ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.05.2012
DIN: galati
ÎNSCRIS: 09.01.12
JUL-2011

Apartamente Oceanis

In anul 2009,2010,2011 am fost in Kallithea la Hotel-apartamente Oceanis (link-ul hotel-oceanis.gr) self catering.

Apartamentele sunt compuse din 2 camere: 1 bucatarie cu frigider, plita electrica, chiuveta si ustensile pt preparare hrana (farfurii, oale, tigai, pahare, tacamuri etc), 1 dormitor pt 2 persoane pana la 4 persoane si un balcon generos unde se poate servi chiar masa avand masa si scaune.

Preturile numai la cazare sunt foarte bune si va transmit de exemplu pt 2012 preturile pentru o camera (studio) ofertate pt mine:

HOTEL OCEANIS

Studio for 3 pax 35 53 67

Studio for 4 pax 43 60 77

Studio for 5 pax 48 66 85

Preturile sunt in ordine pentru perioadele A , B , C

Hotelul a fost renovat in anul 2011 (inainte de inceperea sezonului) si a constat in varuit, reparat, inlocuire mobila in dormitoare, modernizare bai (montat cabine de dus).

Afacerea este de familie, fiind condusa de dl Panos Mpoularis

Phone 0030 2374024226

Fax 0030 2374020192

www.hotel-oceanis. gr

e-mail oceanis@vip. gr

Asadar camerele fiind curate si cu mobilierul nou ii pot nota 9.

Self catering la acest hotel inseamna ca o curatenie in camera si inlocuire de asternuturi si prosoape se face o singura data intr-o saptamana. In rest zilnic pe hol exista un mop, o matura cu care puteti sa va faceti curat.

Gunoiul se lasa afara in fata usii si se ridica de personalul sau il puteti arunca dvs in tomberonul care se afla la 10 metri de hotel.

Hotelul are si o mica piscina in care te poti relaxa, au un bar unde se poate bea o cafea, un metaxa, inghetata la preturi de taverna.

Este foarte aproape de zona cu taverne si magazine intr-o zona linistita.

Plaja este la cca 500-600 metri de hotel foarte buna, cu nisip curat, apa excelenta cu sezlonguri si umbrele.

Eu personal am facut plaja in fata hotelului Margarita pt a avea acees la toaleta (foarte curata), baietii care administreaza plaja te pot servi cu produse de la bar (apa, cafea, sandwichuri, bere, etc) Am platit pt 2 sezlonguri + 1 scaunel si 1 umbrela 6 euro anul trecut.

Nu te oprea nimeni (platind sezlongul) sa vii intr-o geanta frigorifica cu ce bauturi doreai...

De la hotel veneam numai cu masina deoarece de la drumul principal pana pe plaja (unde este o parcare mare) este o panta pe care la pranz o ridici mai greu...

Poti lasa pe plaja in pauza de la pranz jucariile copiilor, prosoapele care raman in grija celor care administreaza plaja.

In fiecare an am fost imediat dupa ce copii au terminat scoala, vremea a fost f buna si apa excelenta!

Vreau sa precizez ca nu este o statiune aglomerata (in comparatie cu Hanioti sau Pefkohori, etc), aceasta fiind mai mult a grecilor!

Trimis de dangalateanul in 21.05.12 18:35:01
Validat / Publicat: 21.05.12 20:20:18

VIZUALIZĂRI: 3972 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dangalateanul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Excursie muntele Athos

geta10
[22.05.12 11:24:17]

In poza nr. 4 se vede Ouranopolis cu Turnul Bizantin in prim plan.

Nu este Athos, excursia a fost la Muntele Athos.

dangalateanulAUTOR REVIEW
[22.05.12 11:32:57]

@geta10: Asa este stimata doamna dar Ouranopolis este o localitate de pe ultimul brat (peninsula) care se numeste Athos.

Sub poza nu am scris muntele Athos ci simplu ATHOS si de aceea cred ca era corect sa trec numele orasului.

Imi cer scuze daca am dus pe cineva in eroare

ariella
[10.07.12 11:36:15]

Intrebare intrebatoare: ati facut rezervarea direct la proprietar? Eu am gasit aceata locatie pe Booking dar nu am facut niciodata rezervare la vreun hotel folosind acest site. De obicei apelez la serviciile unei agentii de turism in ideea ca poti sa te consulti cu un reprezentant al agentiei la fata locului in caz de probleme.

Cu multumiri anticipate

dangalateanulAUTOR REVIEW
[10.07.12 11:49:14]

@ariella: m-am intors din Kallithea si am stat si la Hotelul Oceanis.

Am platit direct la hotel: 40 euro pt 3 nopti un apartament de 4 persoane (nr apartamentului 37). Apartamentul este format din 2 incaperi: 1 bucatarie de 3x3 metri cu 1 canapea, masa si scaune plus chiuveta, frigider, plita electrica si vesela necesara si 1 dormitor cu 4 paturi de cca 4x4 metri si balcon generos unde exista o masa si 4 scaune. baia este cu o cabina de dus, chiuveta si vas WC de cca 2,5x2 m.

Cu exceptia mobilei din bucatarie si a canapelelor mobilierul este nou, camerele curate. (hotel renovat anul trecut in 20-11)

Aerul conditionat este in pretul camerei, si se afla in bucatarie fapt ce este bun deoarece daca toata lumea doarme in dormitor se poate folosi in timpul noptii.

Hotelul are o piscina.

In concluzie din experienta mea cu acest proprietar cel mai bine este sa-l sunati la hotel si sa faceti rezervarea. El nu mi-a cerut avans, plata facandu-se la hotel cash.

Va urez vacanta placuta

ariella, dangalateanul, geta10