ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2012
DE DDI
DIN: DEVA
ÎNSCRIS: 29.07.09
AUG-2012

Multumitor! Raport pret-calitate foarte bun!

Buna ziua,

referitor la acest hotel nu am decat cuvinte de bine, in conditiile in care am achizitionat o vacanta IEFTINA de la o agentie din tara cu demipensiune.

Precizez de la inceput ca am vizitat anterior Antalya, Kusadasi, Litoralul romanesc precum si alte locuri in afara litoralului din tari europene. NU CONFUNDATI turismul grecesc cu celelalte. Aici se pune accent pe alte lucruri iar turismul de aici e diferit de cel din Antalya, spre exemplu. La 42,5 euro/noapte/persoana sa primesti demipensiune, cazare cu AC, TV, safe, mini-bucatarie, baie cu dus, acces nerestrictionat la WiFi si la piscina mi se pare rezonabil.

Camera:

Nu foarte mare, plasata la etaj pe colt, dar dotata corespunzator. Un balcon imens, cu 2 scaune si masa. In camera 2 paturi confortabile, un dulap incapator, AC individual, chicineta cu plita electrica si vesela. In dulap safe cu cheie (gratuit).

La TV doar cateva programe grecesti, dar pana la urma cine sta la televizor in 7 nopti de concediu??

Prosoapele au fost schimbate de 2 ori pe parcursul sederii iar hainele de pat o data. Curatenie zilnic (gunoiul, aspirat etc).

Baia:

Nu foarte mare, chiuveta, dus cu apa calda 24h/zi, WC. Sapun si sampon disponibil.

Masa:

Dimineata cateva feluri reci: un platou cu sunca, unul cu cascaval, rosii, castraveti, masline, branza feta in fiecare zi, cereale cu lapte, suc, cafea, si cateva feluri calde: obligatoriu oua sub diferite forme (o papara delicioasa cu legume, fierte, ochiuri) dar si cate o placinta cu branza sau legume, crenvusti.

Nu am observat sa se recicleze mancare.

Seara o supa, cateodata buna (cam 3 feluri in total), nelipsitele legume - crude sau in salata, si cateva feluri calde, in fiecare zi altele: cartofi prajiti, macaroane, carne de porc la tava, soteuri de legume, fasole, chiftele traditionale, etc.

Mancarea a fost proaspata, gustoasa si suficienta!

Un loc aparte: seara greceasca. V-o recomand! Pentru 10 euro in plus veti primi toate tipurile traditionale de carne greceasca la gratar: in plus sosul clasic grecesc.

Toate acestea intr-o atmosfera de muzica si dans traditionale live.

Plaja:

Nu foarte departe (cam 5 minute pe jos la pas), cam ingusta (aproximativ 10m) dar destul de libera. Sezlonguri si umbrele contra unei bauturi (3 euro/pers). Nisip cu multe pietre, in apa la fel, dar marea curata, fara alge. La Hotelul Kopsis de pe plaja era si WiFi gratuit chiar si pe plaja.

Piscina:

Foarte mare, curata, cu umbra, neaglomerata. WiFi gratis in jurul piscinei.

Orasul:

La 1,5 km de hotel (unii ar zice cam departe). Avantaje si dezavantaje: esti departe de zgomot si agitatie si poti face o plimbare in fiecare seara. In contrapartida daca vrei ceva rapid sa cumperi este peste mana... per ansamblu nu o mare problema.

Orasul agitat, cu multe taverne si magazine, pizzerii si cam cu tot ce vrei de la un orasel turistic.

In directia cealalta este Hanioti, un oras la fel de agitat seara, cu mai multe taverne. Aici va recomand inghetata de menta (after eight) de la gelateria italiana.

Per ansamblu o VACANTA REUSITA, pret acceptabil. Nu e 5* din Antalya dar nici nu costa la fel.

Va recomand o croaziera: noi am optat pentru Toroneos... de la 9,30 pana la 17,30 pe mare, cu diferite popasuri, cu timp de inotat in diferse golfulete indepartate - pret 22 euro. Daca doriti excursii optionale va recomand agentiile din orasel, sunt mai ieftine decat oferta partenerilor locali ai agentiei.

De asemenea se pot inchiria pe zi:

- bicicleta-7 Euro

-scuter- 20 euro

- ATV- de la 30 la 45 de euro in funcie de cc

-autoturisme

La mai multe zile pretul scade.

Patronii sunt foarte atenti, chiar daca se vede oboseala pe fetele lor. Orice problema s-a rezolvat urgent! Oricand este cineva acolo... ai impresia ca nu pleaca niciodata de la receptie si bar.

Va dorecs concediu placut si pentru alte detalii va stau la dispozitie!

Trimis de DDI in 26.08.12 11:33:34
Validat / Publicat: 26.08.12 13:47:51
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 4485 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DDI); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera

MCM
[26.08.12 14:51:52]

Haioasa exprimarea "hainele de pat"

Felicitari pt vacanta

DDIAUTOR REVIEW
[01.09.12 14:02:24]

@MCM: Multumesc... asa se spune pe la noi...

Vacante reusite va doresc!

MCM
[01.09.12 18:20:09]

@DDI: Mi-a placut. Vacante frumoase back to you

Gabise
[01.09.12 19:07:03]

Foarte bine structurat. Exact ce trebuie sa știe cineva despre un hotel pentru a putea alege.

DDI, Gabise, MCM
Alte impresii din această RUBRICĂAnna Maria Paradise: