ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.09.2012
ÎNSCRIS: 30.09.12
SEP-2012

Un concediu minunat

Buna ziua

Pe data de 30.08.2012 am plecat in concediu in Grecia, prin intermediul fitmei ****. Am gasit aceasta firma cautand pe net o agentie care sa-mi ofere un sejur in Grecia, cu transportul lor si cat de cat ieftin. Ajunsa la agentie am beneficiat detoate informatiile solicitate (si nu au fost putine deloc). Domnul Cristian Paizi a avut extrem de multa rabdare si a raspuns la numeroasele intrebari pe care le-am avut.

Trebuie sa recunosc ca am avut ceva indoieli in ceea ce priveste acest sejur deoarece costul mi s-a parut extrem de scazut. Ajunsa acasa am cautat pe net informatii despre aceasta agentie. Am ajuns si pe acest site unde am gasit comentarii nu tocmai incurajatoare. Sincera sa fiu am fost speriata de ceea ce am citit, drept pentru care am revenit cu un telefon la agentie si le-am povestit despre ceea ce am citit. Am fost asigurata ca nimic nu este adevarat si ca ma voi convinge si singura.

Cu inima cat un purice am plecat cu autocarul in seara zilei de 30.08.2012. Era prima data, dupa 15 ani, cand plecam in concediu fara masina personala sau fara avion. Drumul a fost unul obositor dar extrem de placut (multumita domnului sofer Gica si ghidului, dl Cristian). Autocarul nu a fost o rabla, asa cum citisem in alte review-uri, iar ceilalti pasageri din autocar s-au dovedit a fi oameni cu mult bun simt si educati.

Am ajuns in Paralia in jurul orei 11, exact cum a fost specificat si la agentie si la plecarea din Bucuresti. Stiam dinainte ca vom fi cazati in jurul orei 14 asa ca am lasat bagajele la hotel si am plecat intr-un tur al orasului.

Cazarea a fost ireprosabila, masa asemenea. Atat la micul dejun cat si la cina aveam masa tip bufet suedez. Dimineata aveam la alegere cateva tipuri de sunca si salam, diverse sortimente de gem, lapte, ceaiuri, cereale. Chiar aveai de unde sa alegi ca sa pleci satul la plaja sau in excursii. La cina aveam foarte multe salate la alegere, supa, un fel principal si fructe. Toata mancarea a fost foarte buna si bine preparata. Am mai auzit vreo cateva voci care comentau ca nu au avut nu stiu ce tip de peste sau nu au avut fructe de mare. Eu am consumat aceste feluri de mancare la masa de pranz, pe la tavernele din oras.

Atat in Paralia cat si in excursii am avut ghid in limba romana, d-na Catalina. Super femeie, prietenoasa si cu multa rabdare fata de toti turistii. Ne-a numit "Fluturasii ei". Ne-a povestit cu multa rabdare despre toate locurile vizitate si a raspuns, cu la fel de multa rabdare, la toate intrebarile grupului. Dl. Vanghelis a fost o gazda placuta si nici decum asa cum am citit eu pe acest site.

Trebuie sa recunosc ca toate temerile mele, temeri induse de comentariile citite aici, au fost spulberate de zilele petrecute acolo. Stau si ma intreb cati oare au mai plecat cu inima cat un purice, din cele citite aici?

Domnilor si doamnelor, cand plecati stiti ca plecati cu un autocar care uneori se poate defecta (daca ati pleca cu masina personala si s-ar defecta nu cred ca v-ati desfiinta pe dumneavoastra, o totusio masinarie). Stiti prea bine care sunt orele de plecare, de sosire, de cazare. Vreti fructe de mare si alte nebunii cand voi ati platit doar 300 de euro pentru cazare, transport si masa?

Oameni buni, daca sunteti snobi si daca nu va convine mancarea, nu va mai luati bilet cu masa inclusa. Luati-va doar cazarea si cumparati-va voi mancarea si o sa vedeti atunci cate sute de euro o sa cheltuiti.

Multumesc lui Dumnezeu ca nu m-am luat dupa comentariile negative citite pe acest site, ca am crezut in cuvantul oamenilor de la agentie si ca am avut parte de un concediu extraordinar, atat eu cat si fiul meu. Urmatorul concediu va fi tot prin agentia ***, dar de aceasta data voi pleca in insule deoarece excursia in insula Skiatos mi-a descoperit acea Grecie pe care mi-o imaginam dintotdeauna si de care m-am indragostit iremediabil.

Trimis de Lylet in 30.09.12 16:06:03
Validat / Publicat: 30.09.12 17:33:43
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 7000 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Lylet); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Pe terasa hotelului Orea Eleni

ECOURI la acest review - pg. 1 / 4

se afișează ecourile [1 - 30] din total 100
[30.09.12 16:37:44]

@Lylet: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

Pe viitor n-ar fi rau insa sa desparti recomandarile de cazare de cele referitoare la zona vizitata.

S-ar obtine astfel o structurare mai buna a informatiei - despre cazare si despre zona/imprejurimi (cine cauta doar info despre cazare o gaseste mai eficient) si, nu in ultimul rand, notele acordate ar reflecta mai bine recomandarile despre cele doua "obiective" distincte (se intampla cateodata sa stai intr-un hotel pe care nu doresti sa-l recomanzi, dar zona sau orasul in sine ar merita cu totul alte note - sau viceversa).

Deloc in cele din urma: Asa cum scrie in mai multe locuri pe aici, mentionarea agentiilor este interzisa explicit (si) pe acest site (indiferent daca e referire pozitiva sau negativa). Vezi, de exemplu, textul scris cu rosu mai jos.

Aceste informatii se pot trimite insa prin mesaje private.

Deasemenea nu sunt permise nici atacurile la persoana, banuiesc ca nu ai fost impreuna cu acei turisti care au scris impresii negative despre aceasta locatie ca sa stii cum s-au desfasurat lucrurile.

Te rog foloseste butonul edit impresii tinand cont de regulile site-ului ca sa putem publica aceasta impresie.

[later] Deoarece autorul / autoarea nu a binevoit sa se conformeze, inainte de publciare au fost eliminat un paragraf continand exclusiv referinte jgnitoare la adesa altor autori care aufostacolo si care au alte pareri decat cele din prezentul review.

[30.09.12 18:05:17]

@Lylet:

Aaaa, dl. Christos Paizi, patronul agentiei in cauza, prietenul nost' vechi, cel care a incercat sa scrie cu manuta-i proprie vreo '17' reviews-uri pe AFA, sub diverse pseudonime, in calitate de 'simplu turist'?

Si care apoi si-a pus angajatii sa se dea aceiasi 'lupisori in blanite de oite' (citeste turisti simpli, dezinteresati), scriind alte '142' de reviews-uri false pe AFA, toate recomandand aceleasi cele doua hoteluri pe care le vinde?

Si care mai nou, aud, colporteaza pe forumuri (sub pseudonimul paizisc, pe forumul Golf, de exemplu) ca AFA publica doar 'impresii negative'?!!?? Si ca 'nu le publica pe cele pozitive'? 'Uitand' sa mentioneze, bineinteles, ca reviews-urile proprii + cele ale angajatilor sunt 'pozitivele' in cauza? LOL

[...] pasaj eliminat ca urmare a notificarii de aici

Si care, dupa indelungi presiuni si amenintari pentru stergerea 'negativelor' publicate de turistii nemultumiti, intr-un final a incercat sa ma mituiasca cu un concediu 'edificator' la hotelurile sale si avand actualmente tupeul inimaginabil sa scrie pe forumuri ca *AFA* santajeaza patronii solicitand banii pentru stergerea 'negativelor'?? Mentionez ca vorbesc, ca de obicei cand o fac public, pe baza de dovezi *dovezi*.

Ce penibil personaj, ce jenante indeletniciri.

Spre deosebire de alte cazuri de acest fel, imi asum raspunderea recomandarii neoficiale, in calitate de simplu turist si nu in calitate de Administrator al acestui site: eu unul nu am incredere in review-ul de mai sus, imi pare scris la comanda, de o persoana apropiata penibilului patron si agentiei in cauza

[30.09.12 18:43:27]

Buna seara d-le administrator

Sa inteleg ca in calitate de turist, nu de administrator care se pare ca are ceva personal cu acest domn Paizi, dumneavoastra va permiteti sa va indoiti si sa ma faceti direct mincinoasa. Se pare ca dvs nu puteti accepta ca exista si alte puncte de vedere care difera total de ale dvs. Nu am scris niciodata nimic la comanda si nici nu sunt genul genul de om care sa asculte de altcineva. Am destula minte incat sa pot sa impartasesc propriile mele sentimente si experinte traite. Mi se pare josnic ca dvs., care va recomandati si drept administrator al acestui site, sa aveti o pozitie atat de virulenta si de mojica la adresa unei persoane care si-a expus aici experienta din vacanta. Puteti verifica unde doriti dvs sa vedeti ca eu chiam am fost in concediu in perioada respectiva si abia daca descoperiti ca am mintit cu ceva, abia dupa aceea sa va permiteti sa ma faceti mincinoasa sau manipulata. Cred ca abia acum incep sa inteleg de ce pe acest site am gasit acele comment-uri care m-au indus in eroare. Va fac o recomandare. Duceti-va propriul razboi cu dl Paizi in alta parte si acceptati ca exista si oameni care au propriul punct de vedere si chiar s-au simtit minunat in concediu.

[30.09.12 18:46:55]

@Lylet: citeste te rog cu atentie si daca ai minim discernamat si/sau onestitate, imi vei da dreptate 100%: nu am scris ori afirmat niciunde mai sus ca 'ai mintit' - minti abia acum, eventual, daca afirmi sau continui sa sustii acest lucru

Ce am scris eu, mai sus, e altceva: nu am incredere in recomandarile tale, imi par *interesate*, ale unei persoane aflate in relatii f. bune sau apropiate cu agentia in cauza.

Iar in privinta 'rabzoiului' pe care-l pretinzi - el NU exista, cel putin nu in intentia mea. Poate a dlui Paizi, prea-stimatul tau

Dealtfel, avand in vedere cele expuse mai sus, cred eu ca e destul de evident pentru oricine. Interventia de mai sus e prima a mea pe acest subiect, fiind o simpla consecinta a zecilor de - sa le spunem - 'initiative' (usor a fi interpretate drept 'belicoase', e adevarat) a dlui mai sus mentionat.

[30.09.12 18:50:56]

@webmaster:

Se pare ca aceste reguli se aplica numai celor care au impresii pozitive despre agentia HTS. Am vazut multe alte comentarii rautacioase din care nu ati eliminat numele acestei firme. Nu ma intereseaza deloc sa fac publicitate acestei agentii, dar se pare ca dvs tineti cu tot dinadinsul sa-i faceti publicitate negativa. E problema dvs, dar atata timp in care aveti un site in care oamenii pot comunica si impartasii impresii din calatoriile lor, tocmai pentru ai ajuta pe altii in alegerea locului in care sa-si petreaca concediul, nu mi se pare fair-play din partea dvs sa acceptati doar anumite puncte de vedere si sa permiteti doar anumitor utilizatori sa posteze numele unei agentii iar altora nu.

[30.09.12 18:53:17]

@Lylet: comentariile respective au fost postate in alte perioade de timp, in care referirile negative la agentii erau permise.

Regulamentul a fost schimbat, explicit, in urma cu aprox o jumatate de an - de atunci nu mai sunt permise niciun fel de referiri la agentii, fie ele pozitive sau negative. Vezi de exemplu textul afisat cu rosu mai jos, ori mentionarea explicita a acestor restrictii la initierea fiecarui articol nou.

Prevederile niciunui Regulament nu se aplica, de obicei, retroactiv. In acest caz vom studia insa oportunitatea aplicarii retroactive a acestor schimbari ale regulii mentionate, ca exceptie de la cutuma mentionata mai sus.

[30.09.12 19:03:19]

@Admin:

Se pare ca in continuare ma consideri redusa mintal. O data ce ai afirmat ca acest review este scris la comanda, inseamna ca tot ce am afirmat eu este minciuna. Dl Paizi nu este sub nici o forma prietenul meu, este doar o persoana care a fost destul de amabila atunci cand am solicitat toate informatiile care m-au interesat. In afara de faptul ca am fost plecata in concediu, impreuna cu fiul meu, in concediul din acest an, prin aceasta agentie, nu am nici o altfel de legatura cu aceasta agentie si cu atat mai mult nu am nici un alt interes. Iar cand faceti niste afirmatii va rog sa nu le faceti daca nu aveti fundament pentru ele. Cat priveste onestitatea si discernamantul meu, ele axista 100% si pot sa-mi dau seama clar ca duci un razboi personal cu aceasta persoana, chiar daca negi acest lucru. Daca nu ai duce acest razboi nu ti-ai permite sa reactionezi in acest fel la o postare a unei persoane care si-a permis sa spuna ca s-a simtit minunat in concediu, intr-o anumita statiune si la un anumit hotel.

[30.09.12 19:07:45]

@Lylet:

Este afirmatia - interpretarea - rastalmacirea ta , departe de realitatea afirmatiilor sau intentiilor mele, lucru dealtfel evident cred oricarui cititor detasat si neimplicat in niciun fel = dezinteresat.

O asemenea intrepretare dovedeste, dealtfel, clar (la fel cu paragraful extrem de jignitor la adresa turistilor care au avut pareri negative despre hotelurile in cauza sau despre agentie, eliminat de moderatori inainte de publicare) gradul de echilibru, dezinteres, obiectivitate a autorului ei.

E ultima mea interventie pe acest subiect, nu consider ca mai am altceva de adaugat, indiferent de alte asemenea interpretari, rastalmaciri, deformari ale spuselor sau actiunilor mele.

Las pe mai departe echipa de moderare sa se ocupe de asigurarea respectarii prevederilor Regulamentului si pe acest fir de discutie, la fel ca in absolut orice alt caz.

[30.09.12 19:13:21]

@webmaster:

Multumesc mult pentru raspunsul explicit si mai ales pentru analizarea unor anumitor reguli care sa ne dovedeasca impartialitatea dvs.

[30.09.12 19:15:14]

@Lylet: am inteles, o sa ne faca [doar] sa parem.

Ce sa zic, 'multumesc si eu'?

[30.09.12 19:18:16]

@webmaster:

Din cate observati am revenit asupra acestui comment si am specificat ca o sa dovediti impartialitatea dvs.

[30.09.12 19:21:07]

@Lylet: multumesc, consider pozitiva eliminarea oricarei astfel de posibile ambiguitati.

[30.09.12 19:26:20]

@Admin:

Este normal ca orice alt cititor sa fie detasat si neimplicat deoarece dvs v-ati permis sa faceti acele comentarii la adresa mea si nu a lor. Nu am cum sa raman impasibila odata ce cineva isi permita sa ma considere omul cuiva, sa considere ca eu scriu la comanda si mai ales sa ma implice intr-un razboi care nu este al meu. Eu sunt o persoana foarte echilibrata si se pare ca din reactia dvs s-a vazut gradul de dezinteres pe care il aveti dvs. Eu nu am facut decat sa-mi impartasesc parerile mele iar cel care a avut o reactie neasteptata, care chiar nu ma privea pe mine, ati fost dvs. Si din acest moment si eu am incheiat orice discutie cu dvs pe marginea acestui subiect.

voyager
[30.09.12 19:47:36]

@Lylet: daca erai atat de 'echilibrata' si 'dezinteresata', te-ai fi limitat la a-ti descrie frumoasa vacanta avuta acolo, fara laude atat de exagerate adresate agentiei. Hai, poate ai fi pomenit-o o data, la fel ca alti autori din greseala, dar tu ai tinut neaparat sa ne arati cat de frumosi, destepti si curati sunt toti angajatii acestei agentii, incepand de la patron si terminand cu femeia de servciu, probabil.

Si mai ales fara sa-i ataci pe cei care au alta parere decat tine. Parerea mea.

voyager
[30.09.12 19:50:13]

A, si autocaru la fel.

Da vad c-ai uitat sa ne spui despre portar, cainele de paza si baiatul de la bagaje...

[30.09.12 20:03:00]

@voyager:

Am specificat aceste lucruri deoarece despre toate aceste lucruri am citit pareri negative inainte sa plec in concediu. Nu am ridicat in slava pe nimeni doar am spus cum a decurs totul, cum am avut indoieli citind review-urile din acest site. Si nu cred ca din toata acea descriere a rezultat cumva un anumit dezechilibru. Iar daca ai dorit cumva sa fi sarcastic sa stii ca nu ti-a iesit. Nu o sa-mi cer scuze ca tie sau altor persoane nu va convine ca exista si oameni care sunt multumiti cu ceea ce au trait in concediul lor.

[01.10.12 00:32:32]

@webmaster:

Neintrand in aceasta disputa, imi permit sa corectez Admin-ul mentionand ca este falsa mentiunea ca nu este permisa mentionarea numelui agentiei. Exista review pe site, de maxim 2-3 luni in care este mentionat numele unei agentiii. Evident... la negativ.

[01.10.12 00:33:51]

@edbica2000: cred ca oricine a urmarit cat de cat site-ul in ultimele "2-3 luni" te poate contrazice zambind; rog insa indica pagina // link, verificam, corectam (daca e cazul - sincer ma indoiesc, dar e posibil sa mai scape).

[01.10.12 01:23:58]

Sa vedem. E vorba despre un review publicat pe site in 25.07.12 / 17:55:13 .

Sincer sa fiu, am citit poate prea in viteza tetxul, dar continui sa nu vad in el nicio referire la vreo agentie...

Sau e vorba cumva despre vreun ecou de pe acolo?

[later] Am gasit, era o referire intr-un ecou, mai jos. M-ai indus in eroare, referirea ta era 'Exista review pe site..."

Multumim de sesizare, referirea a fost stearsa. Ne cerem scuze, la volumul mare de munca din sezon se mai intampla cate-und erapaj si din partea noastra.

Important este, zic eu, (1) sa ne asuma greselile si (2) sa le corectam + sa luam masuri pentru a le evita pe viitor.

[01.10.12 01:27:01]

Citez:

"webmaster [01.08.12 17:28:02]

@ank75, întrucât ar fi vorba de menţionarea unei agenţii în scopul prevenirii posibililor clienţi asupra serviciilor neprofesioniste oferite de aceasta, menţionarea denumirii sale NU este interzisă! "

Iar numele agentiei este mentionat in ecou, evident.

[01.10.12 01:28:49]

@edbica2000: da, am gasit ulterior, vezi edit-ul meu de mai sus. Am corectat deja, multumiri pentru sesizare.

Daca mai gasesti si alte asemenea mentionari (repet: recente), nu ezista sa le semnalezi.

[01.10.12 08:35:31]

Sunt dator cu doua precizari

1) Completarea Regulamentului, mai precis a prevederii care interzice mentionarea agentiilor, prin includerea aici, in mod explicit, si a referirilor negative poate fi considerata ca avand data efectiva 8.8. 2012 - de atunci dateaza cea mai veche referire explicita la aceasta prevedere (una scrisa, care poate dovedi acest lucru, pentru ca discutii despre oportunitatea extinderii au fost mult anterior acestui termen).

In consecinta, scuzele prezentate mai sus nu erau necesare - moderatorul respectiv nu a gresit, in data de 1.8. 2012 acea prevedere nu era *explicit* in vigoare. (nu fusese transmisa, formal/oficial/*practic*, tuturor moderatorilor)

2) In ciuda cutumei mentionate anterior, prevederile regulii mai sus mentionate, completate prin 'extinderea' din 8.8. 2012, vor fi aplicate retroactiv tuturor impresiilor, ecourilor, raspunsurilor la intrebari etc afisate pe site.

Avand insa in vedere volumul imens de informatie acumulat pe site (30.000+ impresii, aprox 200.000 ecouri, 20.000+ raspunsuri etc), referirile negative din textele de pe site vor fi eliminate doar in urmatoarele situatii (cazuri):

a) la initiativa moderatorilor, atunci cand o asemenea referire este descoperita fortuit (intamplator, ptr cei nu sunt 'siguri' referitor la intelesul termenului)

b) la sesizarea celor interesati sau a oricarui utilizator inregistrat pe site. Sesizarea se poate face fie public, prin scrierea unui ecou in respectivul fir de discutie, fie privat, folosind functia 'SESIZEAZA greseala', afisata cu rosu sub fiecare review, ecou, raspuns etc.

[01.10.12 09:09:49]

Si in fine, pentru corecta informare si interpretare a pozitiilor / afirmatiilor / acuzatiilor sale, trebuie precizat ca utilizatorul edbica2000 pare a fi responsabilul Dispeceratului de cazare din Paralia Katerini - vezi publicitate.eu/wiki/Agentii_de_turism (cautarea dupa 'edbica2000').

[01.10.12 09:27:55]

@Admin:

Nu am acuzat nimic. Am sesizat doar.

Si ca sa va scutesc de o cautare pe google, desi destula lume stie pe acest forum, locuiesc si lucrez in turism in statiunea mentionata. De aceea citesc toate impresiile, fara a posta subiectiv sau tendentios ceva. Webmasterul a interpretat corect sesizarea nu era necesara interventia malitioasa a Adminului. De preferat sa inchideti ecourile la aceasta postare.

[01.10.12 09:39:29]

@edbica2000:

Eu am intrepretat acea 'falsa' de mai sus ca fiind o acuzatie (una extrem de tendentioasa; daca urmaresti, asa cum sustii, toate discutiile e imposibil sa nu fi vazut eforturile noastre continue si sustinute de implementare a respectivei 'extinderi' - dupa 8.8.2012, formal vorbind. Imposibil sa nu-ti fi sarit in ochi, de exemplu, nemultumirile unor turisti ca nu au fost lasati sa mentioneze explicit agentii cu prestatii turistice jenante, in opinia lor). Este posibil sa gresesc, desi ma indoiesc teribil - caz in care imi asum greseala si sunt dator cu scuze.

Firul de discutie nu poate fi inchis, ar fi interpretat (e mare probabilitatea, avand in vedere persoanele/personajele implicate) ca limitare a dreptului (lor) la replica.

[01.10.12 12:54:10]

Buna ziua!

Agentia noastra va roaga sa dati un pic de atentie la urmatoarele!

1. HTS Travel apartine societatii Avandis Tourist Enterprises

2. Dl. Paizi Cristian, este colaborator si coordonator HTS Travel, nu proprietar.

3. [...] pasaj eliminat ca urmare a notificarii de aici

4. HTS travel, roaga pe fam. Bociort, sa explice de ce promoveaza pensiuni fara licentiere pe site-ul acesta, promoivand si incurajand evaziunea fiscala!

5. HTS Travel, prin persoana dlui Paizi, a invitat familia Bociort, sa viziteze hotelurile Orea Eleni si statiunea Paralia. Familia Bociort a acceptat invitatia, insa urmand sa trimita pe altcineva, membru amfostacolo, insa HTS deoarece observa ca nu membrii ci fam. Bociort poarta acest razboi murdar, a oprit colaborarea!

6. HTS Travel cere socoteala familiei Bociort pentru replicile aduse doamnei care a realizat acest thread, de ce se implica in postarile prezente, avand in vedere ca NU are nici o legatura cu noi, cu hotelurile noastre s. a. m. d.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][2 voturi]
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
[01.10.12 13:06:15]

Stimata doamna Lylet

Agentia noastra va multumeste pentru gandurile bune si va transmite multe urari de bine dvs si familiei dvs.

Va rugam de asemenea a nu mai da curs comentariilor rautacioase si personale ale familiei Bociort (proprietarii site-ului), nu fac decat sa denigreze cu bunastiinta anumite unitati de cazare, persoane si agentii, avand nenumarate id-uri aici pe site mincinos si de prost gust!

Drept dovada pentru credibilitatea amfostacolo stau dovada cele enumerate mai sus

Inca odata cu multumiri, echipa HTS Travel va ureaza o toamna placuta!

[01.10.12 13:32:00]

@HTS Travel: o sa va raspund punctual, acolo unde e cazul, in ordinea aleasa de mine ca relevanta

(5) afirmatia ca 'fam. Bociort' ar fi acceptat invitatia este falsa si denota rea-intentie ce poate fi dovedita fara putinta de tagada (copiile mailurilor respective; in toate - cel putin doua, o sa verific - am refuzat explicit si fara echivoc invitatia, propunandu-le in schimb sa ofere aceasta varianta alta turisti, ale caror pareri vor fi reprezentative.

(3) [...] pasaj eliminat ca urmare a notificarii de aici

La celelelate puncte din mesajul postat nu consider ca am ceva de comentat. Cel putin nu acum.

In schimb, avand in vedere ca Paizis si-a permis sa indemne la boicot impotriva www.amfostacolo.ro (golf-club.ro/viewtopic.php?f=31&t=6390) si mesajele-i injurioase si xenofobe, atunci imi voi permite si eu sa indemn (citez) "romani(i) hoti, nesimtiti si jogodii" asa cum ne caracterizeaza acest grec sa evite HTS Travel, sa nu cumpere produsele acestei agentii . Spre deosebire de el, eu - si ceilalti, clienti nemultumiti - imi sustin indemnul cu argumente reale.

[01.10.12 13:55:00]

Dovezi va rugam, nu povesti, vrem dovezi! Vrem ca atunci cand faceti afirmatii referitoare la Orea Eleni, ca despre asta se vb aici, sa aduceti dovezi, nu supozitii.

De asemenea cand folositi anumite nume, sa le folositi corect, cunoscand despre ce e vb, nu din auzite, fara sa mintiti ca pana acum, scurt si la obiect!

de minciunile dvs ne-am plictisit!

[...] pasaj eliminat ca urmare a notificarii de aici

Cine sunteti dvs sa criticati parerile de calatoriei ale clientilor nostri si sa ii ironizati!?

Cine e acea persoana care urma sa mearga gratis din partea amfostacolo, ca asa ati spus pe mail, exista scris, ca acceptati sa trimiteti pe cineva la Orea Eleni!

Acest grec, este defapt si roman cu acte"n regula, care da, evita si detesta escrocii, hotii si mincinosii de toate natiile precum dati dovada dvs a fi.

Cum va permiteti ca PFA sa trimiteti massmail la toti cei inscrisi pe amfostacolo, cu relcama de Revelion?! Ce sunteti dvs, agentie de turism? De ce va ocupati de reclama si promovati unitati de cazare din Romania si din alte tari? Daca vreti sa faceti turism, va invitam, sa platiti angajati, chirie, sa va faceti o firma, sa va incrieti la ANAT si MT s. a. m. d.

Cu stima si scuzele de rigoare pentru limbajul colorat, repetam, HTS Travel considera familia Bociort, Cornel si dna. drept persoane de proasta factura care se folosesc de acest site pentru castiguri mai mult sau mai putin cinstite, utilizand minciuni si diferite alte afirmatii mincinoase pentru acest scop!

Refuzam de acum inainte sa mai luam parte la aceasta prostitutie intelectuala, numita amfostacolo

Cu stima

alex1968, commandorsteel*, fanespoitorul, HTS Travel, lilicapanait*, motaneata, nea@Alex, Paty
Alte impresii din această RUBRICĂOrea Eleni Hotel: