ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.08.2009
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    DIN: Brasov
    ÎNSCRIS: 03.08.09
    JUN-2009

Este un hotel pe care-l recomand cu toata caldura

Consider ca acest hotel poate satisface orice pretentie de bun simt, la un nivel foarte ridicat. Curatenia este ireprosabila, serviciile de asemenea; din momentul in care am ajuns si pana in ultimul - am fost tratati cu foarte multa atentie si - un lucru care mi-a placut a fost ospitalitatea si grija echipei pentru ca toata lumea sa se simta bine. Tot comportamentul lor arata ca "le pasa".

Mancarea a fost ok - cate ceva pentru toate gusturile. Oricat de pretentios ai fi, tot gasesti ceva bun de mancat.

La aspectul si conditiile plajei mai au de lucrat, dar sunt convinsa ca o vor face si pe asta. Primul pas este ca si-au cerut scuze pentru starea plajei... lucru care nu s-ar intampla la noi...

Trimis de monik72* in 03.08.09 15:04:32

VIZUALIZĂRI: 1832 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (monik72*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[30.01.10 21:21:49]

Buna am si eu o intrebare as vrea sa stiu daca pe plaja sezlongurile si umbrele sunt gatis au se plateste si as dori sa-mi dati mai multe informati despre acest hotel adica hotel arora suntem o familie cu 2 copii va multumesc si astept raspuns

[01.02.10 12:54:09]

Buna ziua wally,

atat sezlongurile cat si umbrelele sunt gratis , numai ca majoritatatea persoanelor aleg piscina hotelului ( care are piscina mare, pentru adulti si o piscina mica, pentru copilasi ) - pentru ca in incinta piscinei este barul , care de la ora 10 dimineata pana la 12 noaptea ofera bauturi alcoolice, un vin fooarte bun si racoritoare gratuit , lucru care nu se intampla pe plaja; pe plaja nu exista bar si daca vrei o bere rece sau un suc , trebuie sa le iei de sus , de la barul hotelului . Pentru copilasi - sa cereti la bar "natural juice orange" sau "natural juice apple " - pentru ca daca nu ceri, barmanul nu vine sa-ti ofere, insa daca-i ceri, e foarte serviabil. Vinul este in 2 butoiase cu canea, in spatele barului. Dupa masa de pranz , in jurul orelor 13.30 -14 se servesc niste mici sandwich-uri, gen Mc' Donalds, clatite cu diverse umpluturi, pizza . Mancarea e ok si puteti sa construiti meniu adecvat pentru varsta copiilor ; este adevarat ( si foarte firesc dealtfel ) ca mancarea poarta amprenta bucatariei turcesti ( doar e Turcia, nu ? ) - dar este gustoasa . Cat despre curatenia camerei si prosoape schimbate - dau nota 11. Am lasat bijuterii pe masuta oglinzii si le-am gasit tot acolo, dar ordonate .

Ce sa mai spun , eu mi-as dori ca anul asta sa urc pe Mont Blanc, dar copiii mei au redirectionat bugetul ( fara drept de apel ) spre Arora...

Va doresc vacanta frumoasa , oricare v-ar fi alegerea !

[01.02.10 16:40:53]

buna ziua si scuze mai am cateva intrebari;

1 cu ce agentie ati fost

2 ce moneda ati luat la voi dolari sau euro si cam cati bani sa iau la mine

3 ce excursi imi recomandati si in care ati fost voi as dori mai multe informati va multumesc mult si astept raspuns

[03.02.10 10:09:46]

Buna,

referitor la prima intrebare, nu am voie sa scriu aici numele agentiei (am primit o atentionare scrisa cu rosu in acest sens).

2. ca si moneda am avut euro, dar, la sfatul unuia dintre membrii echipei hotelului, am ridicat numerar (din cardul meu Visa) - direct lire, pentru ca folosind euro pierdeti mult (paritatea este aproximativ 1 euro= 2 lire turcesti), dar in acceptiunea tipic comercianta turca, se merge pe 1 euro=1lira... deci solutia care v-ar ajuta, este sa mergeti in Kusadasi (este la 10 minute cu dolmusul=mic microbus) si sa ridicati de la un bancomat atasat numai! unei banci - lire turcesti. Cursul este de bun simt, iar comisionul total nesemnificativ; apoi veti putea plati cu lire, exact cat costa serviciul sau produsul pentru care optati, fara sa pierdeti la paritate. Buuun... de stiut este ca daca vreti sa cumparati ceva din bazar si nu numai, tooootul se negociaza, obligatoriu - o sa aveti surpriza de-a obtine si 40% reducere din pretul cerut initial... ma amuza chestia asta...

3. excursiile (ne arata o alta lume- alta cultura, alta religie, alta civilizatie, fabrici care LUCREAZA, terenuri aride CULTIVATE... m-apuca dracii! ), dar: daca copilasii sunt mici - pot fi obositoare, pentru ca dureaza destul de mult (si o zi intreaga), costa ceva banuti, apoi, in ceea ce ma priveste - trebuie gandit daca copiii au acumulat cunostintele necesare pentru a aprecia ceea ce vad in excursii - de exemplu - Piscina naturala a Cleopatrei sau absolut uluitorul Pamukale - asta numai dumneavoastra puteti hotari, in functie de asteptarile pe care le aveti si bugetul de care dispuneti. Cereti si sfatul receptionerului hotelului (este un tanar cumsecade si vorbeste fluent engleza; se numeste Halil). Imi cer scuze daca am fost incisiva in pareri... o zi cat mai buna!

[03.02.10 10:25:22]

...scuze, am omis in review-ul anterior, asa ca revin referitor la distractia copiilor : daca ii puteti duce la unul din parcurile acvatice de distractii , vor fi in al 10-lea cer si dumneavoastra pe langa ei ; va sti tot orasul in care locuiti ce frumoasa e Turcia ( vazuta prin ochii lor de copii in lumea fascinanta si plina de adrenalina a toboganelor cu apa ...chiar ca-i "lumea copiilor mari si mici " acolo . Cereti, vis-a-vis de asta, parerea operatorului dvs. de turism, sau receptionerului .

[06.07.10 11:46:01]

salut si scuze de deranj as vrea si eu sami respundeti la mai multe intrebari :1 a luat un sejur cu all inclus la hotel arora se merita sau nu.2 puteti sami spuneti ce moneda sa iau la mine.3 mancare este asa cu uni spun ca iti pun in farfurie ei si daca mai ceri se uita urat?.4 ce excursi imi recomanzi.5 jocuri distractiveau biliard sau alceva si cat costa 6sezlongurile de peplaja sunt cu plata su gratuite .7 apa mari este ccurat sau trebuie sa te duci pe ponton ,si inca odata imi cer scuze despre deranj si astept raspuns daca se poate cat mai repede.

monik72*, wally*
    Alte impresii din această RUBRICĂArora Hotel [Yavansu]: