ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2012
DIN: Deva
ÎNSCRIS: 22.07.12
JUL-2012

Sejurul si-a meritat banii

Ne-am intors curand din vacanta de la hotelul Macedonia Sun.

1. Deoarece am ajuns sambata si hotelul fiind plin am fost cazati la demisol. Prima reactie a fost aceea de aer inchis in camera. Dupa ce am deschis geamurile si usa si am aerisit circa o jumatate de ora, mirosul de aer inchis a disparut. Fara scandal receptionera ne-a rugat sa o cautam luni pentru a ne schimba camera, lucru pe care nu l-am mai facut deoarece ne-am simtit foarte bine la demisol. Camera a fost ok, fara furnici sau alte vietati, minibarul racea foarte bine, curatenie in camera, camera a fost foarte racoroasa peste noapte (si asta fara sa utilizam aerul conditionat) lucru ce ne-a incantat foarte mult.

Gradina interioara a hotelului este superba

2. Plaja a fost superba. Noi am facut plaja la Palini Beach unde am avut parte de un nisip foarte fin atat pe plaja cat si la intrare in mare. Oamenii de pe plaja Palini (cei pe langa care am stat) au fost in majoritate turisti rusi, au fost foarte civilizati (fara galagie, curatenie). Drumul de la hotel pana la plaja dureaza 15 min (circa 500-600 m) si traverseaza o gradina superba de maslini. Este adevarat ca de la hotel trebuie sa traversezi drumul intens circulat de masini dar exista semafor.

3. Si acum mancarea. Mancarea a fost diversificata (chiar daca a fost cam aceeasi) a fost pe saturate in fiecare dimineata si in fiecare seara (prajiturile au fost deosebit de gustoase, fructe si dimineata si seara). Pentru cei care nu au pretentii de 5 stele, mancarea este indestulatoare si deosebit de gustoasa! Sa fim seriosi cine sta sa pregateasca atatea feluri de mancare atat dimineata cat si seara (acasa). Ospatarii s-au comportat ca niste adevarati profesionisti. Ce ar vrea unii care scriu in comentarii, sa te iei de mana cu ei si sa dansezi inainte de a te aseza la masa. Toti ospatarii si-au facut treaba extraordinar de bine.

Am dori sa-i multumim ghidei noastre Anca care este o persoana foarte bine pregatita din punct de vedere profesional (orice problema care am avut-o sau orice nelamurire, a fost rezolvata cu amabilitate). Agentia este foarte serioasa si de incredere, se ocupa foarte mult de turisti.

Trimis de torreflo in 28.07.12 19:34:17
Validat / Publicat: 31.07.12 10:14:41
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2350 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (torreflo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[31.07.12 10:14:13]

Articolul e publicat cu o intarziere indusa de finalizarea procesului de verificare a autenticitatii si naturii dezinteresate a recomandarilor. Multumim autorului pentru colaborare.

@torreflo: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

dcri36
    [31.07.12 19:03:52]

@webmaster: postarea mi se pare a fi o reclama mascata ... chiar totul a fost ok? .....distanta pana la plaja,..7.50 euro umbrela si doua sezlonguri,..interzicerea apei la masa ..doar cumparata de la ei,...muzica de la un disco invecinat,.. inchiderea piscinei la ora 19.00...poate cand ati fost dv mancarea a fost diversificata.....dimineata nu era o rosie sau un castravete la mic dejun..abia dupa un pic de scandal au introdus aceste "delicateturi" la micul dejun. Nu am vazut o maslina sau ulei de masline pe masa...in patria maslinelor...totul e gandit la minim si pt rentabiltate maxima.

Cu toate acestea locatia este super iar gradina f bine intretinuta...si f curat in camere.....iar pretul platit a fost unul corect pt a nu fi lipsit de obiectivitate.

[31.07.12 19:14:16]

@dcri36: o certitudine 100% nu poti avea niciodata, insa din documentarile noastre (si NU din afirmatiile utilizatorului) a rezultat ca autorul lucreaza la o cunoscuta firma din Deva, cu obiect de activitate ce nu are nicio tangenta cu turismul.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [31.07.12 19:35:20]

@dcri36: distanta pana la plaja e aceeasi de cand s-a construit hotelul!

Demipensiune inseamna fara bauturi incluse, iar orice locatie din lume iti va impune sa nu aduci bauturi din afara si sa le cumperi daca vrei de la barul lor, cum e si normal.

Pretul sezlongurilor... hmmm chiar e asa de mare? NU mi se pare deloc, oare apa aia si nisipul de acolo nu ti-au spus chiar nimic???

Piscina se inchidea la ora 19??? Pai si nu e excelent de bine, avand in vedere ca oriunde la un hotel de lant piscinele se inchid la 18, sau cumva nu stii ca asa este normal? Nu e piscina voastra, acest lucru se intampla pentru a avea liniste in hotel si pentru a nu exista accidente.

Iar restul plangerilor tale sunt efectul crizei si ar trebui sa invatati ca mancarea preplatita in Grecia nu e o afacere, daca vrei sa faci afaceri nu incerca cu grecii... niciodata!

dcri36, torreflo
    Alte impresii din această RUBRICĂMacedonian Sun Hotel: