ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2009
ÎNSCRIS: 11.08.09
AUG-2009

A fost foarte bine

Degeaba scriu carcotasii ca nu le-a placut. Hotelul este superb, imens si foarte curat. Schimbau prosoapele in fiecare zi, faceau floricele din prosoape pe pat, curatenie luna. Hotelul este 3/4 plin de israelieni iar restul sunt romani pe care ii recunosti imediat.

Mancarea buna, mai schimbau cate un fel pe zi dar in principiu era la fel insa destule feluri incat sa nu manaci acelasi lucru in fiecare zi. La deserturi aveai de unde alege... prajituri, inghetata, fursecuri, gogosele pentru profiterol, cateva feluri de fructe... Ia sa se duca cine a fost la Planeta la noi pe litoral... La aceasi bani ce primesc? Poate doar cazare.

Si ce-am mai citit in impresii...ca sezlongurile pe plaja sunt contra cost. Nu vi se pare normal? La noi la mare vi le dau gratis? Mai ganditi-va. Sunt 20 de lei de persoana cele mai ieftine.

Sa cereti camera cu vedere la piscina (noi asa am avut), pe partea cu strada sunt baruri si muzica e la maxim pana la 2-3 noaptea.

Asa in general in statiune as recomanda barul Amigo si Coyotes Ugly-sunt pe faleza, atmosfera e super.

Trimis de joitaalina in 11.08.09 10:00:17
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1816 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (joitaalina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[11.08.09 12:22:20]

Pai...PAI....PAI...PAI DACA ZICI HOTEL DE 5 STELE,DU'TE SHI VEZI CUM ESHTI TRATAT IN TURCIA...CUM DOAMNE IARTA'MA SA PLATESHTI SHEZLONGURILE LA MARE?Trage o fuga shi vezi cum e in Turcia...Du'te la un hotel de 5 stele shi fa' o diferentza...Pai sunt 5 STELE ,for God Sake...DA,5 stele,5 stars...Pai cum sa'mi placa din moment ce la asha zise SNACKS'URI imi dadeau cojitza de crenwurshti invelita in coca ( asha zis hot dog ) shi era IMBULZEALA shi BATAIE pe ele...Pai ala puteai sa'l numeshti BAR de Plaja?saracia aia de barman care statea de vorba cu ciorile alea bulgare care veneau p'acolo shi era coada mai ceva ca pe timpu' lu' Ceaushescu...Ala era suc care tzi'l oferea?Ash vrea sa pot sa postez o fotografie cu ce mi'a ieshit la gura din cauza mancarii care au servit'o dar imi este practic RUSHINE ( vorbesc foarte serios ) ....Pai scuza'ma,pana shi kakarezele de oaie erau mai mari decat maslinele care l'e serveau ei la masa.

Ce este asha de greu sa intzelegi ( pt. Joitza ) ca turcii nu au in vocabularul lor cuvantul,negatzia NU ...Da,exact asha cum auzi...nu mi'au spus niciodata NU sau NU MAI AVEM ....

In fine,fiecare cu parerile lui,dar imi face impresia ca ai fost angajata sa postezi lucruri bune despre Hotel Flashneta aka Planeta.

Va doresc un concediu placut ( in caz ca mai plecatzi pe undeva vara aceasta ) DAR, spune'tzi adevarul, nu'l mai mascatzi.

Hai pa !!!

joitaalinaAUTOR REVIEW
    [11.08.09 12:44:11]

Te contrazic la faza cu sezlongurile. Normal ca in Turcia erau gratuite pentru ca era plaja privata, fiindca hotelurile erau asezate pe plaja.

Fa si tu legatura... acest hotel nu e pe plaja, de unde sa aiba plaja privata ca sa ai tu sezlonguri gratuite???

Si nici macar Victoria Palace care mi s-a parut cel mai tare hotel din Sunny Beach nu are plaja privata si e asezat la 2 metri de plaja... Poate asa e sistemul la ei in Bulgaria...fara plaja privata....

La faza cu mancarea... astea sunt fitze... Noi n-am avut probleme cu mancarea... e adevarat eu nu prea mananc carne...

Singurul lucru unde ai dreptate este la piscina, barul era foarte prost dotat... si chestia aia care se chema snack... nu era ok...

Te-as ruga sa faci comparatie cu Romania... nu cu Turcia (ca acolo am fost si eu si nu exista termen de comparatie!!! ) La banii pe care i-ai dat in Bulgaria, ce faceai in Romania? La ce hotel te cazai? Si ce servicii aveai in banii aia? Iti spun eu... In Olimp care e o statiune varza platesti 2 mil pe camera pe noapte si n-ai nimic in pretul asta decat cazarea... Merita???

[11.08.09 12:55:05]

Nu au pizza... Inghetzata aveau dar, itza dai seama, ceva ieftin ca shi calitate. (vafe'le noastre sunt splendide fatza de ce ofereau ei)... Tocana, orez shi peshte most of the time. Fructe... pai trebuia sa fii PRINTRE PRIMII ca sa apuci ceva, ca pe urma... NIMIK... Le'am cerut pepene shi struguri shi au zis ca l'e pare rau ca nu mai au... Daca l'e ziceam shi eu ca nu mai am sa l'e platesc camera, cam ce crezi, cum crezi ca faceau? Faceau gura huh? Paaaaaaaaiiiiiiiii... Asha e romanu'... tace shi inghite... Pai nu fratzilor, nu e asha, sau A FOST ODATA... Hai sa platim sa l'e facem punga groasa lor shi pe noi sa n'e trateze cu (_|_)... Daca l'e ziceam shi noi ca nu putem oferi decat jumatate din pretzul cerut de ei pentru acest sistem ALL (EX) CLUSIVE, ce raspuns credetzi ca primeam? Paiiiiiii... shi mai zicetzi ca sunt eu pornit shi starnit cand scriu aceste reviews'uri.

Daca vretzi sa va batetzi joc de bani shi de timpul care'l avetzi alocat pentru vacantza, mergetzi la Hotel Flashneta (Planeta).

Ps: (daca suntetzi la cura de slabit, MERGETZI CU INCREDERE la acest hotel... va vor ajuta fara voia lor sa slabitzi sau sa va mentzinetzi supli... LOL)

ioanacaunic*
    [11.08.09 14:36:58]

off fratilor la cat ati dat numai comentati.....ma inebuniti parca imi vine sa nu ma duc..lasa k ma duc si eu sa vad daca e asa cum spui ...

stefan2k9
    [11.08.09 17:25:04]

Salut!

Eu plec acolo in cateva zile... ma duc cu masina si va intreb, pe cei care tot cu masina ati fost, cum e cu locul de parcare? Exista? Se plateste? Cat costa?

O alta intrebare, au piscina interioara? Nu am gasit nicaieri poze cu ea, asa incat nu m-as lua doar dupa ce scriu pe site-uri diverse agentii de turism...

Si inca ceva... Cat de departe este de plaja? 100 sau 400 m?

Multumesc,

Stefan

[11.08.09 18:04:26]

Pentru stefan2k9: parcarea? pai... au 10 locuri... pt un hotel de 5 stele (una e stinsa... LOL... ai sa vezi... au pus 5 stele dar numai 4 sunt pline) ar fi trebuit sa aiba parcare pe masura... cateva sute de camere cat are hotelul... shi DOAR 10 locuri de parcare? : (... Da, intradevar dureros... Intrebi la receptzie shi ei or sa'tzi dea un bonuletz sa te duci la un hotel vizavi unde ai sa plateshti 10 leva (5 euro) pe zi... RUSHINOS

Piscina, EXTREM de mica..Nu te sfatuiesc sa faci baie in piscina...Du`te la mare ca e mult mai bine.

Pana la plaja mergi cam 8-10 minute.

Incearca daca potzi sa renuntzi la All-inclusive shi sa iei doar cazarea... Mananci afara din hotel la barurile shi restaurantele de acolo de crapi... Ai ce alege... Shi ieftin... shi nici nu stai la coada sa te rogi de ospatarii de acolo sa'tzi aduca un suc sau mai shtiu eu ce... Incearca sa suni la agentzia de unde ai facut booking'ul shi rezerva DOAR cazarea... Ai sa'mi multzumeshti; ) !!!

ButterflyAnk*
    [02.09.09 22:39:46]

A fost cineva d aici in Coyotes Ugly?

daniela25*
    [24.02.10 15:59:23]

Mi se pare foarte tare... [....Nota webmaster99: sters o parte din continutul ecoului] As vrea sa-i multumesc, dar mi nu mi-a dat prin cap sa-l pozez de revelion... Si nu am pozat nici cozile la mese sau chelnerii beti de revelion... Poate ar fi timpul sa imi revizui Albumul-foto digital... asa ceva nu se poate rata...

webmasterXY*
    [24.02.10 16:10:07]

daniela25, cred eu ca o mica pauza de doua zile nu ti-ar strica... banuiesc ca stii foarte bine ca pe acest site nu toleram criticile (de acest gen) la adresa persoanelor, comentariile se fac exclusiv pe teme turistice!!

- cartonas galben -

magdalena
    [24.02.10 17:12:12]

Of, Doamne. Cred ca o comparatie de 5 stele Bulgaria cu 5 stele Turcia s. a. m. d. este total aiurea (asta vizavi de ce spunea pazeacavin). Mai ca imi vine sa spun ca ioanacaunic, ma duc sa vad si eu cum e!

Nu inteleg de ce se fac asemenea comparatii. Putem scrie impresii despre hoteluri, pozitive sau negative. Putem compara un hotel dintr-un lant hotelier din Bulgaria cu unul din acelasi lant hotelier in Turcia, sa zicem. Sau putem compara doua hoteluri de 5 stele din aceeasi tara, din aceeasi statiune sau nu.

Altfel facem degeaba comparatii. Poate sta cineva in Bulgaria, in aceeasi perioada, la un hotel similar de stele in Turcia cu aceeasi bani? Nu!

Pana la urma, cat platim, atata face.

Cat despre sezlonguri gratuite, are dreptate joitaalina, am mai spus si in alta parte. In Bulgaria plaja nu apartine hotelurilor si de aceea se platesc. Ceea ce ar fi trebuit sa faca bulgarii, e sa plateasca hotelurile facilitatile pe plaja si sa le includa in pretul biletului... Dar apoi ne plangeam ca e scump. Poate asa fac aceea la care sezlongurile si umbrela nu se platesc.

De ce sa nu comparam Romania cu Bulgaria? In Romania nici bar pe plaja nu avem ca sa ne plangem ca s-au terminat strugurii!! Dar, care struguri? !

georgeroiu
    [26.05.10 17:09:56]

O curiozitate am si eu....La sistemul All Inclusive, se servesc si alte bauturi in afara de sucuri, bere si vin ? Ma refer la tarii (whiskey, gin, vodka) ?

Vreau sa merg anul asta si nu am gasit nimic sa zica de "bauturi alcoolice locale", ci doar bere, vin la pahar....

Multumesc mult !

ButterflyAnk*, daniela25*, georgeroiu, ioanacaunic*, joitaalina, magdalena, pazeacavin, stefan2k9
    Alte impresii din această RUBRICĂPlaneta Hotel: