ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.04.2012
DIN: Buc
ÎNSCRIS: 21.04.10
JUN-2009

Hotel slabut de 4 stele

Am fost acolo intr-un weekend, am platit 22 de euro de adult pe zi. Sincer, la banii astia, chiar daca era inceput de iunie, nimeni nu asteapta flori la intrare si covor rosu.

Pretul era de un 3 stele si asa au fost si serviciile si mancarea si tot. Piscina interioara nu au, dar a fost ok la cea de afara; era mica si se incalzea repede de o baie.

Plaja e jalnica, o faleza din beton, ambarcatiuni ancorate, nu prea puteai sa o folosesti; dar o puteai folosi pe cea de la Rubin, cu sezlonguri si tot gratuit.

Mancarea era limitata ca oferta, la fel divertismentul, insa era abia la inceput de sezon si mai peste tot exista astfel de dificultati, uitari de replici sau meniuri mai putin variate.

In plus, AI se bazeaza foarte mult pe ce e de sezon, or la inceput de iunie cam greu cu sezonul de fructe si legume ieftine...

Barul din hol era foarte frumos, pe acoperis, vederea era superba; seara, abia asteptai sa bei o bere (sau ceva cald, ca era cam racoare) si sa admiri apusul. Nota 10 pentru vederea asta.

Erau multi nemti, asa ca germana era la ea acasa, mai putin engleza. Curatenia buna, camerele nu miroseau, baia igienizata bine, dimensiune buna a camerei, aerul functiona si era ok.

Per total, mi-a placut hotelul, dar in extrasezon, caci in sezon nu pot sta in picioare toti oaspetii hotelului pe terasa de sus, darmite sa mai gaseasca un scaun. La fel la piscina, sunt mici si nu ai cum sa mai gasesti un loc liber in sezon, abia gaseam in iunie. Asa ca nu l-as recomanda in iulie-august.

Trimis de lalea in 23.04.12 10:25:08
Validat / Publicat: 23.04.12 12:21:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipuri, Albena, Nessebar

VIZUALIZĂRI: 1688 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lalea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

fanespoitorul
[24.04.12 21:52:04]

Poate in 2009 nu stiai de amfostacolo.ro si de asta nu l-ai postat atunci. Mi se pare totusi ca ai fost darnic la punctaj. Daca ma gandesc dpdv al pretului 22 euro/noapte/adult la ce ofera, mi se pare corect.

Floria CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[25.04.12 08:06:01]

Hotelul nu este clar de patru stele dar avand in vedere tarifele cred ca poate fi o optiune de luat in seama atunci cand nu dispunem de prea multi bani si vrem totusi cateva zile de concediu la mare. Am fost si eu, acum 3 ani, in septembrie, la Dolphin Marina si acum doi ani, in iunie, la Grand Hotel Varna din acelasi complex si am fost multumita desi am fost in Bulgaria si la hoteluri foarte bune dar cu un pret pe masura-Arabella, Bolero, Astera in Nisipuri, Kaliakra si Flamingo Grand in Albena, Marina Royal Palace la Duni, Club Evrika in Sunny Beach... Pentru banii pe care i-am dat la Dolphin Marina as fi platit in alta parte doar cazarea. A fost curat, camera foarte spatioasa iar privelistea de pe balconul camerei face toti baniii, practic vedeam marea din pat. Sezlongurile si umbrelele pe plaja sunt incluse in pret, plaja se poate face foarte bine in dreptul hotelului Rubin, bauturile racoritoare, alcoolice, cafeaua sunt identice cu cele servite in majoritatea hotelurilor bulgaresti, mancarea nu este punctul forte dar ai cu siguranta ce sa mananci la fiecare masa. Daca adaugam si locurile de joaca pentru copiii foarte frumos amenajate si parcul generos ca suprafata si impecabil ingrijit al complexului Grand Hotel Varna putem spune ca raportul calitate-pret este mai mult decat satisfacator.

laleaAUTOR REVIEW
[25.04.12 12:17:24]

@fanespoitorul: @fanespoitorul: Eu am fost multumita, e ok in extrasezon, mancarea e standard, nu mai proasta ca la alte hoteluri bulgaresti, cazarea a fost chiar buna, camera maricica, curatenie...

E de 4 stele dupa dotarile pe care le are, insa din pacate niciuna dintre ele nu raspunde capacitatii hotelului... locul de joaca ajunge pentru maxim 5-8 copii, exista un singur biliard, locurile la piscina pentru sub un sfert din hotel, dar are 4 stele pentru ca a bifat toate dotarile astea.

fanespoitorul, Floria, lalea
Alte impresii din această RUBRICĂDolphin Marina Hotel: