ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2012
ÎNSCRIS: 10.07.12
JUL-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 9 ani

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Hotel Ok dar nu pentru pretentiosi

Este un hotel bun de 3 stele.

Apartamentele au mobilier nou si modern, curatenie impecabila in camere.

Piscina destul de mare cu sectiune ptr. copii dar nu stiu cum o igienizeaza noi (eu si unul dintre copii) am plecat cu o ciuperca pe care credem ca am luat-o de la piscina.

Mancarea ok cu putine feluri de mancare dar destul de gustoase.

Bauturi de proasta calitate.

Hotel plin de norvegieni, suedezi si nemti.

Divertisment slabut si numai in limbile natiilor mai sus mentionate.

Raport calitate- pret foarte bun.

Trimis de aureliapopa76 in 10.07.12 15:02:56
Validat / Publicat: 10.07.12 16:20:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Hotel Elena

VIZUALIZĂRI: 2542 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aureliapopa76); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

[10.07.12 19:38:01]

Interesanta prezentarea ta, ce poti sa imi spui despre mancare, ma refer ca feluri, dimineata, dupa amiaza, la cina, si as mai fii interesat si de parcare, daca este cu plata sau fara plata?

[11.07.12 20:34:47]

@Raykkonen92: @Raykkonen92: Buna! Loc de parcare este in fata hotelului gratuit. Mancarea ce mai buna si diversificata a fost la micul dejun: omleta, oua ochiuri, oua fierte, cremwursti, sunca presata, cascaval, cascaval condimentat, rulada de cascaval cu sunca, telemea, cas, ardei, rosii, castraveti

, masline, cateva feluri de salate, cereale, lapte, unt, cateva feluri de gem, crema de ciocolata, clatite, cafea, ceai. DEJUN: friptura de porc, pui si/sau vita, cartofi prajiti, un fel de paste ori cu branza ori cu sos rosu, brocoli sau conopida, cateva feluri de salate, fructe -pepene rosu si galben, nectarine, banane, prajituri, si 2 feluri de supa

CINA 1-2 feluri de carne, legume fierte sau la gratar, masline, salate, 2 feluri de supa, paste, fructe.

NU este chiar un vis culinar dar nici nu mori de foame.

dombianna
    [12.07.12 11:43:03]

@aureliapopa76: Cat de departe este plaja? La piscina sunt sezlongurile gratuite? Bauturi de care sunt? Si ce a fost de calitate proasta? Mergem si noi aici in august poate ducem ceva de acasa daca zici ca nu sunt bune.

[12.07.12 14:09:19]

Multumesc frumos pentru informatii Aurelia, pare destul de interesant din descrierea ta, e cam prima optiune a mea pentru anul acesta in Bulgaria, anul trecut am stat la Hotel Pliska, iar mancarea a fost de calitate foarte proasta, iar acum doi am stat la Madara, acolo insa mancarea a fost buna, dar pretul este putin mai mare... Aici m-a atras pretul, spre exemplu la 2 agentii care am gasit hotelul, pretul este undeva la 25-26 euro noapte dupa 15 august, adica destul de convenabil...

[13.07.12 17:36:50]

@dombianna: Buna ziua! Plaja este la 600m, chaise -longue gasesti gratuit la piscina, sucurile si berea sunt foarte diluate iar vinul este de cea mai proasta calitate.

[14.07.12 20:44:37]

@Raykkonen92: Cu placere, in ansamblu hotelul merita banii dati pe sejur, 31 E/noapte/persoana+6 E taxa de statiune iar copii au avut gratuitate amandoi. La agentiile unde ai gasit oferta pentru sfarsitul lunii August copii au gratuitate? Poate mai mergem si noi 2-3 nopti sa ne relaxam intr-un sfarsit de saptamana. Poate imi spui si mie unde gasesc oferta asta cu 25E te rog.

[15.07.12 01:53:40]

@aureliapopa76: La agentia ***** este aceasta oferta, poti intra pe site-ul agentiei *****, eu de aici am luat anul trecut sejurul in Bulgaria si am fost multumit de promptitudinea agentiei. Acum doi ani am luat biletul de la *****, insa acestia mi s-au parut ca au preturi putin mai mari in comparatie cu ******, acum depinde si de hotel in parte. Aici la ******* gasesti oferta la acest hotel, Green Park, cu 26 euro pe noapte + 1,5 euro taxa de statiune, daca optezi pentru un studio, iar 27 euro +1,5 euro noapte taxa de statiune, daca optezi pentru un apartament, bineinteles in ambele cazuri copii 0-12 ani au gratuitate in camera cu 2 adulti... Aurelia vroiam sa te mai intreb tu ce ai ales, camera studio, sau apartament, daca imi poti spune ceva despre camera studio, daca este mare, sau daca are si chicineta. Multumesc frumos!!!

Nota wm: Nominalizarea agentiilor de turism, altfel decat in mod critic/negativ este interzisa, scrie mai jos cu rosu, va rog tineti cont de aceasta regula.

Au fost sterse nominalizarile din ecou.

[15.07.12 12:28:40]

@Raykkonen92: Te rog sa-mi trimiti numele agentiei prin mesaj privat. Noi am avut apartament cu un dormitor si un living, despre studio nu stiu ce sa spun pentru ca nu am vazut unul, apartamentul are chicineta, televizor LCD si mobilier nou. In dormitor sunt 2 paturi iar in living o canapea extensibila si un fotoliu.

aureliapopa76, dombianna, Raykkonen92*
    Alte impresii din această RUBRICĂGreen Park Hotel: