ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2012

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Vacanta ratata

Nu mai merg la acest hotel nici daca as fi eu platit! O experienta, daca nu ai un psihic puternic, as indrazni sa spun, chiar traumatizanta! Nu cred ca este un hotel pentru noi, oamenii obisnuiti.

Am citit inainte de a merge acolo, cateva din impresiile celor care fuseseră si imi ziceam ca trebuie sa fii un fandosit si plin de pretentii si fițe ca să scrii asa ceva! Doar si eu am mai fost in Bulgaria si am stat destul de bine, in timp ce altii se vaitau.

Dar experiența de la Hotel Park Golden Beach 4 stele, o pot cataloga horror total! 4 STELE? Poate doua margarete, sau in cel mai generos caz, 2 stele cu mare indulgenta! Camera cu aer conditionat la comun, deci tot timpul aveam aproape 30 grade

in camera! Nu s-a schimbat deloc lenjeria in o saptamana! Nu stiu ce fel aspirau, ca mocheta era imbâcsită! Prosoapele se schimbau doar doua maxim la doua zile si alea erau zdrențuite si tocite! Ba la plecare am stat cel puțin o jumătate de oră la receptie, ca nu gaseau un prosop in camera, si dupa ce, nervii ajunsesera la maxim, cu controlul bagajelor ca la puscarie, au realizat ca era greseala lor si nu numarase bine cea care verifica camera. Scuzele lor m-au lasat rece!

Mâncarea-sub orice critica! Îți trebuia un ficat foarte tare! Cu greu gaseai ceva de mancat! Micul dejun, in cinci zile, aceeasi omleta, cârnati prăjiti si acriti, un oarecare soi de cascaval si o branza cu inceput de fermentatie!

La prânz, unul, maxim doua feluri de manacare si aia, vai mama ei!

Seara, cam ce ramanea de la pranz si mai faceau ei ceva! Nu suntem o familie pretentioasa, nu am crescut cu guvernanta si mancam aproape orice e comestibil!

Anul trecut am fost la Slavey si nu am niciun comentariu cu privire la nimic de acolo! Totul la superlativ! In schimb, nu vreau NICIODATĂ să mai aud de Golden Beach!

Animatorii, doar programe in germana, o parte din turisti, erau chiar nemți si au avut un comportament de maimuțe scapate de la circ, incat mi-am pus de multe ori intrebarea, cum au ajuns astia sa aibe una dintre cele mai eficiente economii si o tara model, cu atat de multi alcolisti si giboni in ea!?

Personalul hotelului, zero la engleza, incat trebuia sa te intelegi prin semne!

In concluzie, nu recoman nimanui sa mai mearga aici!

Trimis de mydulik in 09.07.12 13:29:01
Validat / Publicat: 09.07.12 15:13:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur, hotel Slavey

VIZUALIZĂRI: 5521 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mydulik); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[09.07.12 15:12:46]

@mydulik: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

[16.07.12 11:53:57]

Cred ca in aceeasi perioada am fost la acest hotel ca si dvs... avand in vedere data la care ati scris impresiile.

nici pe departe nu e adevarat ceea ce sustineti... mancarea era destula, personalul era amabil, curatenie se face... insa ceea ce este foarte dureros este felul in care ne comportam noi romanii... ne umplem farfuriile ca niste infometati ca mai apoi sa le lasam pe masa... pt ca ne dam seama intre timp ca ceea ce am "incarcat" pe farfurie nu e pe gustul nostru.

Noi suntem din partea de vest a RO si a fost prima data cand am mers la bulgari... si mi-a fost rusine ca sunt romanca... puteai sa iti dai seama la masa de nationalitatea fiecaruia.

Nu am nimic negativ de comentat de acest hotel - toate au fost in regula... mai putin faptul ca internetul wi-fi are o parola pe care o primesti contra cost (insa mie personal nu mi-a lipsit deloc lumea virtuala).

[16.07.12 11:56:49]

@fbrigita:

asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

superdepor
    [24.07.12 14:46:03]

Nu se poate asa ceva, este o minciuna fara margini!!... va rog sa postati fotografii concrete, altfel eu cred ca doar vreti sa dezinformati, si nu stiu ce interes ati avea...

[24.07.12 14:52:14]

@superdepor: Nu se poate ce sustin eu sau ceea ce am contrazis si eu ?

mydulikAUTOR REVIEW
    [24.07.12 18:45:24]

@fbrigita: consider ca sunteti indreptatita sa aveti o parere pro, vis a vis, de ceea ce am afirmat in descrierea mea, intrucat, chiar dvs sustineti ca ati fost pentru prima data la bulgari! Nu acelasi lucru e valabil si pentru mine, care am fost de cinci ori pana acum! Si niciuna dintre experientele anterioare nu se pot compara cu cea de la Hotel Park Golden Beach. Insa nu mi se pare corect acuzatia de neadevar ce mi-o aduceti! Indraznesc sa va intreb, cat de mult v-au placut programele aproape numai in limba germana sustinute de asa-zisa echipa de animatori? Cat de buna era mancarea care, dupa ce ca nu era diversificata, era si de proasta calitate!? nu am spus ca ar fi murit cineva de foame, dar nici sa mananci ceva, neavand din ce sa alegi! Curatenie o fi fost la dvs, la noi, mai putin, iar personalul... ce sa mai zic, o jumatate de ora am stat la receptie la plecare, ca, au gresit ei la numararea prosoapelor, ca apoi sa-si ceara scuze ca nu au numarat ei bine. In privinta comportamentului conationalilor, sunt in asentimentul dvs. Si eu sunt marcat si am fost si in vacantele anterioare afectat de acest aspect, insa anul acesta am vazut ca se poate si mai rau cu ,,ajutorul ,,turistilor germani, sau imi veti spune ca si in privinta acestora am mintit?

superdepor
    [24.07.12 21:23:47]

@fbrigita: raspunsul meu se adreseaza celui care a scris acest rewiev...

eu am o parere excelenta despre acest hotel... si o mentin.

cand ai 2-3 feluri de carne, pui, porc, ... 3-4 garnituri (cartofi natur, prajiti, piure) orez, legume etc... deserturi, prajituri fructe... ce doamne iarta-ma mai vrei...

asta cu mancarea e deplasata... iar divertismentul... nu e nicio problema ca este in limba germana... cand o ajunge si romania la nivelul germaniei, atunci poate romana va devenii limba internationala...

din punctul meu de vedere aceasta postare este rautacioasa... si trebuie tratata ca atare...

[25.07.12 08:32:44]

@mydulik: Imi mentin parerea... consider ca ceea ce afirmati este putin exagerat, insa fiecare are dreptul la opinie... in opinia mea hotelul este ok... noi am fost un grup de 3 familii si in fiecare camera se facea curatenie asa ca la capitolul acesta a fost in regula. echipa de animatori era destul de slabutza, insa faptul ca programele erau in limba germana nu m-a deranjat...

Turistii germani erau intr-adevar galagiosi, dar va rog sa tineti cont de faptul ca erau adolescenti si valul tineretii + al berii i-a determinat probabil sa se comporte asa... si, acest lucru nu se datoreaza hotelului sau personalului acestuia.

Concedii placute sa aveti!

ionela_toma
    [18.12.12 14:45:33]

Aoleuuu!! La cum ati scris acest review, am impresia ca tipati la noi!!! Uite ca s-a luat! La sfarsitul a 95% din fraze aveti semnul exclamarii. Este foarte obositor.

Si ca sa revin la subiectul ecoului si mie mi se pare ca exagerati, ca persoana care cunoaste de asemenea litoralul bulgaresc si hotelurile de 4 stele.

Dragoș_MD
    [18.12.12 15:27:07]

@mydulik:

o parte din turisti, erau chiar nemți si au avut un comportament de [... ] mi-am pus de multe ori intrebarea, cum au ajuns astia sa aibe una dintre cele mai eficiente economii si o tara model...

Să nu uităm că aproximativ 50% din populaţia acelei ţări a trecut prin infernul 'socialist' timp de aproape 50 de ani, la fel ca restul ţărilor est europene. Rezultatul educaţiei multilaterale şi evoluţia spre omul nou este exact acest tip de comportament...

andreea.c, fbrigita, ionela_toma, mydulik, superdepor
    Alte impresii din această RUBRICĂPark Hotel Golden Beach:

• pagină generată în 0.29819512367249 sec