ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2009
ÎNSCRIS: 30.07.09
JUN-2009
[?] AD. + 2 COPII

Nu veti regreta!!!!!

Foarte incantat de sejurul petrecut acolo.

Doar daca esti crescut sau obisnuit cu mancarea si bautura de ''fitze'' poti spune ca bucataria hotelului are mai putine stele decat hotelul!!! Am doi copii de 5 si 9 ani si nu au avut nicio problema cu mancarea, cu toate ca acasa nu mananca orice!

Camerele sunt foarte curate si spatioase, curatenie se face zilnic, personalul extrem de amabil. Nu stiu pe cine au gasit ceilalti la receptie si nu s-au inteles, receptionerii stiu perfect engleza si germana.

Am sa incerc sa atasez si ceva poze cat mai curand.

VA STAU LA DISPOZITIE PENTRU ORICE DETALIU!!

VACANTA PLACUTA!!!

Trimis de vladex in 30.07.09 15:53:58
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1810 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vladex); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

barbu cristian
    [04.08.09 07:52:52]

Am fost si eu acolo in iulie-august si am avut cateva probleme:

- apa calda la baie nu curge intre orele 17-20, din cauza consumului mare;

- parcare numai cu plata (10-15 leva/24 ore), deoarece la hotel nu mai sunt locuri, in nici o parcare

- la receptie toate turele stiu engleza.

barbu cristian
    [04.08.09 07:55:56]

Hotelul este departe de centrul statiunii: titicar 3 leva/persoana/sens. Drumul pana la plaja este cam urat printre mormane de nisip. In statiune mai sunt santiere.

[05.08.09 16:58:21]

catre Vladex

Merg si eu cu sotu si copii mei din 17 aug. E adevarat ca se fura masini din parcarea hotelului? Si daca pe plaja poti sta pe cearceaf si nu pe sezlong. Si mancarea - nu suntam pretentiosi, dar unii zic ca nu e desert tot timpu sau nu ai loc la masa.

Te rog, raspunde mai repede.

vladexAUTOR REVIEW
    [06.08.09 09:09:36]

pt cristinalac

Nu cred ca trebuie sa iti faci griji pt masina. Numai sa aveti mare grija unde parcati, se ridica masini la greu daca sunt parcate aiurea.

Pe plaja se poate sta si pe cearsaf in spatele sezlongurilor adica la vreo 20 metri de apa! Va recomand sa folositi plaja hotelului, unde chiar daca se plateste sezlongul (nu mai retin exact parca 7 leva pt. doua sezlonguri si o umbrela, pret super, se poate achita si la receptie si pe plaja), se poate pune cearsaful chiar langa apa si in plus poti beneficia de serviciile barului de pe plaja la all inclusive (free)

Nu aveti de ce sa va faceti griji pt mancare, este foarte buna si variata! In perioada in care am fost noi desertul era din belsug si destul de variat, nu cred ca poate lipsi!!!

VA DORESC VACANTA PLACUTA!!! ASTEPT IMPRESII LA INTOARCERE!!!

[06.08.09 17:09:43]

PTR. Vladex

Mersi mult ptr raspuns imi facusem griji e prima oara cand mergem in Bulgaria dar m-am linistit. Mersi inca odata si promit ca la intoarcere revin cu impresii.

queenc
    [10.08.09 18:25:13]

pentru cristinalac

Eu sunt tot Cristina, din Cluj, merg la Imperial pe 18 august, poate ne vedem. Mersi lui Vladex pentru sfaturi si incurajari.

[11.08.09 21:07:49]

ptr. queenc

Eu sunt din Brasov, casatorita si am 3 copii si chiar as vrea sa ne cunoastem ce poti sa-mi spui despre tine?

queenc
    [12.08.09 20:16:31]

Eu voi merge doar cu sotul si o alta familie care ne sunt prieteni, din nefericire copiii nostri au 20 de anisori (cate unul de familie), sunt studenti si nu mai vin cu noi. Te invidiez pentru ca mai ai copilasi in concediu. Daca vrei sa ne vedem, pe data de 19.08 voi fi la receptia hotelului la ora 20, daca iti convine.

Va doresc drum bun!

[11.04.10 21:18:02]

Buna, Vladex. Intentionez sa merg acolo intre 25 iunie si 2 iulie 2010. Am o fetita de 7 ani, crezi ca se va plictisi? Drumul pana acolo este atat de rau (serpentine) cum se spune, fiindca fiica-mea se comporat f rau la astfel de relief...? Dupa ora 13 chiar nu mai aveai acces la masa, mi se pare mult prea devreme pranzul..? Ms mult.

vladexAUTOR REVIEW
    [12.04.10 09:12:49]

Buna, Catherine. Sunt intradevar serpentine dar nu cred ca veti avea probleme. Si eu am avut in masina un copil cu aceeasi problema dar s-a comportat f. bine. Nu cred ca se va plictisi copilul, are ce face!

M-as bucura sa ne intalnim, eu ma duc si anul acesta acolo intre 20-27 iunie.

Vacanta placuta!

[12.04.10 11:42:25]

Multumesc pentru raspuns. Noi o sa ajungem pe 25 iunie, (sper) acolo! Numai bine!

[12.04.10 23:20:54]

Vladex, mai am o intrebare... cumva copilareasca... In camera este mocheta sau gresie (URASC gresia!!! )? Multumesc.

barbu cristian, Catherine*, cristinalac, queenc, vladex
    Alte impresii din această RUBRICĂImperial Beach Hotel (Imperial Resort):