ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 7 ani

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Sigur nu revin aici

De cum am ajuns in fata hotelului am fost luati in primire de bell boy si practic ne-a smuls bagajele din masina lucru care nu mi-a placut, nu am stiut ca hotelul nu are parcare si ca parcarea este la intrarea in statiune si de acolo cateodata iti punea la dispozitie un microbuz pana la hotel. In fine am pus bagajele pe un carucior si apoi le-a ingramadit intr-o camera "de bagaje".

Am asteptat in holul hotelului peste 2 ore cheile de la camere, dar nemtii si bulgarii le primeau de cum veneau. Limba care se vorbea cu personalul era bulgara sau germana iar engleza mai putin sau deloc.

Camerele micute pentru 4 stele, au mocheta, cabina de dus, balcon, tv, ac, lenjeriile le-au schimbat o singura data, prosoapele doar daca le lasam pe jos si in cateva randuri nu mai punea la schimb, adica din 3 marimi cate 3 bucati am ramas cu 1 mare si 3 mijlocii, ne-au luat si o perna pe care am cerut-o inapoi a doua zi. In camere erau gandaci, poate din cauza ca se putea lua mancare in camere.

Mancarea era buna la gust, mai nesarata, dar in schimb se recicla tot, chiar si castravetii daca nu se mancau ii gaseai la masa urmatoare cu diferite sosuri, erau feluri de mancare care se scotea doar cate o tava, la supe daca luai la inceput puteai sa gasesti si o carnita altfel nemtii si bulgarii (care erau cei mai multi, romanii fff putini) mancau carne cu supa nu supa cu carne.

Meniurile erau cam asa: dimineata: CLATITE rar era ciocolata, oua fierte -jumari-ochiuri, salam 2 feluri, branza, cascaval, unt, gem, masline (doar diminata), jumatati de polonezi, un fel se sunca prajita, rosi, castraveti, ardei, toate taiate bucati mici (erau la toate mesele), chec, cozonac, fursecuri, lapte, cereale, sucuri si cafea la dozator, ceai la plic;

la pranz supa de pui, porc, linte, legume, un fel de tocana cu carnea ramasa de la masa precedenta (prima data gatita la gratar sau la cuptor) cu diferite legume, rar aveau si gratar sau pizza, musaca, cartofi piure-prajiti-natur sau cu sosuri, oua umplute sau tocate in salate, salam innegrit de dimineta, orez, branza, legume fripte sau prajite, prajturi si torturi, rar si doar un platou mini eclere, mere, pepene verde si galben, cateodata nectarine si piersici;

seara aproape ca la pranz dar sortimente mai putine. Barul din restaurant era de la 10 la 5 parca, unde gaseai bauturi alcoolice loco si sucuri la dozator, cozonac, inghetata groaznica la gust, rar chec si fursecuri, cafea. In schimb mereu erau MUSTE care erau mai ceva ca nemtii care te impingeau ca sa-si ia mancare. Farfuriile si tacamurile erau tot timpul murdare si unsuroase.

Marea era galagioasa probabil din cauza plajei abrupte.

Plaja aproape curata, cu umbrela inclusa dar nu gaseai langa mare pt ca era "rezervata" de bulgari sau nemti, sezlongul cu leva, intrarea in apa este cam din scurt adica pt baietelul meu ajugea repede pana la gat, portiunea de plaja de langa hotel dupa ora 4 era deja umbra si la piscina la fel din cauza copacilor.

Piscina cam micuta cu apa 1.7m peste tot, plina de puradei galagiosi si agitati, are si piscina pt copii si piscina interioara cu apa "calda". La piscina beneficiai de tot confortul umbrela, sezlong si o salteluta, toaleta era langa piscina interioara (cam departe), barul se deschidea la ora 11 adica mureai de sete si cand se deschidea era coada mereu.

Hotelul are si spa dar niste preturi...

Nu a fost nici o seara festiva, tipii cu distractia doar in 2 zile au fost pe acolo sau poate ca nu i-am vazut eu.

Cred ca nu a fost nimic care sa-mi placa si sa ma convinga sa ma intorc acolo, am ajuns la concluzia ca nu mai merita sa-mi fac concediul la bulgari, poate am sa incerc iar la turci.

Trimis de gabyb349 in 29.08.12 15:14:14
Validat / Publicat: 29.08.12 16:16:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: albena, sunny beach,

VIZUALIZĂRI: 3389 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabyb349); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 privelistea din camera in stanga hotelului aproape ora 16

[29.08.12 15:37:06]

@gabyb349: bun-venit printre scriitorii de impresii turistice

Multumim pentru review, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare

• Alte impresii din această RUBRICĂMarina Hotel: