ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.06.2012
JUN-2012

Către satisfăcător
Extrem de nemulțumit

Aheloy - Grand Midia Resort

Pozitiv: Resortul este frumos, cu multa verdeata, curat, piscina curata, cu sectiune pentru copii, liniste, e ok pentru familii cu copii, marea aproape, personal pritenos, curatenie in camere (zilnic), prosoape si lenjerie curata, terasa mare (in cazul nostru), Wi-Fi gratuit in receptie, lobby bar si restaurant dar se conecta foarte greu (multi utilizatori).

Negativ: Plaja foarte mica, seara inundata de mare (nu se poate plimba seara pe plaja), mizerie pe plaja.

In pachetul ALL INCLUSIV meniul era repetitiv, mancare fara gust, noroc cu salatele, inghetata doar contra cost, apa doar la dozator, daca vroiai sa duci in camera primeai in pahar de plastic, gustarile de la ora 15:30 erau ceva fursecuri si checuri.

Orarul la mese destul de inconvenient mic dejun - 8 la 10 (alte hoteluri 7-10)

pranz - 12-14 (alte hoteluri 12-15)

gustare -15:30-16:30 (alte hoteluri 2 gustari pe zi)

Cina - 18:30-20 (alte hoteluri 19-23)

Barul se deschidea doar la ora 12.

Camera eventual de 2 stele, nicidecum de 4.

Trimis de zglobi in 23.06.12 07:50:15
Validat / Publicat: 23.06.12 09:34:49
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 6333 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zglobi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plaja, dezamagitoare
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

wasi
    [23.06.12 14:43:54]

Legat de distractie, au ceva programe, sunt animatori sau fiecare se distrează cum poate. Cum sunt camerele de arata de 2*, la ce va referiti? Fara transport, la cat s-a ridicat pretul sejurului? Va rog, daca se poate mai multe detalii, noi avem sejurul in august, macar sa putem renunta cat mai este timp. Multumim.

zglobiAUTOR REVIEW
    [24.06.12 13:56:49]

@wasi: Erau seara progarame cu dansuri si muzica, face painting, ce mai vreau sa mentionez ca noi am prins foarte multi copii acolo, erau in tabere, cantonamente, din rusia, croatia, polonia, bulgaria, si acesti copii prezentau tot felul de spectacole. In continuu veaneau si plecau autocare cu copii. Seara te simteai ca si intr-o tabara. Referitor la camera as putea sa va trimit cateva poza daca imi lasati o adresa de email.

mihaie
    [11.07.12 14:44:54]

@zglobi: trimite-mi si mie niste poze

lamadefoc
    [11.07.12 16:43:09]

@ zglobi: si noi avem sejur in August si vrem sa aflam mai multe informații despre conceptul all inclusive, dacă au bar la piscina, orarul, distracție pentru copii, traseul pana acolo, fotografii din camera, se poate face plaja la mare, au sezoane-uri sau trebuie sa plătim separat, dacă putem vizita. Barul de noapte pana la ce ora e deschis? Mulțumim anticipat.

[11.07.12 18:21:53]

Puteti face schimb de mailuri folosind mesajele personale, care ajung in aceeasi adresa de mail. Postarea in clar, pe site a adreselor de mail nu este recomandata.

Au fost sterse cele doua adrese din ultimele ecouri.

zglobiAUTOR REVIEW
    [12.07.12 22:23:54]

@lamadefoc

: conceptul all inclusiv: mic dejun, pranz, cina (doar pana la ora 20) si o gustare, bauturi alcoolice si racoritoare la dozator in lobby bar 12-22 si in restaurant in timpul meselor.

Programul pentru copii incepea la 18 pana pe la 22, mai erau doua locuri de joaca unde puteau desena si alte activitati pentru copii mai mari si vorbitori de bulgara.

Sezlonguri chiar pe mal nu sunt pentru ca malul dupamasa este inundata de apa, dar sunt pe o platforma amenajata cu nisip deasupra marii cam la 2 metri, si nu trebuie platit pentru ele.

De vizitat nu prea ai ce pentru ca resortul se afla intr-un sat de pescari dar la vreo 10 km se afla statiunea Nessebar unde sunt multe de vazut, de exemplu orasul vechi, portul, aquapark.

AURICULUM
    [13.07.12 17:37:22]

Pentru wasi

Citeste si relatarea mea de Midia Grand Resort; parerile diferite pot fi chestie de gust sau de pretentii, ori, pretentii la 4oo de euro cu tot cu taxa de statiune doua persoane eu nu prea as avea;

As raspunde punctual lui zglobi:

Plaja este ingusta intr-adevar, nu este curatata de cei din resort iar ceea ce ramane dupa noi, tot de noi este facut; in cele 7 zile cat am stat nu am vazut niciodata plaja inundata de mare; poza P01 este facuta tendentios si reprezinta ultimii metri de plaja chiar de la intrarea in resort, acolo unde s-a prabusit o parte din mal; in rest erau destule portiuni de plaja curate, doar trebuia sa le cauti! Pt. exemplificare, iuta-te la fotografiile mele

Mancarea, da, repetitiva dar destul de buna, cui ii place mancarea gatita, gratar doar de 2 ori iar inghetata era cu plata, doar o singura data in sejur a fost la liber; salatele bune; fructe suficiente (capsuni. cirese. pepeni galbeni si verzi, banane, mere, piersici, nectarine; nimeni in tot sejurul nu ne-a atras atentia daca plecam cu fructe, cafea sau altceva in camera cu toate ca politicile hoteliere in aceasta privinta sunt foarte stricte; si da, in camera sau la piscina ti se da pahar de plastic pentru a preintimpina eventualele accidente

Programul de masa il face politica hotelului si nu oaspetele, pe noi nu ne-a deranjat deloc; lobby bar este deschis de la 8 la 24 iar allinclusiv se termina la ora 22, am primit bauturi si la 10 dimineata, nu stiu de nici o ora 12

Iar cu camera te cam contrazici cu cele doua stele cand zici ca, curatenia se facea zilnic, prosoape si lenjerie curata, consumabile; din ce stiu eu si am vazut noi am fost un grup care am avut 2 apart. cu un dormitot si un studio, alta familie din Oradea apartament si toate au fost de cel putin 3 stele; uita-te la pozele facute in apartamentul meu

Aheloy este un orasel ca multe alte orasele mici din Bulgaria si din Romania; personal am fost in 2 dupa amiezi si ne-am plimbat prin el si e o. k

anutza135
    [02.09.12 17:48:43]

Mie mi-a placut sincer, este adevarat ca mancarea este de 2 stele dar na... nu am murit de foame... camera a fost frumoasa, femeile de serviciu veneau aproape zilnic sa schimbe prosoapele si sa faca curat,iar lenjeria ne-a schimbat-o la 3 zile. Plaja era ingusta dar aveai loc in schimb sezlongurile de la plaja nu mi-au placut... erau de lemn si incomode dar iti puneai prosopul pe nisip... si sezlongurile erau la 1 metru de plaja... piscina era curata... apropo si marea era foarte calda... piscina era mai rece ca puneau apa in fiecare zi... da era buna... seara dupa ce macai nu aveai unde sa te plimbi ca era numai camp pana la supermarket si inapoi!

Mie una... mi-a PLACUT! nota 9

[02.09.12 17:55:10]

@anutza135: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l - cu eventuale ajustari, completari etc - folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

anutza135, AURICULUM, lamadefoc, mihaie, wasi, zglobi
    Alte impresii din această RUBRICĂMidia Grand Resort Hotel [Aheloy]: