ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.03.2012
ÎNSCRIS: 12.03.12
AUG-2008
PREȚ SEJUR 1100 euro ?

Montana Pine Resort [Oludeniz]4

Un loc in care vrei sa revii

Am fost la Hotelul Montana Pine, in anul 2008, impreuna cu sotul meu. Am venit cu avionul din Bucuresti-Otopeni pana la aeroportul Dalaman iar de acolo am avut un microbuz pana la hotel. Transportul s-a desfasurat in cele mai bune conditii. Dupa parerea mea este cea mai buna varianta pentru ca nu este deloc obositoare.

Locul in care este amplasat hotelul este absolut mirific. Este incojurat de o padure de pini care te ameteste cu parfumul ei. Hotelul este asezat pe un fel de coasta pe care urcand ajungi la un bar amenajat de hotel de unde ti se desfasoara o panorama de vis asupra marii. Cu siguranta te vai simti atat la mare cat si la munte. Daca esti un iubitor de natura acest loc te va cuceri.

Pentru familiile cu copii mici nu este foarte indicat din cauza distantei fata de mare. Exita un shuttle bus care asigura transportul la plaja (cca 10 min.) Pe de alta parte, plaja cu Laguna ei este extrem de potrivita pentru copiii mici (poate cu un alt hotel).

Piscinele hotelului sunt foarte frumoase. Gradinile sunt foarte ingrijite. Eu vreau sa revin aici cu baiatul meu mai mare dar nu si cu cel mic, deocamdata, pentru ca ar fi cam obositor pentru el.

Hotelul, dupa parerea mea, este recomandat familiilor care au copii cu varsta de peste 6 ani, pentru a face fata la distantele care sunt de parcurs. Merita din plin "compromisul" de a te caza la acest hotel oarecum izolat.

Hotelul ofera masa in regim de demipensiune. Cina este un "dezmat" culinar. Pentru cate sunt de facut in acea regiune nu aveti nevoie de masa de pranz. Odata ce ajungeti in statiune veti fi asaltat cu oferte pentru excursii, croaziere, sarituri cu parasuta, plimbari cu aeroplanul etc...

Nu pot sa spun nimic despre ofertele de distractii gen discoteci si viata de noapte pentru ca nu ne-au interesat. Hotelul ofera seara diverse spectacole destul de reusite. Locul se preteaza persoanelor care vor sa se odihneasca si sa contemple acest spectacol minunat pe care il ofera in primul rand natura.

Trimis de yramyna in 12.03.12 12:39:34
Validat / Publicat: 12.03.12 13:46:04
VIZUALIZĂRI: 2032INFO ADIȚIONALE
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Istanbul si zona Edremit
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia - Insula Patmos, insula Evia, insula Eghina

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (yramyna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmaster25 [12.03.12 13:45:57] »

@yramyna: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare

pagină generată în 0.0431911945343 sec