ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.01.2013

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Revelion ratat

Nici nu stiu cu ce sa incep... am ales acest hotel cu speranta ca nu e asa rau precum sa spus si am plecat printr-o agentie de turism pe care nu o recomand de altfel. Agentul de turism Dna Andrada Kamamura ne-a asigurat ca e un hotel foarte bun dar realitatea a contraziso.

Am ajuns la hotel pe ora 16 in data de 30 decembrie 2012 unde am gasit o receptie aglomerata si jegoasa cu receptioneri care nu stiau o boaba de engleza... intr-un final ne-am cazat dar mare a fost surpriza cand am intrat in camere si am gasit prize care nu mergeau... baia murdara... spatarul de la pat plin de urme si cearceafuri patate si ingalate... la balconul camerei nu aveam geamuri... ceea ce facea foarte usoara treaba unui hot... am cerut de 3 ori la receptie sa trimita pe cineva sa repare ce era defect dar degeaba... pana la urma am facut tot noi prizele din tablou pt ca nu erau pornite... dar nu ni sa dat telecomanda de la aerul conditionat si a trebuit sa suportam caldura care se facea...

trecem peste asta si ajungem la masa... in primul rand restaurantul era foarte mic si trebuia sa astepti mult sa se elibereze o masa ca sa poti manca... mancarea sa zicem ca era acceptabila dar nu pt 4*... mai mare a fost mirarea sa vad ca nu aveau halate si papuci avand in vedere ca este un hotel de 4* dar oricum nu m-as fi dus la piscina aceea oribila cu tavane si pereti jupuiti...

surpriza mare abea acum vine... la agentie am platit petrecerea de revelion in lobby bar cu muzica live pt care am platit in plus iar acolo in seara de revelion in loc de lautari am avut dj care era mai ieftin...

plus ca nu ni sa pus cate scaune si meniuri trebuia-u si stateam inghesuiti ca niste cartofi in saci...

iar cand am cerut sa vb cu un manager nu erra de gasit... a aparut dupa o ora si ne-a spus ca nu conteaza si nu-l intereseaza ce am platit in romania ca asta e situatia si nu poate schimba nimik...

toata lumea sa resemnat pana la urma pt ca nu numai eu am fost nemultumita si am incercat sa trecem cat de cat cu bine de anul nou.

In concluzie NU RECOMAND HOTEL KALIAKRA PALACE din Nisipurile De Aur si nici agentia de turism AL...R

Trimis de ramonamihaela87 in 03.01.13 17:37:55
Validat / Publicat: 03.01.13 18:31:41

VIZUALIZĂRI: 4514 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ramonamihaela87); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Krisko
[04.01.13 01:03:40]

am ales acest hotel cu speranta ca nu e asa rau precum sa spus

Din pacate de nu prea e asa (la modul general vorbind), surprizele fiind de cele mai multe ori neplacute.

Ideea de a petrece Revelionul la malul marii unde esti oarecum "blocat" intr-un hotel dintr-o statiune (aproape) pustie nu prea are farmec.

E o mare sansa ca lucrurile sa fie mai mult sau mai putin sub standard fata de oferta agentiei, mai ales ca iarna costurile de functionare sunt mai mari decat in sezonul cald.

Vrei totusi un Revelion in Bulgaria, incearca o statiune montana (Pamporovo, Bansko, Borovets sau Chepelare)

amarili
[16.02.13 18:52:15]

,,nu ni sa dat telecomanda de la aerul conditionat si a trebuit sa suportam caldura care se facea''

Eu chiar nu inteleg, nu era decembrie? era chiar asa de cald?

In rest... punct - virgula - cratima...

Nasshu
[16.02.13 18:58:15]

@amarili: multe hoteluri situate pe litoralul bulgaresc nu beneficiaza de incalzire ''centarala'' (gaze, lemne etc.) astfel incat in sezonul rece incalzirea se face cu ajutorul AC (split singular sau centralizat in hotel).

pesemne a pus pe ON pentru a preincalzi camera in vederea unui confort mai bun si a fost uitat asa.

Si eu am facut un revelion la Balcik, avand singura sursa de caldura AC, noroc ca nu a fost asa zgomotos.

amarili
[16.02.13 21:14:13]

@Nasshu: Am fost si eu in extrasezon in Bulgaria, stiu ca incalzirea se bazeaza pe AC, dar nu inteleg de ce se plange ca era prea cald. Nu se putea deschide geamul pt racorire? Nu poti sa faci praf un hotel pt ca ai suferit de caldura in... decembrie. Parerea mea.

amarili, Krisko
Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Palace LTI Hotel: