

@Tavi68: buna

sunt doua corpuri alaturate, amandoua au aceeasi structura, parter si doua etaje, pentru parter si etajul unu sunt cate doua apartamente pe nivel care sunt dispuse pe lateral astfel incat au vedere spre munte si spre mare, iar la etajul doi sunt tot doua apartamente dar dispuse unul pe partea din fata cu vedere la mare si celalalt pe partea din spate, cu vedere la munte.

[30.03.15 20:51:04]

Buna Silvia

as vrea sa-mi dai si mie adresa la care ai rezervat direct

la aceasta vila

multumesc-

[30.03.15 21:17:34]

@crisco: buna.

Am rezervat direct pe adresa de mail de pe site. Dupa primul an am vorbit la telefon cu Teresa. Preturile au fost mult mai bune decat pe orice alt site de rezervari.

Daca iti mai pot fi de folos iti raspund cu placere

O seara buna

[30.03.15 21:27:43]

@silvia2011: adresa de mail este ***

[30.03.15 21:38:26]

@silvia2011 - Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

[30.03.15 21:39:52]

Buna Silvia

Multumesc mult.

In poze se pare ca ap de la etaj sunt putin mai luxoase, stii ceva?

Eu am stat in Limenas la Aroma Vila f curat, nou dar cam inghesuit si abia au loc 4 persoane ca noi (si ca voi, ai mei au acum 14 si 11) si in Skala Potamia la Anassa Studio (curat dar o singura camera cu 3-4 paturi cam inghesuit)

la studio Keryion (ap cu 2 camere dar nu f curat, mobila cam veche la etaj, pt ca la parter studiourile nu stiu ap erau renovete si erau super) si la Esperides studio super super, f mare ap cu un dormitor sau 2.

Am vazut si MaryS residence sau asa ceva din Skala Potamia f frumos, nou

Am scris daca vrei sa mai vezi si alte locatii

o seara buna

[30.03.15 21:42:55]

SOrry webmaster

[30.03.15 21:51:07]

@webmaster28 - scuze

[30.03.15 22:00:51]

@crisco - Anul trecut apartamentele de la etajele 1 si 2 erau renovate. Fotografiile reflecta realitatea.

Apartamentele de la demisol nu erau renovate.

Este foarte curat si la etaj si la demisol. Pentru noi a contat foarte mult locatia si curatenia. La etajul 1 privelistea este frumoasa, fara a urca multe trepte. Fiecare apartament are scari de acces din curte in balcon.

Nu stiu nimic despre celelalte vile. Acum depinde si de bugetul fiecaruia.

Noi nu am avut nici o problema cu spatiul. Sunt doua camere, asa ca ne-am simtit chiar foarte bine.

Daca va fi alegerea voastra va doresc un concediu placut

crisco, silvia2011, Tavi68
    Alte impresii din această RUBRICĂVilla Teresa: