ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2012

Extrem de nemulțumit
    Extrem de nemulțumit
    Sub orice critică
    Foarte nemulțumit

Hotel de 4 stele, ultra all??? ... nici de 2 stele... FUGIT, DE ACEST HOTEL!

Sa-ncep cu inceputul!

1 iulie, plecat cu masina, ne-a dus sotul meu, pe mine si baiatul nostru de 18 ani, ne-a lasat acolo si s-a intors in tara, nu-i place marea.

De cum am ajuns, sotul meu, si-a dat seama, ca nu-mi place, sa rectific, ca nu ne place..., ce-i drept, ne-a cazat repede, am ajuns in jur de ora doua, camera 203 cu vedere cica la mare, camera dubla, sa avem confort, sa trecem peste asta,

in camera... cearsafurile de pe pat, gri in loc de albe, nici nu vazuse fierul de calcat, ce sa mai zic apret, ziceai ca nici nu sunt schimbate, erau aruncate intr-un fel pe pat, ca mai bine ziceai ca curg, adica paturile asezate in sictir, ce fundite, ce animale din prosoape... nimic, mocheta patata, patul avea o pata mare de pipi, adica un cerc, noroc, ca a mers aerul.

Dar, hai la masa... am inceput cu masa de pranz, mi-a venit sa plang, sicer, dadusem 3850 lei pe bilet, ptr. 2 persoane, 4 stele, ultra all... n-am cuvinte, singurul cuvant e, MANCARE PENTRU PORCIIIIIIIIIII...

dar hai la bar, sa bem si noi un suc, asta a pus capac, am primit un suc... GROAZNICCCCCCC, nu avea nici un Dumnezeu, baiatul meu zicea "mami, bea macar jumatate din el! " cum, sa beau porcaria asta, nu pot! ", sincer va spun, am baut numai apa plata, intr-o zi la piscina, de fapt, a fost singura zi la piscina, ma duceam la mare, apa de la barul piscinei, era mai calda ca cea din bazin, intr-un cuvant isi bat joc de turisti.

Animatia, nu m-a interesat, asa ca nu voi comenta!

Friptura, Doamne, un amestec de carne cu oase taiate cu satarul, probabil n-au auzit de ferestrau electric, la noi oasele cu carne sunt pentru ciorba, la ei ptr. noi, sunt friptura, supa de pui, avea un avestec de, retineti, parizer, taiat cubulete, fasole boabe in amestec cu fasole pastai de la borcan, care erau crocante, fara gust, fara miros, asa zisa varza calita, fara sare, fara piper, fara strop de bulion, poate, poare doar usoare urme de ulei, dar de ce s-o mai lungesc, REGRET, CA MI-AM STRICAT CONCEDIUL.

Apropo de camera, nu ne-a schimbat de loc lenjeria si asa infecta, prosoapele doar o singura data, si atunci la cerere expresa, nu tu aspirator, nu tu sters de praf, doar gunoiul si hartiea igienica...

dulciurile, sunt aceleasi, doar schimba glazura, inchetata, cine apuca, dupa care arunca o fata de masa, peste frigider si... gata, nu-i!

Fetele de masa, pline de pete, sifonate, nici cantinele de pe timpul lui Ceausescu, nu aratau asa si stiu ce spun, gresia, ti-e scarba merele le taie felii si le asaza pe tavi, bineinteles ca se inrosesc, cine mai credeti ca ia asa ceva? chiviile le taie-n PATRU, portocalele felii, bananele taiate si stiti, ca se innegresc... GROAZNIC.

SFATUL MEU, IUBITI ROMANI, NU VA RECOMAND, SA MERGETI!

Nu suntem pretentiosi, dar nici, sa-si bata joc de noi

in speranta, ca o sa aveti o vara placuta, de la mine, va doresc multa sanatate!

Trimis de maria vasile* in 12.07.12 13:49:31
    Validat / Publicat: 12.07.12 14:56:20
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2184 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maria vasile*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[12.07.12 14:06:35]

@maria vasile: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

soreno29
    [12.07.12 15:40:33]

De 2 3 ani de zile impresiile despre acest hotel sunt din ce in ce mai proaste. Nu le ai citit inainte? sau ai crezut ca sunt exagerari si ca in cazul tau nu se vor adeveri?

Cand sunt 2 3 4 impresii toate, fara exceptie, proaste... daca te duci acolo iti asumi riscul!... imi pare rau pentru concediul ratat (sunt patit cu hrizantema si stiu cum e)

felicitari totusi ca ai avut puterea sa impartasesti experienta ta negativa si altora!

sa ai noroc de concedii mai frumoase... la anu alege grifid arabella si o sa vezi ca e altceva

maria vasile*AUTOR REVIEW
    [12.07.12 16:33:59]

@soreno29: asta e, ca am citit, noi am vrut in Duni, la Royal Marina Palace, dar era ocupat, iar ptr perioada in care am vrut noi, am gasit numai la jegul ala, asta e, a fost o experienta, am sa merg si la agentii si am sa spun, sa-l scoata din ofertele lor, ca sa nu-i mai injure lumea.

la anul, ma hotarasc, incepand din luna ianuarie, la ce-am patit, suflu si-n iaurt, nu?

Am vazut Arabella, am sa iau in calcul si hotelul asta, multumesc!

soreno29
    [12.07.12 20:53:09]

@maria vasile:

e foarte bine sa te hotarasti mai devreme... e pacat sa nu prinzi reducerile de pana in aprilie...

Sunt (inca) destule hoteluri bune in Bulgaria... dar e drept ca sunt si tepe groaznice!... pe viitor aveti mai multa incredere in colegii de pe forum (mai ales cand scriu de rau) !

Krisko
    [15.07.12 17:45:52]

Am prins si eu carnea cu oase, am avut si o zi in care carnea a lipsit efectiv (erau niste tocaturi, si niste mezeluri dubioase de care nu m-am atins)... a venit si momentul in care m-am bucurat efectiv ca am gasit cartofi prajiti (!) pe care i-am mancat cu branza... au fost insa si zile in care am gasit si lucruri mai interesante si relativ gustoase (o supa de pui cu multa carne si f buna)... dar in general la felurile mai gustoase cam era coada

Krisko, maria vasile*, soreno29
    Alte impresii din această RUBRICĂElena Hotel: