ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2012
DIN: oradea
ÎNSCRIS: 28.06.12
JUN-2012

Un concediu foarte placut

Am plecat printr-un last minutes. era programata o plecare in turcia dar nu am mai facut-o si atunci am ales aceasta destinatie; hotel rubin din bulgaria.

a fost foarte placut am stat 8 zile si nu am ce sa le reprosez. incepand de cand ne-am prezentat la receptie si pina am plecat din hotel. curatenie in camere se facea in fiecare zi, lenjerie schimbata la 2 zile. prosoape schimbate la 2 zile. prosoape de plaje schimbate zilnic,

la plaje totul curat, nu vezi mucuri de tigara, resturi alimentare seminte etc... ospatarii foarte amabili. la masa au fost 4-5 feluri de mancare foarte gustoasa.

dar pot sa spun ca romanii nostrii m-au dezamagit complet. s-au purtata mai rau ca tiganii, nu am cuvinte sa descriu. cine spune pe forum ca nu a fost bine... asi fi curioasa ce conditii au acasa si ce mananca. aici sunt 5 restaurante cu diferite specifice + barbeQ, .

intr-un cuvant a fost super ok. ca o completare sa nu credeti ca-i prima destinatie externa, am fost in multe locuri foarte frumoase chiar exotice deci am cu ce sa compar.

Trimis de mihapaun75 in 28.06.12 18:35:23
Validat / Publicat: 28.06.12 20:07:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: albena si nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 1734 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihapaun75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

[28.06.12 20:07:49]

@mihapaun75: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

fanespoitorul
[28.06.12 22:43:38]

ne pui si noua niste poze?? cat a costat distractia?? pana acum esti primul 100% incantat. Daca ai fost in Nisipuri imi vine cam greu sa te cred ca esti super multumit.

[29.06.12 11:05:13]

@mihapaun75

Salutari!

Ma bucura ceea ce ai scris, urmeaza sa plec si eu peste doua saptamani si ceea ce am citit in ultimele review-uri imi cam taiasera placerea de vacanta... Problema romanilor este aproape universala, din pacate... Peste tot pe unde merg se fac de ras... Oare asta sa fie nivelul nostru de civilizatie, de educatie? Imi place sa cred ca nu desi foarte multi conationali dovedesc contrariul...

Spune-mi si mie, te rog, cum e cu parcarea. Dar cu sezlongurile? Trebuie sa te trezesti de noapte sa lasi prosop pe ele pt. a putea sa le ocupi? In Albena asa se proceda, din pacate... Apreciez orice detaliu in plus pe care mi l-ai putea oferi in legatura cu orice priveste aceasta destinatie...

Multumesc anticipat. Sanatate!

anabella_aur
[29.06.12 11:47:16]

@aurelian14:

imi permit sa raspund eu la intrebarile tale: parcarea e unul din lucrurile intradevar bune la GHV, adica sunt f multe locuri de parcare impartite in 6-7 parcari... nu mai am harta pe care erau trecute. Puteti opri in fata hotelui sa lasati bagajele si apoi sa parcati masina. La intrarea in complex vi se da un cupon care se pune pe bord, iar la parasire se cere acel cupon - scria pe el ca trebuie stampilat la receptie - noi am vazut acest amanunt dupa.

In ceea ce priveste sezlongurile sunt pentru toti turistii cazati in hotel. In momentul cazarii vi se inmaneaza un soi de "regulament de ordine interiora" unde este specificat ca fiecare camera dispune de 2 sezlonguri si o umbrela. In ciuda faptului ca numarul lor mi s-a parut indestulator, veti intalni si aici destui romani (si nu numai) care practica "metoda rezervarii prin prosop", uneori chiar fara sa coboare deloc la plaja in ziua respectiva.

anabella_aur
[29.06.12 12:02:26]

citesc review-ul tau si nu-mi vine sa cred ca am fost in acelasi loc, in acelasi timp si avem pareri atat de diferite.

Ma bucur pentru voi ca ati nimerit o femeie la curatenie mai harnica decat am avut noi, sau poate ati lasat mai mult decat 2 leva cat am lasat noi pentru ca in cazul nostru curatenia s-a rezumat la maturat, cateodata spalat pe jos si schimbat prosoape de cate ori era nevoie.

Lenjeria nu a fost schimbata deloc in cele 5 nopti cat am stat acolo... ce-i drept o data cand a venit pe la 15.30 i-am facut semn sa plece ca-mi dormea copilul. M-am prins acum! Venise sa-mi schimbe lenjeria!

Incerc sa nu ma simt jignita si iti raspund ca traiesc intr-un apartament de bloc in conditii decente si ca mancam mancare normala... iar daca tie, ca femeie si mama mancarea si curatenia ti s-au parut in regula, eu ridic mainile si ma predau!

[29.06.12 15:38:12]

@aurelian14: noi nu am fost cu masina si nu stiu cum este cu parcarea. in legatura cu sezlongurile noi mrsgeam pe la 8-8.30 si gaseam loc bun, nu chiar pe malul marii ca nu ne doream.

sa aveti un concediu placut.

[29.06.12 15:40:46]

@anabella_aur: nu am lasat nici macar o leva. legat de mancare si restul parerile sunt proprii. si eu locuiesc intr-un apartament de bloc. cu conditii decenta

cata_buty
[29.06.12 20:14:29]

Iti multumim pentru postare.

Ne poti da detalii in legatura cu facilitatile pentru copii?

Cum a fost mancare pt ei?

Poti sa stai la piscina altui hotel?

Care este partea hotelului care ar fi indicat sa o evitam (ma refer la pozitia camerei vs restaurant&sala de masa) ...

Sau alte ponturi utile.....

Merci!

[29.06.12 20:21:25]

@mihapaun75:

Am inteles. Multumesc mult!

[29.06.12 20:29:41]

@anabella_aur: Iti multumesc tare mult, mi-ai fost de ajutor. Ma bucur ca nu sunt probleme cu parcarea deoarece anul trecut in Albena acest lucru a fost intr-adevar o problema.

Aceasta problema a prosopurilor puse pe sezlonguri s-a generalizat in Bulgaria, si nu numai, din pacate... Asta este, trebuie sa o acceptam pt. ca, din pacate, nu avem ce face...

Ar fi fost foarte interesante si niste fotografii de anul acesta, daca ar fi posibil...

Multumesc din nou si multa sanatate iti doresc!

[29.06.12 20:30:39]

@cata_buty: piscinele pentru copii sunt 2 apa are 50 cm si sunt dotate cu topogane ok, care nu agata sau sa se loveasca copii in acele inbinari. apa este foate clorinata riscul de a lua ceva nu prea exista. poti face plaje la toate cele 5 hoteluri cu piscine care sunt in complexul Grand hotel varna. copilul meu are 3.5 ani si eu ii dau mancare de gare gatesc pt noi, deci pt. mine a fot ok. cateva din felurile de mancare: tocanite de pui sau vita, supe cu legume si carne vita sau pui, mazare cu carne, spaghete, orez, piure de fulgi de cartofi, spanac, . mancarurile nu sunt condimentate si nici sarate. din punctul asta de vedere nu au prea multe sortimente la partea pt. copii. noi am stat la et. 5 si nu se auzea galagia, dar restaturantul si barurile erau deschise pana la ora 23. toate camerele au vedere la mare s-au partial. de evitat camerele de la parterul cladirilor mici (cele doua ca aripile) din lateralul hotelului.

cata_buty
[01.07.12 18:52:06]

Multumesc pt raspunsul promt. Cred ca ar fi edificatorii si cateva poze!

anabella_aur, aurelian14, cata_buty, fanespoitorul, mihapaun75
Alte impresii din această RUBRICĂRubin (Roubin) Hotel: