ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2012
ÎNSCRIS: 30.08.12
AUG-2012

Nu chiar fenomenal dar MERITA

Salutare tuturor.

Ne-am intors recent din Turcia si m-am gandit sa scriu si eu cateva randuri pentru ai ajuta pe cei interesati de aceasta statiune si de acest hotel.

Drumul:

cu autocarul este destul de greoi, nu il recomand celor cu copii. Luati ceva maruntis la voi (euro) pentru toalete, sunt popasuri unde se plateste 50 centi pentru accesul la WC si inca 4 euro/pers. pentru feribot.

Cazarea:

am ajuns la hotel la ora 11 unde am fost intampinati de ghida locala, Flori (vorbim mai tarziu de ea), camerele ne-au fost predate in jurul orei 13,30 dar am avut din primul moment acces la bar unde se servea ceai (doar Lipton), bere (doar Tuborg), sucuri (Pepsi si sucuri locale la dozator si pet de 0.5), bauturi locale si cafea. Totul la discretie.

Am luat loc la o masa iar Flori ne-a facut "instructajul" in ceea ce priveste masa, accesul la baruri si ca un bun ghid excursile de care putem beneficia, contra cost.

Am ales ca a doua zi sa mergem cu vaporasul (VIP) la pretul de 25 euro/pers., destul de scump in comparatie cu alte agentii (am gasit si cu 10 euro/pers.). Multi ar zice scump... dar FACE.

Sa va explic de ce: in primul rad pe acest vas au fost doar 20 pers. in comparatie cu 100-150 pe celalalt. Daca pe vaporasul nostru atentia celor doi turci, capitanul si fratelui acesta (Kamil) era atintita asupra noastra cei de pa vasele mari nu se puteau lauda cu acelasi lucru. Am avut sucurile la discretie, reci, servite de Kamil de fiecare data in pahar curat, spalat si rece (din congelator).

Mancarea gatita cu manusi, foarte buna, diversificata si praspata. Grija personalului, inclusiv al ghidei noastre, a fostextraordinara si ne-am simtit cu adevarat bine.

Am vizitat 5 golfuri, o pestera, o plaja, am facut bodysurfing (pe alte vapoare... nu), am facut sarituri de pe stanci. Zambetul ghidei si a lui Kamil era suficient dar am primit MULT mai mult. Si ca tot veni vorba de Flori - o femeie care la prima vedere este rece, indiferenta si un slab vanzator. Nu este nimic adevarat cel putin indiferenta si raceala. Ca vanzator... hm... nu minte si nu exagereaza. Tot ceea ce ne-a spus a fost adevarat si nu te-a sfatuit sa faci lucrurile doar ca ea sa isi vanda excursiile. Sfaturile ei au fost mai mult decat binevenite.

Ne-am simtit extraordinar in prezenta ei, iar ea a incercat sa faca de asa natura ca toate dorintele noastre sa devina realitate. BRAVO FLORI.

Cazarea:

camera 419 in care am stat este OK, ampla, prevazuta cu birou cu minibar, televizor, pat matrimonial, aerconditionat, balcon cu priveliste pe faleza plajii, dulap cu seif, telefon (inclusiv in baie), cabina de dus, si uscator de par. Nu sunt chiar 4 stele din alte hotele dar sunt 5 din altele...

Toate camerele au priveliste la mare... nu va chinuiti sa cereti una mai buna si nu bagati nimic in pasaport...

Masa:

doar un cuvant EXTRAORDINAR, bravo lor. Foarte diversificata, foarte proaspata, foarte multa, foarte buna. Si ca un bonus, in fiecare seara gateau afara cel putin un fel de mancare. Dulciuri si fructe, chit ca ma repet, multe si diversificate.

Hotelul detine un restaurant inchis si o terasa ampla cu vedere la mare unde poti servi masa. Totul este foarte curat, personalul este foarte serviabil si ZAMBITOR.

Baruri:

Doua, unul chiar sub terasa restaurantului iar unul la captul opus al falezei (pontonului) pe care hotelul il detine.

Chelnarii "doi nebuni", dansau dupa bar, in fata lui, in mers, in stationare... doi nebuni.

Plaja:

Un ponton lung, plin de sezlonguri, prevazute cu saltele (toate), umbrele, scumiere si masute. Trei accese la mare, doua cu scari prevazute cu gazon artificial.

Apa:

Cristal, fara alge, fara scoici doar nisip fin

Excursii:

Totul se poate vedea si face depinde doar de placerile fiecaruia, va recomand doar Pamukkale, este o minune a naturii, nu stiu daca in alta parte in Lume poate fi vazut atata calcar si de aceasta forma asezat, se poate vizita si cetatea Hierapolis aflata in acelasi loc si fara costuri suplimentare... Merita, credeti-ma pe cuvant... AmFostAcolo!

Cam atat

Sa va fie de bine.

Trimis de Radu-Cristian in 30.08.12 18:45:44
Validat / Publicat: 30.08.12 19:25:11

VIZUALIZĂRI: 2202 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Radu-Cristian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[30.08.12 19:27:23]

Un foarte bun review pentru debutul pe AmFostAcolo.ro. Iti spunem din toata inima, bine te-ai atasat comunitatii!

Te asteptam si cu alte impresii din vacantele tale trecute sau viitoare, sa speram, la fel de reusite.

Nasshu
[30.08.12 20:37:50]

incet incet umplem hotelul de RO...

Nasshu
Alte impresii din această RUBRICĂMarti Beach Hotel: