ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2009
DIN: Curtea de Arges
ÎNSCRIS: 24.07.09
AUG-2009

Frumos Hotel + conditii bune

Va salut pe toti in primul rand. Aseara m-am intors in tara (06. 08. 2009) am fost cu prietena si cu inca 2 prieteni, fata+ baiat. Ne-am simtit foarte bine, intradevar, nu extraordinar, dar a meritat banii.

Pentru cei care vor sa mearga aici, sfatul meu este sa mergeti cu incredere.

1. Mancarea este foarte buna, si diversificata. Doar cea de dimineata nu au schimbat-o niciodata (oua fierte, omleta, salam, cascaval, branza masilne, unt, dulceata si cateva prajituri) in rest la pranz si seara mereu a fost altceva, si din punctul meu de vedere, o mancare foarate buna + dupa masa de pranz, afara langa piscina, aveam hamburgeri si paste si cartofi prajit, mancare este din belsug. PS: pt cei care mananca fructe. doar PEPENE SI PERE. altceva nu au.

Bauturile: Au cola+fanta+sprite (COPIE DUPA ADEVARATELE BAUTURI) + BERE (aviz amatorilor de bere... FOARTE BUNA) + vodka +whiskey+rakiu (toate sunt bauturile lor) restul bauturilor de import, sunt contra cost.

2. Plaja, dupa cum au scris si altii, plaja lasa mult de dorit, eu nu am facut plaja deloc la mare, am stat numai la piscina. Apa in mare era plina de alge + mizerii (pahare, sticle de plastic, resturi de la tigari, am vzt chiar si un prezervativ). M-am dat cu skijetul si am facut cateva poze, sa am si poze cu marea. Atat

3. Piscina, foarte curata, mereu aveau grija de ea, dar nu sunt sezlonguri pt toata lumea. Aveti mare grija aici, va treziti pe la MAXIM 7dimineata si va duceti repede sa puneti un prosop pe seslong, altfel nu mai gasiti nimic liber. Aici pot sa spun ca au o bila neagra. Sa nu mai spun ca daca nu esti atent cat timp stai la micul dejun, ROMANII, fratii nostrii... iti muta seslongul sau iti iau masuta... ca deh... ei sunt mai multi si nu le ajunge o masuta sa-si puna paharul cu bere... le trebuie TREI masute ca sa joace TABLE... in sfarsit... am trecut si peste asta, ca s-a intamplat doar o data.

4. Locul la masa pt cina. La fel... daca nu vrei sa mananci afara la piscina, poti sa stai in interior la aer conditionat. Mie nu mi-a placut decat afara... si a cam fost batalie pe locuri pt ca sunt foarte multi care vor sa manace afara... la aer, mai ales ca se vede apusul si incepe sa se racoreasca dupa 40 de grade ziua.

5. Personalul. Foarte glumeti, tot timpul rad cu tine, tot timpul te fac sa te simti bine. Si tot timpul strang tot ce e pe masa, nu lasa mizerie. Dar ei, ca oameni, sunt foarte imputiti... miros de la o posta. se schimba foarte rar de camasile cu care sunt imbracati toata ziua.

6. Hotelul. Foarte curat, in fiecare zi faceau curat in camere. Mereu schimbau prosoapele. Nu ai ce sa reprosezi aici. Dar WC-ul de la restaurant... extraordinar de imputit. Apa in camere este sarata si nepotabila.

7. Animatia la piscina. Daca sunteti cu muzica, si va place muzica, trebuie sa veniti cu niste CD-uri la voi NEAPARAT... Au doar un singur CD cu 10 melodii... pe care il stiu pe de rost... De la 10 dimineata si pana la 8seara... aceleasi melodii... Mi-a parut foarte rau ca nu am avut un CD la mine. In rest... nu e nici o animatie... cu toate ca ei zic, POOL GYM... nu am vzt nimic... POLO... o singura data am jucat si atat. SAM il cheama pe DJ, . este foarte bagator in seama... Nu te lasaq nici sa mananci... te freaca la cap cu un CLUB... EX CLUB, daca vrei sa te duci, ca e foarte frumos. ca e cel mai tare club din KUSADASI... etc... nu am fost.

8. Vestitele BAZARURI... parerea mea... nu va duceti in CENTRU... te citesc imediat ca esti roman... si cer de la 15euro in sus... pt un tricou care valoreaza maxim 5 euro... daca vrei sa negociezi... te da afara din magazin... foarte nesimtiti, cu toate ca ei te iau de pe strada si te cheama in magazin, ca au preturi mici... etc. Puteti sa ajunegti in centru, cu DOLMUSHURILE, 1Euro/pers de la ARORA in CENTRU. Aveti grija cum traversati starada... nu au nici o treaba cu regulile de circulatie. Sfatul meu este sa va duceti la un bazar aflat la vreo 2km de hotel... de la strada principala in drapta. Am fost de 2 ori pe jos. Si am luat cateva tricouri cu 5 euro/buc (eu sunt adeptul tircourilor cu mesaj pe ele... gen... VODKA connecting people). Gasiti si ceva cadouri in acel bazar. E ok.

SA NU VA DUCETI LA SOKE... este un outlet, cu NIKE, ADIDAS, PUMA, etc... dar, preturile sunt mai mari decat in MALL-urile Bucurestene. Am facut marea greseala sa ma duc. Vine persoana de legatura de la agentia de turism si-ti baga pe gat tot felu de excursii, (ma grabesc, tai repede chitanta pt SOKE? . Haideti ca mai am si alte hoteluri de vizitat). Inca ceva de bazaruri. am intrat in unul si inauntru se auzeau manelele noastre. Imediat au oprit muzica si au pus turceasca (si-au dat seama ca suntem romani) si dupa ce am intrebat cateva preturi, si le-am zis ca sunt foarte scumpe, ne-au data afara si ne-au zis in engleza, ca de ce mai venim la cumparaturi in turcia, daca nu avem bani si ni se pare totul scump. Bineinteles ca au urmat niste injuraturi in romana, pt ca intelegeau tot. Dar nu au mai comentat nimic. Au foarte multe FAKE-uri. Nu va lasati pacaliti.

Am fost si la celebrul ADALAND. Foarte frumos... foarte mare... foarte multe piscine. Toate marimile si adancimile. Au si piscina care la o anumita ora face valuri. Foarte tare. Preturile sunt acceptabile. Cu 20Eur, 2 persoane, manaca toata ziua. Toboganele... sunt foarte tari... m-am dat in toate, dar in 2 nu am mai repetat (mi-a fost frica: D), am facut si rafting, foarte tare, dar daca nu stii nu are rost sa te bagi... Eu am facut o febra musculara de am crezut ca-mi cad mainile.

Cam asta este impresia mea despre acest sejur. Va sfatuiesc sa MERGETI CU INCREDERE LA ARORA... si nici decum sa alegti PRELUDE... toti se plangeau de mancare. NUMAI SALATE

Daca imi mai aduc aminte ca am omis ceva... revin... SPER SA VA FIE DE FOLOS ce am zis eu mai sus.

PS: a mers chestia cu sticlele de vin, am dat 2 sticle de vin la receptie si am avut camera cu vedere la mare.

Trimis de marinaru in 07.08.09 09:23:19
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1962 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marinaru); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Marea vazuta din camera de hotel
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

wally*
    [06.07.10 11:43:28]

salut si scuze de deranj as vrea si eu sami respundeti la mai multe intrebari:

1 a luat un sejur cu all inclus la hotel arora se merita sau nu.

2 puteti sami spuneti ce moneda sa iau la mine.

3 mancare este asa cu uni spun ca iti pun in farfurie ei si daca mai ceri se uita urat? .

4 ce excursi imi recomanzi.

5 jocuri distractiveau biliard sau alceva si cat costa

6 sezlongurile de peplaja sunt cu plata su gratuite.

7 apa mari este ccurat sau trebuie sa te duci pe ponton,

si inca odata imi cer scuze despre deranj si astept raspuns daca se poate cat mai repede.

marinaruAUTOR REVIEW
    [14.07.10 10:13:46]

salut! din punctul meu de vedere ai ales bine ALL INCLUSIVE. Mancarea ti-o pui singur in farfurie, poti sa-ti pui cata vrei este din belsug (sau cel putin asa era anul trecut).

La mare cel mai bine ar fi sa te duci pe ponton, e foarte curata acolo!

sezlongurile nu se platesc la mare si nici la piscina.

Au biliard in holul receptiei + un calculator cu internet pt a vb cu cei din tara sau a citi un ziar ceva romanesc (5 euro / ora).

Cel mai bine e sa ai Euro in monede, te descurci foarte repede!

Sper ca ti-am raspuns in timp util.

Vacanta placuta

marinaru, wally*