ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2012
ÎNSCRIS: 28.02.10
JUL-2012
2 AD. + 1 - 6 ani COPII

Hotel ok, concediu placut

Vreau doar sa punctez cateva lucruri pe care le-am vazut trecute in alte review-uri ca elemente negative - nu contest ce au postat respectivii, probabil asa s-au simtit, poate aveau asteptari mai mari (la preturi mici).

Am ajuns in jurul orei 12,30 la hotel. Cazarea incepe la ora 14 oficial deci faptul ca am stat pana pe la ora 13,30 sa putem urca in camera nu mi se pare un minus. Regula e regula. Oricum se agitau la receptie si tot dadeau telefoane pe etaj sa vada dc au pregatit camera. Sa nu mai spun ca o familie (de romani :)) s-au prezentat la receptie la ora 13 sa predea camera (cand la ora 12 era ora limita) - si tot ei erau cu scandal cand receptionera le-a atras atentia ca au depasit ora si ar putea sa-i taxeze pt cazare suplimentara.

Parcarea - am fost si in Nisipuri si la Sunny Beach si e pb cu gasirea unui loc de parcare. Hotelul are cateva locuri in fatza hotelului dar tb sa ai noroc sa plece cineva exact cand ajungi. Am intrebat la receptie si au chemat 2 baietzi (angajati ai hotelului) sa rezolve cu parcarea - dupa ce am lasat bagajele la receptie pe unul din baietzi l-am luat in masina si am mers la cca 3-4 min (de mers pe jos) intr-o parcare si am lasat masina acolo (10 leva/zi; nu am verificat la alte hoteluri sa vad cat e dar anul trecut in Sunny Beach tot atat era).

Camera - am avut large double room sea view (vb romanului :)); camera super ok, curata, baia mare si curata; intr-adevar nu erau papuci de casa si halate :)))). Curatenie se facea zilnic.

Masa - cineva scria ca era batalie pt mese afara pe terasa, ca era o masa rezervata pt sefa hotelului, ca veneau ciorile si pescarusii si-ti furau mancarea din farfurie. Probabil. Dar cat am fost noi nu a fost nici o masa rezervata, nici o batalie si poate or fi dat de mancare inainte la pasari pt ca noi nu le-am vazut :). In plus, decat sa iei masa afara pe terasa unde era f cald mai bine stateai inauntru in sala de mese care era mare si racoroasa (mergea aerul conditionat).

Mancarea - ok, aveai de unde alege, nu am avut pb digestive.

Bautura - la all incl se stie ca ti se ofera bauturi alcoolice autohtone; berea nu va asteptati sa fie tare dar asa e peste tot la dozator :). Vin - alb si rosu, din sticle de plastic de 5l. Sucuri - chimicale ca orice suc :)))

Piscinele - apa super calda, puteai sa stai toata ziua in apa.

Animatorii - 2 baietzi si 2 fete, draguti. Incepeau la ora 10. Prima data era gimnastica pe terenul de fotbal. La ora 10,30 era volei in apa in piscina din mijloc. La ora 11 tenis de masa. La ora 11,30 gimnastica in apa in piscina din mijloc. La ora 12 cocktail game - surpriza :). Dupa pranz - gimnastica in apa, volei pe terenul de sport, fotbal pe terenul de sport.

Spectacolele de seara - hai sa ne gandim ca totusi sunt niste tineri care nu sunt actori deci nu va asteptati la cine stie ce piese de teatru de la Nottara :)). Vor sa faca atmosfera, sa se simta lumea bine (citeam ca cineva era suparat ca un spectacol era sa se rada de public de fapt - e un fel de concurs cu participarea publicului, nu se face nimeni de ras, e distractie generala. Plus ca stiu si putin romaneste si e un plus ca incearca sa se faca intelesi si de cei care nu stiu engleza/germana/rusa.

Drumul pana la plaja - sunt intr-adevar cateva trepte de coborat dar cam asa e modelul prin Nisipuri. E mai greu cu copil mic si cu carutz.

Noi ne-am simtit bine, e al 3-lea an in Bulgaria, in 3 hoteluri diferite. Anul trecut am fost dezamagiti la Trakia Plaza din Sunny Beach (tot 4 stele dar cam cazatoare :)).

In concluzie, la banii dati conditiile sunt ok - in Romania pe litoral la banii respectivi cat se plateste doar cazare la hotel de 4 stele?

Noi recomandam acest hotel.

Trimis de cbr1972 in 16.07.12 10:14:22
Validat / Publicat: 16.07.12 11:16:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipuri - Berlin Green Park; Sunny Beach - Trakia Plaza

VIZUALIZĂRI: 3488 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cbr1972); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.07.12 11:17:51]

Foarte bun/util articolul, multumim pentru impresii.

igi
[16.07.12 11:53:42]

Salut, mergem si noi in aug poti sa ne spui cu parcarea unde anume ai parcat masina la un hotel anume sau cu plata ai primit chitanta si daca ti-au dat sa pui vreo hartie in geam, am inteles ca se ridica la greu masina ai lasat-o pan ai facut formalitatile in fata h, am inteles ca barul de la receptie e cu plata, asa e si inghetata intre ce ore daca e si daca te serveste cineva. Mersi prt raspuns

cbr1972AUTOR REVIEW
[17.07.12 00:29:46]

@igi: Salut. Dupa cum am spus, dc ai noroc poate reusesti sa parchezi masina langa hotel - totul se discuta la receptie. In privinta ridicarilor e intr-adevar "distractiv", bulgarii nu fac discriminari, nu ridica doar masinile care nu sunt din Bulgaria, am vazut chiar si taxi-uri ridicate . Intr-adevar, iti dau o hartie pe care o pui in geam si masina poate sa stea si pe strada intr-un loc cu parcarea interzisa pt ca nu ti-o ridica. Unde am parcat noi masina nu era parcarea unui hotel, e o parcare amenajata (cam mult spus pe un teren. Totusi parcarea e pazita, are bariera la intrare, mi-au dat chitanta pt suma platita si un carton cu un nr (probabil acelasi nr era trecut si in caietul unde m-a trecut cand am platit, cu cate zile stau). Si se poate iesi oricand cu masina, la intoarcere iti gasesti locul. Doar ca, bineinteles, cartonul respectiv cu nr nu-ti dadea dreptul sa parchezi oriunde in statiune. Si nici cei care aveau cartoane de parcare de la receptia hotelului nu putea parca oriunde, doar unde li se zicea. Deci prin statiune te cam plimbi pe jos, masina o lasi parcata si o iei doar dc pleci in alta statiune/oras.

Pana mi-am descarcat bagajele si am vb la receptie masina a stat in fatza hotelului, fara pb, nu vin chiar asa brusc sa o ridice. Si oricum sunt cei 2 baietzi de la hotel care se ocupa cu parcarea si stiu ca urmeaza sa soliciti parcare .

Intr-adevar barul de la receptie e cu plata dar sunt si alte baruri de unde poti sa iei bautura.

Inghetata se serveste la unul din barurile de la piscine, intre orele 12-17 si te servesc ei - nu era batalie pe inghetata .

Concediu placut!

sbacau
[25.07.12 18:32:59]

Sincer - bravo! Fara excese, fara spume, nota optimista si hazlie... super rw.

cbr1972, igi, Nikikiki, sbacau
Alte impresii din această RUBRICĂSlavey Hotel: