ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2012
ÎNSCRIS: 25.07.12
APR-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 1 SI 6 ANI

Recomand cu drag

Minivacanta de paste ne-am hotarat sa o petrecem in Budapesta, nu am fost niciodata asa ca am rezervat si platit bilete la o agentie de turism, 125 Euro cazare 3 nopti la Hotel golden park ****, camera tripla+patut bebe+mic dejun.

Hotelul este situat vis-a-vis de gara, o cladire veche impunatoare, inalta, imposibil de ratat, check in-ul se face de la ora 14, receptionerul vorbea bine engleza si am gasit si o camerista care vorbea romaneste foarte dragutza.

La intrarea in camera un hol cu dulapuri, in stanga o baie mare cu cada 2mx3m cu ventilatie, iar camera avea 6mx3m aproximativ, 2 paturi din care unul matrimonial celalalt canapea extensibila.

Pe jos mocheta, in general curat, zilnic se facea curatenie, ceea ce nu mi-a placut era priveslistea de pe geam vedeam la un metru un perete al unei cladiri.

Sala de mese mare, am prins acelas mic dejun in toate cele 3 zile cat am stat, destul de bogat.

Receptia era mare cu bar si magazin de suveniruri, statia de metrou exact in fata hotelului, gara peste drum de hotel, Arena Plaza cel mai mare mall din Budapesta este la 15 minute de mers pe jos in plimbare.

Singurul inconvenient este ca nu are parcare proprie, dar te poti parca contra cost in spatele hotelului pe niste stradute sau tot cu plata in parcarea garii, parcare gratis la mall. In weekend parcarea este gratuita peste tot in Budapesta.

Biletele de parcare se iau de la parcometre iar pretul difera de zona in care te parchezi, langa obiectivele turistice parcarea este mai scumpa.

Wireless doar in loby, in camera nu mergea, TV normal cu posturi maghiare, nu am avut timp sa ne uitam.

Recomand acest hotel, raportul calitate pret este foarte bun.

Trimis de dcuanita in 26.07.12 14:18:51
Validat / Publicat: 26.07.12 15:20:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA. A mai fost în/la: Debrecen, Vasarosnameny, Nyirbator, Hajduszoboszlo

VIZUALIZĂRI: 2422 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dcuanita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hotelul seara

[25.08.12 12:45:25]

Multumim mult pt informatii. Ne vor fi foarte utile deoarece urmeaza sa ne cazam in septembrie la acest hotel. Vom merge cu masina si sunt nelinistita in privinta parcarii pt ca am auzit ca este extrem de scumpa. Cam cat costa in zona parcarea? Multumesc anticipat pt raspuns.

dcuanitaAUTOR REVIEW
[25.08.12 13:49:32]

Buna

Depinde, in Budapesta parcarea in weekend este gratuita peste tot, in timpul saptamanii, parcarea costa diferit, langa obiectivele turistice este mult mai scumpa decat in alte parti, noi in prima noapte am lasat masina parcata la Mall Arena Plaza, in parcarea de afara, care este la 10 minute de mers pe jos si este gratis si suparvegheata video, apoi am prins weekendul si nu am platit si ne-am parcat pe o straduta in spatele hotelului, dar daca mai tin eu bine minte duminica seara ne-am luat bilet de parcare pentru luni dimineata parcometru iti dadea bilet de la ora la care incepea taxarea si in functie de cat vroiai sa parchezi. Nu mai tin minte exact pretul dar nu a fost foarte scump. De asemenea puteti parca in parcarea garii care este in fata hotelului. Imi pare rau ca nu mai tin minte exact cat am platit. Sper ca ti-am fost de ajutor.

[25.08.12 16:25:13]

@dcuanita: Multumesc mult pt promptitudinea si exactitatea raspunsului. Imi va fi de mare ajutor.

ariella
[04.09.12 20:42:29]

am cumparat un voucher la acest hotel insa m-au anuntat ca firma detinatoare a siteului de reduceri a intrat in insolventa si nu mai pot folosi voucherul, asa ca imi inec amarul citind impresiile dumneavoastra. Budapesta ramane pentru o data viitoare.

[04.09.12 22:49:24]

@ariella: Si eu am achizitionat un voucher de pe un site de reduceri, dar nu l-am folosit inca (abia acum intentionam sa fac rezervare). De pe ce site ai luat voucherul de reducere? Ti-ai recuperat macar banii? Rog un raspuns cat mai urgent pt ca deja am intrat in panica! (Daca numele siteului nu se poate posta, poate macar imi dai un PM, te rog mult!) Multumesc anticipat si scuze de off-topic!

[17.10.12 00:25:21]

Buna din nou! Ma simt datoare sa revin pt a finaliza discutia. In perioada 25-28sept... am fost acolo, la hotelul Golden Park din Budapesta, prin intermediul voucherului achizitionat de pe un site de reduceri. Aproape totul a fost la superlativ, asa cum a precizat si dcuanita in postul sau. Am ramas foarte placut impresionata si imi voi aminti cu drag mereu aceasta excursie. Voi posta si eu cat mai curand posibil impresii si fotografii.

dcuanitaAUTOR REVIEW
[17.10.12 08:27:15]

@mari72: Ma bucur nespus ca ati avut o vacanta frumoasa si o sedere la fel la Hotel Golden Park.

ariella, dcuanita, mari72

• pagină generată în 0.042939901351929 sec