ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2012
ÎNSCRIS: 20.07.12
JUL-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 2 ani

Absolut ok

Am citit si eu reviewurile dinaintea mea, si ultimul mi-a lasat un semn de intrebare, am ajuns cu inima stransa acolo. Dar dupa parerea mea, este total nedrept. Este un hotel de 3 stele absolut ok, de bun simt. Are 300 de camere, si cand am fost noi era plin. Va dati seama ca este un numar imens de turisti care sunt acolo zilnic.

Deci: in camera nu este frigider, daca ai nevoie de el, ti se aduce in camera, costa 5 leva/zi. initial ne-am gandit ca o sa avem nevoie, dupa care am renuntat la el pentru ca aveam mancare la restaurat si chiar nu aveam ce tine in el.

Mancarea e absolut decenta. Micul dejun nu e prea variat, intradevar, dar aveai cereale, croasante, checuri, gem (foarte bun), miere, iaurt, lapte, oua (fierte, prajite, omleta) o gramada de mezeluri - de care nu m-am atins, ficat prajit care era bun, am mancat 1-2 de ori, rosiii, castraveti... cam asa. Nu erau deloc fructe, asta nu mi-a prea placut, dar asta e.

La pranz si cina intotdeauna erau cateva feluri de carne cu sos de obicei (a fost destul de rar la gratar, cel mai des gratinat si prajit), cateva feluri de garnitura - foarte ok de la varza de bruxelles si sparanghel la cartofi de toate felurile, rosii, vinete gratinate, morcovi, mazare, etc, si salate de cel putin 5 feluri, plus legume separate gen ardei si vinete la gratar. la desert stateau cam prost la cap fructe, erau pepeni verzi/galbeni, prune si nectarine. nu erau deloc grozave la gust. in schimb, erau prajituri bune, cu crema sau fara, tort de inghetata bun, budinci. Supa era 1 sau 2 feluri, f ok de fiecare data. De 2 ori a fost o supa cu niste parizer in ea, de aceea nu m-am atins. In rest, foarte bune, supa de linte, de pui, crema de rosii, de legume, bors ucrainian, diverse. Am mancat din toate si erau ok, nu am patit nimic la stomac niciunul dintre noi. Baietelul de 2 ani avea diaree cand am plecat, si in cateva zile si-a revenit. Iar acolo nu a patit nimic. Cred ca daca esti atent sa nu combini aiurea, nu ai de ce sa patesti nimic. Mai vedeam farfurii pline varf cu cate 3 feluri de carne gatita in 3 feluri diferite, gramezi de carnuri... sigur te doare burta dupa asa ceva. Am pastrat regula 1 fel de carne un fel de garnitura un fel de salata, nu am combinat. Daca stai mai multe zile ai timp sa incerci tot ce gatesc. Am incercat si restaurantul de peste. A fost ok, dar la aveam si la masa peste la gratar de cateva ori, asa ca nu cred ca a meritat efortul.

Piscina arata f bine, sezlongurile sunt pe nisip chestie care mi-a placut f mult. Nu e f mare pentru cati sunt acolo, dar nu s-a intamplat niciodata sa nu avem loc daca voiam sa stam la piscina. Sunt o gramada care isi lasa prosoapele si pleaca, eu am mutat un prosop odata dar nu s-a intors nimeni dupa el. Plaja nu e la 80m cum scrie pe site, depinde si unde ai camera, ca hotelul e foarte intins. cred ca e sunt cam 300 m pana la plaja dar se poate merge ok cu carut cu tot ce vrei. Plaja in schimb e plina de sezlonguri, poti sta pe cearceaf doar in capatul plajei departe de mare. este un loc de cearsafuri dar este mai departe de hotel si superaglomerat.

Camera pe care am primit-o noi era la etajul 3 (1 este parter) deci am avut de urcat 2 etaje. a fost cam greu cu baietelul ca nu putea sa urce scarile, dar era liniste si camera f ok.

Exista un fotoliu pat in care a putut sa doarma, am avut si patut pliant cu noi dar nu a fost nevoie. Camera era curata, uscatorul avea cablul rupt am anuntat si a schimbat in dimineata urmatoare. Treaba sta cam asa: am lasat prosoapele pe jos ca sa ni le schimbe si le-a pus inapoi :) cand ne-am intalnit cu camerista am rugat-o frumos sa le schimbe si i-am lasat 2 leva. Le-a schimbat :) in cele 10 zile le-a schimbat de 2 ori, fara sa mai fie nevoie sa-i zicem, cand le lasam pe jos :) curatenie in camera era rezonabila. cearsafurile le-a schimbat o sg data.

nu stiu daca ar mai fi ceva ce ati vrea sa stiti inainte sa mergeti acolo, sper ca am mai clarificat din intrebari. Hotelul era plin de unguri, cehi, rusi, ucrainieni, nemti si chiar e ok pentru banii dati pe sejur.

Parcarea este la hotel continental pe o strada paralela. Trebuie sa aveti grija ca hotelul e pe o strada cu sens unic, depinde din ce sens vii, ca apoi trebuie sa faci un mare ocolo ca sa ajungi la parcarea respectiva. Ne-a costat 8 leva/zi. nu am avut nici un fel de probleme.

Trimis de anibudurea in 20.07.12 08:27:00
Validat / Publicat: 20.07.12 09:29:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Golden Sands

VIZUALIZĂRI: 3367 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anibudurea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Deea Andreea
[20.07.12 13:38:46]

Buna. In primul rand, review-ul este f bun, iti sunt recunoscatoare, caci mi-am luat bilet aici pt luna august si nu prea gaseam pareri recente! As avea o intrebare legata de piscina; este curata? Este mai mult pentru copii sau are si adancimi peste 1.40? Intre mesele principale se mai servesc snack-uri/inghetata sau altceva? Si bauturile m-ar interesa intre ce ore se servesc. Iti multumesc.

anibudureaAUTOR REVIEW
[22.07.12 23:44:36]

@Deea Andreea: ma bucur ca a fost de folos, de asta l-am si postat piscina parea foarte ok, noi am stat cu bebe 2 ani si nu am avut probleme. e una mai mica pentru copii, lui ii venea pana la gat, si una mai mare, cred ca avea si peste 1.40, eu nu stiu sa inot asa ca am stat unde era mica.

Deea Andreea
[28.07.12 09:35:01]

Am inteles, multumesc frumos pentru raspuns.

Amra
[22.04.13 23:39:31]

Felicitari pt un review atat de detaliat, in special la capitolul mancare.

Eu as dori sa va intreb insa ceva legat de camera, mai ales ca spuneti ca ati mers cu un copil asa mic. Pt fotoliu ati platit ceva extra sau asa vi s-a dat camera (prin agentie sau de la receptie) ?

Tot despre camera, aveti idee cum sunt camerele Park view?

Multumesc anticipat!

Amra, anibudurea, Deea Andreea