ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.05.2012
ÎNSCRIS: 03.05.12
MAY-2012

Foarte nemulțumit

Vacanta de nerepetat

Am petrecut mini-vacanta de 1 Mai la Nisipurile de Aur. Mai fusesemn acolo in urma cu 6 ani, cand am fost cazati la Hotel Odessos. De recomandat, la acea vreme. Asa am aflat si de hotel Elena, care avea piscina cu apa calda, fata de Odessos. Acesta a fost motivul pentru care am ales locatia de aceasta data. Din pacate nu a fost un motiv sustenabil, fapt pentru care regret alegerea facuta.

In momentul in care am ajuns la receptie, am fost intrebati daca am venit cu masina proprie si pentru acest lucru am fost taxati cu 10 leva/zi, desi agentia ne-a informat ca parcarea e gratuita, in limita locurilor disponibile. Am acceptat plata, avand in vedere ca incepusera deja ridicarile de masini, desi erau parcari goale in jurul hotelurilor. Apoi am ajuns in camera. Aerul - de nerespirat. Am incercat o aerisire de urgenta, dar mirosul de mucegai era mult mai accentuat chiar si ca aodorizantul pe care una din femeile de serviciu il folosise, in speranta ca ne va schimba parerea despre camera. I-am spus receptionerei ca si odorizantul - varianta cea mai proasta, si aerisirea nu sunt solutii decat pentru moment. Asa ca am reusit sa ne schimbam camera cu o alta, care... exact, mirosea la fel. Bun. Asta e... sa trecem mai departe. Am coborat la masa. E drept ca eram aproximativ 8 feluri de mancare, dar din pacate majoritatea se rezumau la sosuri si niste chestii facute din carne/soia tocate. Necomestibile pentru noi - eram 3 familii. Recunosc la la fiecare masa am gasit cate un fel de mancare acceptabil. Nu ma plecat in vacanta sa mananc, ci sa ma simt bine. La ultra all inclusive. La acest nivel de servicii te astepti ca macar la una din mese sa ai friptura la gratar. Exclus in cele 5 zile cat am stat. O data ni s-a servit mile la cuptor si o data porc la cuptor. Apoi ca desert era acelasi fel de blat, cu o crema dubioasa in mijloc, diferea doar glazura. Si gramezi de crema in castroane, pe post de... inghetata??? Nu, ca nu eram la rece. Fructe au fost si crude, si in compot. De foame nu am murit. Sa trecem la bautura. Din nou revin la conceputl ultra all inclusive. Asta presupune si bautura din import. La acest hotel se intelege doar servicii non-stop si atat. Bautura locala - de calitate indoielnica. Lichioruri frumos colorate si foarte dulci, vin acceptabil, sucuri si ele pline de culoare. Cat despre bere, avea dor rolul de a te umfla si de a te hidrata - pe post de apa. Bulearka, evitati aceasta bere chiar daca va este sete. Sauna hotelului este de ATENTIE de 2 maxim 3 persoane. Piscina interioara nota 10 la sosire deja dupa 5 zile era tulbure cu grasime la mal. Iar cea exterioara era goala murdara NEIMPREJMUITA desi erau in hotel cam 20 30 copii de varste cuprinse intre 3 ani 6 ani...

Va recomand Bulgaria Suny b. Sau alte hoteluri din Nisipuri.

sau considerati 2 stele all incl acest hotel.

Trimis de Mihai Vladimir in 03.05.12 18:44:56
Validat / Publicat: 03.05.12 20:01:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2731 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mihai Vladimir); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.05.12 18:53:45]

Te rog acorda o nota pentru bucatarie si masa, eventual una pentru distractie si relaxare, pentru ca media acordata acestui hotel sa fie cat mai corecta.

cristiojo
    [04.05.12 21:15:28]

te rog daca vrei sa imi zici si mie nr camerei sa ma feresc de ea, si daca la ceilalti mirosea la fel, scria ceva daca in piscină exterioară au probleme cu instalatia sau doar in perioada aia nu aveau apa si pt ea, si inca ceva copilul a mincat de la hotel sau din alta parte si daca a avut probleme de digestie. niste poze mi-ar fii foarte utile. multumesc

zsolt_tusnad
    [04.05.12 23:18:50]

45 euro/ noapte, 2 adulti, ultra all inclusive este un pret foarte mic, in acest caz nici asteptarile nu ar trebui sa fie mari.

Mihai VladimirAUTOR REVIEW
    [06.05.12 16:29:11]

@cristiojo: Pe tot etajul 5 mirosea la fel (prima camera a fost 520, ne-au mutat la 516 dupa aceea). Copilul a mancat la hotel, nu s-a pus in discutie prospetimea mancarii, nimeni nu a facut indigestie. Cat despre piscina exterioara, cred ca aveau ceva probleme la instalatia care lumina, pe4ntru ca erau niste cabluri scose din locul unde trebuia sa fie un reflector.

cristiojo
    [07.05.12 09:28:32]

@Mihai Vladimir: multumesc. cred ca o sa rezolve la data care ma duc eu

Krisko
    [13.07.12 02:32:31]

Vis-a-vis de parcarea cu plata, din pacate agentiile iti spun de multe ori ce doresti sa auzi, iar la destinatie evident te lovesti de altceva.

Trebuie sa cauti personal info din 3-4 surse inainte de a alege un hotel, in plus le poti scrie un e-mail si din toate te mai lamuresti un pic...

Ca alternative mai ieftine, inspre Marina e o parcare cu 6 lv. pe zi, iar dupa RIU Dolce Vita e cu 5 lv. pe zi (aici aduc si masinile ridicate de baietzii cu platforma).

cristiojo, Krisko, Mihai Vladimir, zsolt_tusnad
    Alte impresii din această RUBRICĂElena Hotel: