ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.02.2013
MAY-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 12 ani

Extrem de nemulțumit

Nu alegeti Hotel Pliska din Nisipurile de Aur

Am petrecut 1 Mai 2012 la acest hotel Pliska si am fost dezamagiti total.

Fotografiile hotelului postate pe internet nu corespund cu realitatea. Clasificarea hotelului este de 1 *.

Evitati acest hotel care este sub orice critica din toate punctele de vedere: mancare execrabila, bauturile groaznice, camerele care erau mai degraba de un camin studentesc.

Personalul nepoliticos. Patroana omniprezenta si extrem de recalcitranta cu turistii.

Nu am nimic de laudat la acest hotel de o stea.

Recomand agentiilor de turism sa-l scoata din oferte pentru ca turistii aflati la primul sejur in Nisipurile de Aur vor fi dezamagiti si nu merita. Sunt hoteluri in aceasta statiune care merita toti banii.

Trimis de RelyaV in 23.02.13 17:05:54
Validat / Publicat: 23.02.13 21:46:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Viva Club

VIZUALIZĂRI: 1956 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (RelyaV); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[23.02.13 21:46:08]

@RelyaV: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[24.02.13 09:52:56]

@webmaster: Multumesc. Chiar voi scrie impresii despre hotelurile in care voi merge pe viitor.

[27.02.13 12:30:48]

Multumim pentru review. Si eu doream sa merg de 1 Mai si Pasti anul acesta in Bulgaria si am avut in vedere si acest hotel. Se pare ca totusi am facut o algere buna in a nu-l alege pe acesta.

[27.02.13 15:06:19]

@GabrielaG: Bravo. Nu-l recomand nimanui.

Unde ai ales sa mergi? Si eu vreau sa merg din nou de Paste. Am mai fost la Viva Club si mi-a placut mult, deasemenea la Berlin Golden Park si a fost super.

Dezavantajul meu este ca trebuie sa gasesc un hotel unde fetita mea de 12 ani sa aiba gratuitate. Am gasit ceva dar citind impresiile, inca stau pe ganduri.

[27.02.13 15:39:39]

@RelyaV: Hmm, eu am ales o alta destinatie si anume Grecia, Leptokaria. Nu m-am orientat pe Bulgaria tocmai pe aceste considerente, pe care le-ati mentionat si dvs mai sus.

Oricum nu stiu cat de recomandata este aceasta destinatie ptr dvs tinand cont ca mergeti cu fetita. De fapt eu am mers cand aveam 7 ani in Kusadasi (mai exact in Deniz Tour) si era aproximativ la fel ca in Leptokaria si anume cu self catering, asa ca ar putea fi ceva deosebit, acum depinde mult si de confortul de care il doriti si de servicii. Eu am ales aceasta destinatie ptr ca nu este atat de frecventata de romani, este liniste si chiar o sa am nevoie de odihna

[27.02.13 15:46:15]

@GabrielaG: Am fost si noi in Kusadasi chiar in decembrie de revelion cu fetita si a fost super. Nu am fost in Grecia niciodata. Daca nu va deranjeaza, nu as vrea sa par indiscreta, sau insistenta, de unde ati luat aceasta oferta pentru Grecia? As vrea sa vad despre ce este vorba. Va multumesc.

[27.02.13 19:11:18]

@RelyaV: Oau, in Kusadasi de revelion? Super. Cum a fost vremea? E clar ca nu era de plaja ) doar ca sunt curioasa, nu am fost niciodata iarna acolo.

In Grecia am facut Revelionul 2011 spre 2012 si au fost 12* si foarte cald.

Din cate stiu nu am voie sa dau numele agentiei de turism pe site, o sa va trimit mesaj privat, dar gasiti daca e sa cautati bine pe internet oferte. Pretul este unul extrem de bun si atractiv iar zona este foarte frumoasa, cand am fost in Paralia Katerini am trecut si prin Kalambaka si zona mi s-a parut una tare linistita si frumoasa.

[28.02.13 08:27:51]

@GabrielaG: Nu era de plaja, (am folosit piscina interioara) dar am prins vreme foarte frumoasa, 18-20 grade. Am mers in excursii, vremea a tinut cu noi.

Am cautat pe internet despre Grecia, Leptokaria, am si vorbit la o agentie, dar nu ofera transport. Ati gasit cu transport inclus?

[28.02.13 11:37:25]

@RelyaV: Da, ce v-am trimis eu pe mesajul privat cei 75 de euro erau pentru transport si 1 euro cazarea.

calatorul
    [07.01.16 16:47:24]

Este riscant sa cobori sub 3 stele la un hotel, mai ales in rasaritul european, unde poti gasi exact o cocioaba nenorocita, mizera si inghesuita. Am vazut hoteluri de 1 stea si in Italia si nu ne/am cazat, erau niste magazii nenorocite. DAr am stat si la 2 stele, cum spuneam undeva, insa la hoteluri din lanturi internationale, care au standarde peste media locala, si care aratau de 3, curat, confortabil si ieftin, in orasele mari tip Viena sau Paris, unde preturile hotelurilor sunt mari, daca vrei sa stai o saptamana. Poate ar trebui sa nu mai stati la mila agentiilor si ca cautati rezervari pe net pe site/uri sigure, tip booking si, de ce nu, AFA.

[07.01.16 16:58:41]

@calatorul50 - De obicei ma informez foarte bine atunci cand plecam intr-o vacanta. Cu acest grozav Pliska a fost o intamplare. Am luat biletele in aceeasi zi in care am plecat si nu am apucat sa citesc recomandarile. Nu mai fac asemenea greseala. Da, de ceva vreme imi iau cazarile de pe siteuri tip booking si nu am mai dat gres.

calatorul
    [07.01.16 17:04:21]

@RelyaV - Aveti dreptate si riscul de a gasi ceva neplacut la destinatie este posibil oricand si oriunde, am avut ocazia sa gasim la fata locului un hotel pe care l/am refuzat si care parea grozav dar am descoperit ca era langa un santier devenit groapa de gunoi. Am fost la un pas sa rezervam si doar o inspiratie de moment a facut sa alegem o alta pensiune, mai ieftina dar mult mai frumoasa decat santierul. Am citit pe AFA despre oameni reintorsi la acelasi hotel care au fost neplacut surprinsi de ce au gasit a doua oara. Se poate intampla oricui. Alegeri inspirate.

calatorul, GabrielaG, Krisko, RelyaV
    Alte impresii din această RUBRICĂPliska Hotel: